Lietuvė turi unikalią galimybę studijuoti architektūrą prestižinėje Niujorko architektūros mokykloje

2019 m. rugpjūčio 6 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Giedrė Darškutė yra pirmoji lietuvė, priimta į prestižinę architektūros magistrantūros programą „The Copper Union“ Niujorke. Giedrė architektūros bakalauro studijas baigė Lietuvoje ir dirbo – už jos projektuotus darbus „The Copper Union“ suteikė Giedrei stipendiją.

„Architektūros magistro programa šioje mokykloje yra reta galimybė – esu poetinės architektūros atstovė, man rūpi, kad pastatai ne tik atitiktų jų aplinką ar ją darniai papildytų, bet ir padėtų spręsti politines, socialines ir ekonomines žmonių problemas bei atspindėtų žmones, jų istorijas, prisiminimus“, – pasakoja Giedrė, su poetine architektūra susipažinusi stažuotėje Karališkojoje Danijos menų akademijoje Kopenhagoje. Po studijų Niujorke Giedrė planuoja sukauptą patirtį ir metodines žinias pritaikyti dirbdama Lietuvoje.

„Talentai Lietuvai Fondas“ – tai bendras Global Lithuanian Leaders (GLL), akademinės mentorystės iniciatyvos Academic Buddy ir privačių minios finansavimo patirtį turinčių asmenų projektas, siekiantis suteikti galimybę gabiems ir veikliems abiturientams ir studentams mokytis ar stažuotis geriausiuose pasaulio universitetuose bei programose nepaisant jų finansinio statuso.

Fondo atstovai skelbia, kad nepaisant įvairių kliūčių, pastaraisiais metais vis daugiau studentų iš Lietuvos ryžtasi pamėginti savo studijas finansuoti viešai kreipdamiesi pagalbos į tautiečius, kurdami kampanijas tarptautinėse minios finansavimo platformose. Ne vienas jų su aplinkinių pagalba dalinai finansavo savo studijų įmokas ir sėkmingai išvyko tobulintis į prestižines institucijas. Dalis jų šiuo metu jau yra grįžę į Lietuvą ir aktyviai prisideda prie šalies gerovės kūrimo, tačiau visi pabrėžia oficialaus Lietuvoje esančio stipendijų fondo studijoms ar praktikai užsienyje trūkumą ir akivaizdžią mobilumo skatinimo naudą.

„Antrus metus iš eilės vykstanti sutelktinio finansavimo programa šiemet sulaukė itin perspektyvių paraiškų. Po kruopščios kandidatų istorijų, pateiktų dokumentų ir finansinių galimybių analizės atrinkome keturis dalyvius, kurie pasižymėjo konkrečiomis vizijomis, ką norėtų nuveikti studijų metu ir po jų bei kaip galėtų prisidėti prie Lietuvos gerovės skatinimo. Šie jauno žmonės atstovauja ateities Lietuvą – veržlią, drąsią ir inovatyvią – ne tik savo idėjomis ateičiai, bet jau sukauptais pasiekimais ir nuveiktais darbais“, – teigia Ieva Masliukaitė, viena iš fondo įkūrėjų, 2013 metais pati sėkmingai finansavusi dalį studijų kainos Oksfordo universitete sutelktinio finansavimo būdu.

Jau antrus metus iš eilės vykstanti „Talentai Lietuvai Fondo“ programa kviečia padėti keturiems itin talentingiems studentams – Adomui, Gabrielei, Giedrei ir Gailiui – įgyvendinti savo svajonę mokytis geriausiuose pasaulio universitetuose: nuo Oksfordo universiteto Didžiojoje Britanijoje iki Masačiusetso technologijų instituto ir Niujorko architektūros mokyklos „The Copper Union“ Jungtinėse Amerikos Valstijose. Daugiau informacijos apie programą, jos dalyvius bei studijų rėmimo sąlygas galima rasti „Talentai Lietuvai Fondas“ internetiniame puslapyje: www.tlfondas.lt.

Nuotr. Giedrė Darškutė. Fondo nuotr. ir informacija 

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!