Lietuvoje atidaryta pirmoji natūralaus gintaro pirtis pasaulyje

2019 m. kovo 6 d.

Palangoje atidaryta pirmoji gintaro pirtis pasaulyje. Kambario, kuris buvo pavadintas „Saule” (angl. „Sun“) lubos, sienos ir kiti paviršiai padengti gintaru. Jai įrengti prireikė 3 tonų natūralaus Baltijos gintaro.

22 kvadratinių metrų ploto patalpoje telpa ir patogiai mėgautis sveikatinimo malonumais gali 15 žmonių. Gintaro saunoje žmogaus kūnas yra šildomas infraraudonaisiais spinduliais. Gintaras išskiria lakias medžiagas į orą. Infraraudonųjų spindulių pagalba natūralaus gintaro pirtyje, žmogaus kūnas greitai sušyla, atsipalaiduoja ir lengviau sugeria naudingas gintaro savybes per odą ir įkvėpus. Taip skatinami medžiagų apykaitos procesai, slopinami įvairūs uždegimai ir gerinama kraujotaka.

pirties irengimas

Gintaro pirties kūrėjas Ričardas Jovaiša spaudai pasakojo, kad gintaro pirties įrengimo procesas truko beveik metus.

„Pagrindinis mūsų tikslas buvo naudoti tokią naudingą mineralinę medžiagą, kaip gintaras, kuri padėtų užtikrinti teigiamą poveikį žmogaus sveikatai“, – sakė R. Jovaiša.

Pasak R. Jovaišos, gintaro rūgštis (gintaro rūgštis), išsiskirianti šildant infraraudonaisiais spinduliais, daro didelį poveikį mūsų gerovei ir sveikatai. Gintaras taip pat yra labia jaukus ir jo naudojimas interjere padeda sukurti estetišką, malonią, šiltą ir šviesią aplinką.

gintaras

Gintaras susidarė prieš 35–140 mln. metų. Jis sudarytas iš medžiagos, kurią žmogaus kūnas gamina natūraliai. Tačiau pagreitėjus gyvenimo ritmui ir nuolat kovojant su stresu, sumažėja gintaro rūgšties ištekliai ir silpnėja imuninė sistema, gali atsirasti nuovargis bei apatija.

Praėjusiais metais atidaryta pirtis jau sulaukė milžiniško turistų, sveikuolių, interjero dizainerių ir architektų bei medikų susidomėjimo. Hamburgo universitetas patvirtino, kad natūralus Baltijos gintaras turi priešuždegiminį ir skausmą malšinantį poveikį.

„Atostogų parkas“ nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/06/silver-sky-baneris.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2019 birželio 20

Viktorija

Oho, įspūdingai. Įdomu, ar tokioje pirtyje reikia dėtis pirties kepurę https://namutekstile.lt/pirties-tekstile/pirties-kepures-gobtuvai nes šiaip infraraudonųjų spindulių pirtys kiek teko lankytis nėra itin kaitrios, tačiau prisidengti plaukus rekomenduojama nuo perdžiūvimo. Ar gintaro spinduliuojama rūgštis galbūt kaip tik naudinga ir plaukams?