Lietuvoje bus statoma pirmoji saulės baterijų gamykla

2021 m. gruodžio 10 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Lietuvoje bus statoma pirmoji saulės baterijų gamykla. Saulės modulių gamintoja „Solitek“ (Lietuva), „Avesta Battery & Energy Engineering“ (Belgija) ir „Imecar Elektronik“ (Turkija) pasirašė jungtinės veiklos sutartį dėl naujos baterijų gamybos Lietuvoje.

Naujos gamyklos pradinis gamybos pajėgumas bus 100 MWh, kuris vėliau, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus padidintas iki 1 GWh. Pagamintos baterijos bus skirtos naudoti namuose, pramonėje ir atsinaujinančiam naudojimui.

„Solitek“ prisidės prie gamybinės linijos įrengimo Vilniuje valdymo ir tuo pat metu bus atsakinga už plėtrą ir rinką. Baterijų gamyklos projektui „Abee“ ir „Imecar“ atsineš tvirtą patirtį baterijų projektavimo ir gamybos srityje. Taigi bendra trijų įmonių patirtis ir rinkos strategijos užtikrins baterijų gamyklos sėkmę.

Šiuolaikiniai baterijų sprendimai

„Tai yra strateginis žingsnis į priekį naujos baterijų pakuotės gamybos Lietuvoje link. Tai sustiprins mūsų kuriamą inovacijų ir mokslinių tyrimų potencialą ir padės tai integruoti į baterijų gamybą, siekiant sumažinti CO2 emisiją.

Tai bus pirmoji gamybos linija, tiekianti baterijas besiformuojančiai rinkai“, – sako „Solitek“ vadovas Vidmantas Janulevičius.

Prof. Noshin Omar, „Abee“ generalinis direktorius, sako, kad ši bendra įmonė yra strateginis žingsnis į priekį tiek „Abee“, tiek klientams tiekiant aukštos kokybės produktus.

Pasak Marko Landerio, „Imecar“ generalinio direktoriaus, naujas projektas yra strateginis žingsnis į priekį siekiant išplėsti savo rinką Rytų ir Vakarų Europoje, siūlant savo klientams naujausius baterijų sprendimus, pagrįstus jų poreikiais ir specifikacijomis.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!