Lietuvos banko atstovas S. Krėpšta mato augantį NT rinkos burbulą

2021 m. lapkričio 8 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka kaista ir ją reikia pradėti vėsinti, teigia Lietuvos banko (LB) valdybos narys, buvęs prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta.

S. Krėpšta teigia, kad šiuo metu NT burbulo dar nėra, bet jis pučiasi. Tai daugiausia lemia sparčiai didėjančios gyventojų pajamos bei jau atsigavusi šalies ekonomika.

„Pozityvūs ženklai – spartus ekonomikos, pajamų augimas – lemia ir didelę paklausą NT rinkoje. Taip pat žinome tuos lietuviškus įpročius daug santaupų laikyti grynaisiais arba investuoti į NT rinką. Aktyvumas NT rinkoje tikrai yra didelis ir vertiname, kad rinka nėra perkaitusi, bet iš tikrųjų šyla“, – kalbėdamas su „Žinių radijumi“ sakė S. Krėpšta.

Lietuvos bankas skaičiuoja, kad jau dabar NT turto kainos lenkia prognozes: jos 7 procentais didesnės nei tos kainos, kurios nustatytos atsižvelgus į bendrojo vidaus produkto ir pajamų augimą.

„Griežtesnis paskolos ir užstato santykis antrai ir paskesnei paskoloms, kapitalo rezervas bankams būtų tos pirminės prevencinės priemonės, kurios galėtų sustabdyti tą šiek tiek augančią sisteminę riziką NT sektoriuje“, – teigia S. Krėpšta.

Šiemet sudarytų NT pirkimo-pardavimo sandorių yra 130 tūkst. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2020-aisiais.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/01/soninis-baneris-IM8.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!