„Lietuvos geležinkeliai“ atsisako pagrindinės būstinės Vilniuje

2020 m. liepos 9 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

„Lietuvos geležinkeliai“ pranešime žiniasklaidai rašo, kad Vilniuje, Mindaugo gatvėje, esančiame bendrovės pagrindiniame administraciniame pastate dirbantys žmonės iki metų pabaigos persikels į Vilniaus stoties teritorijoje esančius įvairius pastatus.

„Jaučiamės privilegijuoti dirbdami pirmajame Vilniaus dangoraižyje, kultūros paveldo sąraše esančiame 11 tūkst. kv. m dydžio pastate. Tačiau kaip administracinis pastatas jis nėra efektyvus – jo išlaikymas kainuoja pusantro milijono eurų per metus, o dirbti jame nėra itin patogu“, – sako LTG generalinis direktorius Mantas Bartuška.

LTG vadovas priduria, kad Vilniaus panoramas puošiantis pastatas, jo nuomone, yra puiki dovana Vilniaus miestui ir visai Lietuvai: efektyviai išnaudojant turimus pastatus, metiniai sutaupymai viršys 700 tūkst. eurų. Be to, jei valstybė nuspręstų dabartinį administracijos pastatą nuomoti, uždirbtų iš šio pastato komercinės nuomos pajamų.

LTG grupė kelsis arčiau traukinių – į kitus bendrovės pastatus, esančius arčiau Vilniaus geležinkelio stoties.

Biurams bus naudojami įvairūs aplink stotį esantys statiniai – administracinės paskirties pastatas Pelesos g. 10, Eismo valdymo centras Geležinkelio g. 2, taip pat ir kiti greta esantys pastatai.

Sklandiems pokyčiams yra parengtas detalus persikėlimo planas. Numatoma, kad darbuotojai į naujas darbo vietas kelsis atskirais žingsniais, mažomis komandomis, o šis pokytis truks iki metų pabaigos. Naujuose biuruose numatytos geresnės galimybės darbuotojams – patogiai dirbti, efektyviai bendradarbiauti ir toliau kurti šiuolaikišką ir veržlią geležinkelių grupę.

Pranešime teigiama, kad Mindaugo g. dirbantiems darbuotojams trūksta susirinkimo kambarių, o nepaisant didelio bendrojo ploto, darbo vietos ten ankštos ir nepatogios. Taip pat jau reikėtų rūpintis rimtu pastato remontu, o didžiulės investicijos į remontą šio pastato kokybės iš esmės nepagerintų.

Valstybei priklausantis pastatas 2003 metais buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Jis ir nuo Basanavičiaus gatvės matomas vartų pastatas kartu su terasa sudaro bendrą pastatų kompleksą ir abu buvo pastatyti tarp 1901–1903 m. Mindaugo g. 12 ir Basanavičiaus g. 14 pastatų bendras plotas siekia 12,6 tūkst. kv. m. Vienam darbuotojui tenkantis plotas – 19,8 km. m, įskaičiuojant koridorius, pagalbines ir bendro naudojimo erdvėmis.

Šiuolaikiniai biurų pastatai projektuojami efektyviau, vienam darbuotojui skiriant apie 11 kv. m ploto.

Nuotr. BNS

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!