Lietuvos regionai išskyrė savo identitetus

2019 m. kovo 26 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

„Išmanusis miestas V“ su realiais darbais kurti gražesnę Lietuvą keliauja per regionus. Su partneriais ir studentais lankant šiemet projekte dalyvaujančias savivaldybes: Visagino, Alytaus, Skuodo r., Tauragės r., Anykščių r., džiaugtasi vizualiais ir apčiuopiamais rezultatais, kuriuos sukuria miesto poziciją ir identitetą formuojantys projektai. Miestiečių pasididžiavimas aktyviais ir atvirais žmonėmis, siekiančiais savo miestą, rajoną kurti ateities kartoms, neliko nepastebėtas projekto dalyvių.

Susipažinti su gerąja patirtimi į Anykščių rajono savivaldybę, menų inkubatorių, susirinko gausus būrys projekto partnerių, studentų, savivaldybės narių, žurnalo „Structum“ komanda. Naujai išrinktas savivaldybės meras Sigutis Obelevičius susirinkusiesiems aiškiai pabrėžė jaunosios kartos svarbą, kuriant miesto ir rajono ateitį. Taip pat pasidžiaugta, kad Anykščiai pirmauja plėtodami aktyvų turizmą, siekia tapti UNESCO kūrybinių miestų tinklo (literatūros) nariu. Gamtos oazės, bendruomenės aktyvumas – tai esminiai aspektai, išskiriantys Anykščius iš kitų.

Alytaus miesto savivaldybės suteiktos neišnaudotos erdvės ir dar stipriau išreikšta gera atmosfera sieja žmones – štai kokie šiuolaikiško ir išmanaus miesto projektai dominuoja Alytuje. Savivaldybės atstovai pabrėžė, kad svarbiausia dabar ne tik formuoti miesto identitetą, jo veidą, bet ir sukurti inovatyvias įstaigas, kaip, tarkim, su aerodromu pritraukti verslą, įveiklinti kitas įstaigas. Savivaldybė, įgyvendindama projektą „Išmanusis miestas V“, glaudžiai bendradarbiauja su architektais, ūkio ir statybos skyriais. Tai labai svarbu, kad idėjos būtų realizuojamos bendrai įvairiose miesto erdvėse ir infrastruktūroje.

Miestas negalimas be žmogaus ir kiekvienas tai turi aiškiai suvokti. Įrodymas, kiek jauniems, ambicingiems žmonėms rūpi savas miestas, yra Tauragės rajono savivaldybė. Meilė šeimai ir miestui – Tauragės išskirtinumas. Projekto dalyviai buvo supažindinti su miesto ir Lietuvos istorijai svarbiausiomis vietomis, Tauragės industriniu parku, kuriame pasaulyje žinomos įmonės. Savivaldybės meras Sigitas Mičiulis su naujai išrinktu jauniausiu Lietuvos meru Dovydu Kaminsku puoselėja Tauragę ir už Lietuvos ribų – aktyviai plečiamas Tauragės garbės ambasadorių tinklas.

Skuodo rajono savivaldybė pasitiko kupina šiuolaikiškų idėjų, o tai įrodo, kad savivaldybėje dirba šiuolaikiškai mąstantys žmonės, gebantys suprasti aktualius žmonių poreikius ir identiteto svarbą. Studentai atrinktoms Skuodo teritorijoms atnaujinti pateiks tarpdisciplinines, interaktyvią aplinką kuriančias idėjas. Savivaldybė siekia padidinti gyventojų užimtumą, įveiklinti tuščius pastatus. Norima atgaivinti dviračių sportą, Skuodas aktyviai ieško dviračių sporto trenerio, nes vaikai, jaunimas – ateitis, kuriai ir turi būti patogus miestas.

Savo miestą pačiomis gražiausiomis spalvomis projektui pristatė ir Visagino merė Dalia Štraupaitė. Piešiniais ir linkėjimais miestui atgyjantys pastatai, naujai nutiesti platūs takeliai, atgijusi bendruomenių veikla – tik maža dalis Visagino savivaldybės tikslų. Visaginas siekia tapti miestu visiems – jauniems ir vyresniems, aktyvaus ir ramaus poilsio mėgėjams.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!