Londone atidarys panoraminį baseiną

2019 m. birželio 7 d.

Atviras baseinas, iš kurio matyti 360 laipsnių vaizdo Londono panorama, bus pastatytas ant 55 aukštų dangoraižio stogo. Pastaruoju metu žaliąsias erdves arba baseinus įkurdinti ant pastatų stogų Europoje darosi labai populiaru.

 Šią savaitę „Compass Pools“ pristatė 600 000 litrų baseino ant 55 aukštų pastato, pavadinto „Infinity London“, dizainą. Dizaineriai teigia, kad ši koncepcija yra pirmoji pasaulyje, o visą struktūrą apibūdino kaip „vienintelį pastatą pasaulyje, kuriame yra 360 laipsnių „begalinis” baseinas“.

Baseinas bus pagamintas iš lieto akrilo ir turės skaidrius šonus bei grindis. Todėl žemiau esantys lankytojai galės matyti plaukiančius pursluose.

Siekiant išlaikyti vaizdus nepaliestus, baseino ar pastato išorėje nėra laiptų, o spiraliniai laiptai, besisukantys ir pakilę per vandenį, suteikia priėjimą prie plaukikų.Dizaineriai numato, kad naktį baseinas spindės kaip „brangakmenis“, todėl pastate ketinama įrengti šviesų kolekcija.

„Dėl šios idėjos susidūrėme su gana dideliais techniniais iššūkiais. Didžiausias iš jų – kaip iš tiesų patekti į baseiną. Sprendimas grindžiamas povandeninio laivo durimis, kartu su besisukančiais spiraliniais laiptais, kurie kyla iš baseino grindų, kai kas nors nori įeiti arba išeiti – tai absoliutus statybos dizaino galimybių išbandymas, lyg filmas su James Bond“, – pasakoja baseino dizaineris ir techninis direktorius Alexas Kemsley.

Baseinas taip pat bus įrengtas su įmontuotu anemometru, kuris stebės vėjo greitį, ir bus susietas su skaitmenine pastato valdymo sistema, kuri reguliuoja baseino temperatūrą ir užtikrins, kad vanduo nepatektų į žemiau esančias gatves. Vanduo bus šildomas naudojant pastato oro kondicionavimo sistemą.

Dizaineriai taip pat planuoja penkių žvaigždučių viešbutį viršutiniuose dangoraižio aukštuose. Viešbučio lankytojai galės sėdėti po baseinu. Baseino statyba turėtų prasidėti 2020 metais, jei tik iki to laiko bus patvirtinti partneriai ir rangovai.

Namų stogus keičia baseinai

Maltoje Sicilijos biuro „Architrend Architecture“ suprojektuotas baseinas permatomas ne tik pro šalį tipenantiems praeiviams gatvėje, bet ir name laiką leidžiantiems gyventojams. Architektų studija „Architrend Architecture“ suprojektavusi pastatą, norėjo į terasą įterpti kažkokį vandens elementą, kuris simbolizuotų pajūrio miestą St. Julian’s, esantį Maltos saloje. Rezultatas pavadintas „Casa B“ reiškia „Namai B” ironiškai simbolizuoja idėją, kad individuali erdvė gali tapti aktyvia energingo miesto gyvenimo dalimi.

Viršutiniame aukšte, vietoje stogo, įrengtas baseinas, uždengtas aukštu betono rėmu. Baseino dugnas – stiklinis, todėl vanduo matomas iš gatvės ir namo gyvenamųjų erdvių.

„Baseinas sukuria naują namo atmosferą ir suteikia pastatui ypatingą tapatybę iš išorės“, – sakė architektūros studijos atstovai.

Tikslas vienas, sprendimai – skiriasi

Baseinai į architektūros objektus integruojami dažnai. Ši idėja nėra nauja, tačiau sprendimai vis modernesni ir įdomesni.  Štai, Marbeloje „Wiel Arets“ architektai suprojektavo stiklinį baseiną, kuris pakabinamas virš namų lauko terasos, o Havajuose verslo centras –  dangoraižis turi stiklinį baseiną, kuris įrengtas septintąjame aukšte. Baseinas iš šio aukšto lyg  tramplynas išsikiša ir dominuoja fasade.

Viduržemio jūros valstybėse baseinas yra neatsiejamas namų atributas. Deja nevaldoma urbanizacija diktuoja, kad architektams tenka dirbti su vis mažesniais namų plotais, todėl baseinai pradėti įrenginėti netikėčiausiose vietose. Tarkim, Olandų biuro „Wiel Arets Architects“ šalia įėjimo į namą įrengtas stogo baseinas su stiklo grindų konsolėmis, iš kurio atsiveria įspūdingi Viduržemio jūros vaizdai. Galinėje baseino sienoje taip pat yra didelis vidinis langas, leidžiantis pirmojo aukšto virtuvės gyventojams pažvelgti į draugus ir šeimos narius, kurie plaukioja baseine.

CNN nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!