Londone kuriamas pirmasis penkių kilometrų ilgio kilpinis parkas

2019 m. gegužės 14 d.

Studija „Diller Scofidio + Renfro” kuria penkių kilometrų ilgio kilpinį parką, Londono Grinviče. Parkas bus lyg kraštovaizdžio kilpa, jungianti visas septynias Grinvičo dalis. Parkas bus išskirstytas lygiais.

Pirmojo kilometro ilgio ruožas bus atidarytas liepos 5 d. Jis tęsis nuo rytinės Grinvičo metro stoties iki pat vakaruose esančios „The Jetty“, bendruomenės renginių vietos. Šioje vietoje devynių metrų aukštyje bus įrengtos stebėjimo aikštelės tam, kad lankytojai galėtų grožėtis kraštovaizdžiu. Pasak architektų, kilpinis parkas tai lyg maršrutas, kuriame išsidėstę meno objektai, tarp kurių, britų dailininkų Damien Hirst ir Allen Jones skulptūros bei Antony Gormley 1999 metais sukurtas projektas „Debesys ant vandens”.

„Diller Scofidio + Renfro” bendradarbiauja su vietine architektūros studija „Neiheiser Argyros“ ir kraštovaizdžio architektūros kompanija „Gross Max“.

„Lankytojai patirs galės įgyti įvairios patirties, jį suvokti ir priimti iš skirtingų pusių. Nuo gatvės aukščio iki devynių metrų aukščio takų, kurie vingiuos keliu, lankytojai galės prisijungti prie esamo laisvalaikio, meno ir socialinio gyvenimo tinklo mieste“, – paaiškino Benjaminas Gilmartinas, „Diller Scofidio + Renfro“ partneris.

„Išmanusis” parkas

Parke nemažai dėmesio skiriama „išmaniesiems” įrenginiams. Tai ir įvairios programavimo sistemos, tokios, kaip salos, kurios garsu pasveikina lankytojus, dviratininkus ir sportininkus.

Kraštovaizdžio architektūros kompanijos „Gross Max“ sukurtoje kraštovaizdžio strategijoje daugiausia dėmesio skiriama vietiniams augalams, o ne egzotinėms augalų rūšims. Žolės ir laukiniai, natūraliai Anglijoje augantys augalai kurs jaukią ir natūralią atmosferą.

„Designer Morag Myerscough“ dirbs su vietine bendruomene tam, kad sukurtų spalvingą grafiką, kuri bus įmontuojama po pakeltomis platformomis. Architektai „Heather Peak“ ir „Ivan Morison“ iš „Studio Morison“ upės krante stato ilgiausią „Londono lauko stalą“, ant kurio parko lankytojai galės ruošti piknikus. Ir tai ne vienintelės staigmenos. „Diller Scofidio + Renfro“ pristato koncertų salės susukamą piramidinį bokštą.

„Kūrėjai kuria Londonui neprilygstamą lauko patirtį mieste. Šis drąsus kraštovaizdis atveria upę, sujungia žmones, suteikia mums galimybę įsisavinti gamtą, džiaugtis. Tai lyg erdvė pabėgti. Bet svarbiausia, kad tai vieta visiems“, – sakė Grinvičo administracijos direktorius Kerri Sibson.

Vienas iš pagrindinių šio projekto tikslų yra suteikti žmonėms daugiau priežasčių praleisti laiką Grinviče, kurį daugelis lanko tik dėl sniego arenos.

Juodos ir baltos spalvų motyvai

Juodos ir baltos spalvos grindinio danga jungs šias skirtingas patirtis visame maršrute. Kol bus sukurti visi penki parko kilometrai, tam tikromis atkarpomis, parkas bus atidaromas ir leis lankytojams iš anksto pamatyti kur bus pastatytos kitos teritorijos ir kuo jos nustebins.

Praėjus 10 metų įkūrimo nuo „Diller Scofidio + Renfro“ užbaigė „High Line“, Niujorke, kurio kūrimo metu įmonė bendradarbiavo su „James Corner Field Operations“ ir Olandijos sodo dizaineriu Pietu Oudolfu. Projektas išskirtinis kaip viešųjų erdvių integracijos į infrastruktūros ir architektūros objektus pavyzdys. Tai amfiteatras, kurio struktūra sukuria naujus šiaurės rytų vartus į populiariausią parką. Beje, anksčiau čia buvo apleistas geležinkelis. Architektai jį „pakėlė” į aukštesnias amfiteatro erdves ir integravo į vertikalių sodą.

Nuo to laiko visame pasaulyje įkvėpti ėmė dygti kiti panašūs projektai, pradedant MVRDV „augalų kaimu“ Seule ir Atlantoje „BeltLine”. Niujorke įsikūrusi architektų studija „Diller Scofidio + Renfro“ taip pat kuria kitą Londono projektą – Londono muzikos centrą „Barbican“.

Kilpinis tiltas bus pabaigtas dar šiemet, liepos 5 atidarytas pirmasis vieno kilomero ruožas, iki liepos 14-os dienos bus lankytojams atveros likusios keturios maršruto atkarpos.

Projekto kūrėjų visualizacijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!