Londono savivaldybė iškeliama iš „Foster + Partners“ sukurtos miesto rotušės

2020 m. birželio 25 d.

Londono meras Sadiqas Khanas paskelbė, kad rotušė gali būti perkelta į miesto uosto teritoriją, kur savivaldybė turi jai priklausantį pastatą. Sprendimas palikti „Foster + Partners“ suprojektuotą pastatą priimtas, siekiant sumažinti išlaidas patirtas dėl koronaviruso.

S. Khanas planuoja perkelti mero kabinetą ir savivaldybę į „WilkinsonEyre” projektuotą „The Crystal“ pastatą, esantį netoli „Excel“ centro ir jau priklausantį savivaldybei. Administracija skaičiuoja, kad tokia reforma leis sutaupyti 11 milijonų svarų sterlingų per metus (12,18 milijonų eurų).

Savivaldybė prognozuoja, kad per ateinančius dvejus metus biudžetas bus beveik 500 milijonų svarų sterlingų (553,45 milijonų eurų) mažesnis dėl dramatiškai sumažėjusių pajamų iš verslo mokesčių.

„Mano pagrindinis prioritetas visada bus apsaugoti finansavimą, skirtą miestiečiems teikiamoms paslaugoms, įskaitant viešąjį transportą, policijos ir Londono ugniagesių tarnybą“, – sakoma S. Khano pranešime.

Dabartinį Rotušės pastatą „Foster + Partners“ suprojektavo specialiai savivaldybei. Jis buvo atidarytas 2002 metais. Jame yra susirinkimų salė 25 išrinktiems Londono asamblėjos nariams ir biuro patalpos 500 savivaldybės darbuotojų. Išskirtinė jo forma yra geometriškai modifikuota sfera, kuri buvo sukurta taip, kad apimtų didžiausią tūrį ir mažiausią paviršiaus plotą. 500 metrų ilgio rampa pasuka į upę nukreipto fasado vidų.

Pastatas priklauso „St Martins Property Group“ ir 2001 metais 25 metams buvo išnuomotas savivaldybei. S. Khanas ketina pasinaudoti sutarties nutraukimo sąlyga, kuri leistų palikti pastatą 2021 metų gruodžio mėnesį.

„Įprastu laiku bet kuriam merui būtų įprasta apsvarstyti galimybę panaudoti nuomos sutarties nutraukimo sąlygą dėl Rotušės pastato. Atsižvelgiant į dabartinę finansinę situaciją, būtų aplaidu to nedaryti”, – spaudai sakė Londono meras.

Dabar savivaldybė vykdys šešių savaičių konsultacijas, kad nustatytų, ar persikelti į „The Crystal“. 2012 metais buvo atidarytas „WilkinsonEyre“ suprojektuotas pastatas. Jis yra visiškai apdengtas stiklu, kad „galėtų mesti iššūkį įprastoms tvarumo idėjoms“.

Jį užsakė elektronikos įmonė „Siemens“ kaip parodų centrą, kad pademonstruotų darnaus dizaino galimybes, o nuo 2016 metų pastatas priklauso savivaldybė.

Mero kabinetas mano, kad perkėlimas galėtų paskatinti uosto atsinaujinimą. Taip pat tai taptų dar vienu impulsu Temzės atnaujinimo projektų plėtrai, prasidėjusiai tūkstantmečio pradžioje.

„Crystal yra tvarus pastatas ambicingiausio Londono projekto vietoje. Čia savivaldybė jau dirba kartu kurdami naują komercinį rajoną ir viešąsias erdves, taip pat  tūkstančius naujų namų ir darbo vietų“, – sakė S. Khanas.

@Garry Knight nuotr.

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!