Lorenzo Quinn rankos „saugo“ Venecijos perlą nuo klimato kaitos

2019 m. kovo 14 d.

svetainiucentras.

info@svetainiucentras.lt

Dvi milžiniškos rankos laiko vieną iš Venecijos istorinių pastatų. Vanduo Venecijoje kyla kasmet. Prognozuojama, kad romantiškąjį miestą vanduo gerokai apsems jau po kelių dešimtmečių. Vėliau jam gresia visiškas išnykimas. Dailininko Lorenzo Quinn sukurtos dvi rankos saugo vieną iš įsimintiniausių miesto pastatų.

Dvi milžiniškos rankos laiko Palazzo Morosini Sagredo (taip pat žinomas kaip Ca ‘Sagredo) fasadą Venecijoje, Italijoje. Ši parama – laikinas menininko Lorenzo Quinn kūrinys, kuris buvo sukurtas gegužės 13 d. ir bus iki lapkričio 26-osios.

Dvi milžiniškos baltos rankos kyla iš „Didžiojo kanalo“ vandens. Atrodo, kad rankos laiko pastatą. Tačiau tuo pačiu metu rankos gali statinį sunaikinti ir leisti miestui bet kuriuo momentu nuskęsti, nes „ranka turi tiek daug galios: jėgos mylėti, nekęsti, kurti, sunaikinti“, – sako L. Quinn.

Tai yra naujausias „Lorenzo Quinn“ kūrinys, sukurtas Venecijoje, kad galėtume siųsti žinutę apie prisitaikymą prie klimato kaitos.

Tai meno kūrinys, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kaip švelnus ir net trapus statinių bei žmonių gyvenimas ir jų išlikimas yra lyginami su gamtos jėgomis, grėsmingoje aplinkoje.

Rankos rodo, kad žmonės gali sukurti unikalų paveldą, pvz., Veneciją. Tačiau ar šios žmogaus rankos gali pasipriešinti gamtos stichijoms? Ar jos sugebės išsaugoti tai ką taip ilgai kūrė mūsų protėviai?

„Venecija yra plaukiojantis meno miestas, šimtmečius įkvėpiantis menininkus. Tačiau šiam miestui laiko lieka vis mažiau. Jeigu norime išsaugoti tai ką turime, turime pradėti saugoti”, – spaudos konferencijos metu sakė menininkas.

Fasadas pasirinktas neatsitiktinai

„Ca ‘Sagredo“ yra 14-ojo amžiaus Bizantijos – gotikos stiliaus rūmai, Venecijos centre. Rūmai iš pradžių priklausė Morosini šeimai, kol 1661 metais juos nupirko ambasadorius Nicolò Sagredo. Jis pasauliui paliko tokius traktatus, kaip „Dialogas dėl dviejų pagrindinių pasaulio sistemų“, „Galileo“.

Didžioji dalis rūmų vidaus apdailos buvo parduota per pastaruosius du šimtmečius. Buvo parduota didžiulė paveikslų galerija, piešiniai ir knygos, sukauptos Zaccaria Sagredo (ambasadoriaus vaikaičio), kuris buvo aistringas meno kolekcionierius ir menininkų Tiepolo ir Piazzetta globėjas. Vienu metu, šiame kambaryje buvo daugiau nei šimtas Zaccaria surinktų paveikslų, sukrautų eilėmis.

Pastato fasadas remiasi į kanalą. Jis padalintas į keturias navas, kurias puošia keturkampiai langai, būdingi Bizantijos gotikos architektūros stiliui.

Kituose kambariuose yra mažiausiai dviejų aukštų bibliotekos. Jie puošti freskomis, kurias Jacopo Amigoni įrengė 1718 metais.

Lubų ir sienų tinkas, marmuras ir stiklo papuošalai, baldai iš rūmų miegamojo, kuriuo naudotasi 1718 metais šiuo metu eksponuojami Niujorko Metropolitano meno muziejuje.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!