Los Andžele prasideda sodo biurų bumas? 

2019 m. lapkričio 7 d.

Holivudo mieste (LA) atnaujinta šešiasdešimt biurų su geltonais stogais, pastatytais buvusioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia įkurta 6500 augalų buveinė. Tarp augalųstalai ir posėdžių salės. Ir tai ne vienintelis toks projektas LA.  

Mes stengiamės būti XXI amžiaus kūrybingo verslininko namais“, – pasakojo „Second Home“ įkūrėjas Samas Aldentonas.  

Kiekvienas sodo biurų skiriasi savo dydžiu ir forma, didžiausias talpina 25 žmones. Salės yra dalies įrengtos po žeme, taip pagerinamos izoliacines savybės, o permatomos akrilo plokštės aplink viršų, kad leidžia pritraukti daugiau natūralios šviesos, ir atveria vaizdą į išorę. 

„Kūrybingiausias mūsų darbas yra natūralių formų ir organinių formų, o ne per daug įtaigi žmogaus geometrija“, – spaudai sakė pašnekovas.  

 Ovalios formos yra pastatytos kryžminės medienos (CLT), suformuotos medienos sluoksnių. Anot komandos, projektas yrapirmasis atvejis, kada buvo panaudota ši kryžminė mediena Kalifornijoje“. 

 Viduje konstrukciją sustiprina didelės plieninės sijos. Jos nudažytos geltona spalva, kad atitiktų stogų ir blizgančių epoksidinių grindų spalvą. „Corian“ stalai sustatyti išorėje, kad susidarytų individualios darbo vietos, o viduryje susiformuotų didesnius posėdžių stalus. Kėdės padengtos paryškintais raudonos ir oranžinės spalvos tekstilės elementais. 

Čia pasodinta 6500 augalų ir medžių. Jie pagerina erdvėje dirbančių žmonių patirtį. „Mums tikrai įdomi ši naujo pobūdžio idėja. Mes galime atlikti vaidmenį gerinant ekosistemas ir aplinką“, – sakė Aldentonas.  

„Vienas būdų tai padaryti yra pasodinti daugybę naujų augalų. Tai tankiausias sodas Kalifornijoje“, – pridūrė jis.  

 Augalai buvo atvežti Pietų Kalifornijos, kad būtų įtrauktos rūšys, tinkančios Los Andželo sausros sąlygoms

Mediniai takai veda tarp šių lauko studijų ir aplinkinių medžių, skatindami skirtingų nuomininkų sąveiką, taip pat lauko kiemai su medinėmis terasomis sudaro puikias sąlygas įmonėms socializuotis ir rengti susitikimus – tai yra pagrindinis šio pastato filosofijos komponentas. 

SelgasCanosatnaujino Anne Banning bendruomenės namą, kuriame bus įrengti dar 30 biurų ir studijų. Kiekvienoje jų telpa 50 žmonių. 

 Šis projektas žymi šeštąjį bendrovės ir architektų José Selgos bei Lucía Cano bendradarbiavimą, įskaitant projektus, vystytus rytų Londone, Lisabonoje ir Londono Olandijos parke. 

„Second Home“ nusipirko ir perkėlė spalvingąSelgasCanoserpentino paviljoną į miesto „La Brea Tar“ erdves. Perstatyta struktūra buvo naudojama nemokamiems viešiems pokalbiams, filmų peržiūrai ir kitiems renginiams nuo birželio 28 d. iki lapkričio 24 d.  

Iwan Baan nuotr 

Temos:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!