Maltoje namų stogus keičia baseinai

2019 m. gegužės 8 d.

Sakysite tai visiškai standartinis betoninis namas, jeigu ne vietoje stogo įrengtas baseinas. Sicilijos biuro „Architrend Architecture“ suprojektuotas baseinas permatomas ne tik pro šalį tipenantiems praeiviams gatvėje, bet ir name laiką leidžiantiems gyventojams.

Architektų studija „Architrend Architecture“ suprojektavusi pastatą, norėjo į terasą įterpti kažkokį vandens elementą, kuris simbolizuotų pajūrio miestą St. Julian’s, esantį Maltos saloje. Rezultatas pavadintas „Casa B“ reiškia „Namai B” ironiškai simbolizuoja idėją, kad individuali erdvė gali tapti aktyvia energingo miesto gyvenimo dalimi.

Betono karalystė

Keturių aukštų rezidencija yra suprojektuota pagal tradicinį patalpų išdėstymą, tačiau jai pritaikyta minimalistinė estetika ir šiuolaikinės medžiagų bei spalvų paletės.

Viršutiniame aukšte, vietoje stogo, įrengtas baseinas, uždengtas aukštu betono rėmu. Baseino dugnas – stiklinis, todėl vanduo matomas iš gatvės ir namo gyvenamųjų erdvių.

„Namo pagrindinis fasadas gana vientisas, glazūruotas, padengtas slankiojančių aliuminio žaliuzių sistema, apipavidalinta gelžbetonio rėmu. Tai sukuria naują namo atmosferą ir suteikia pastatui ypatingą tapatybę iš išorės“, – sakė architektūros studijos atstovai.

Architektai pasakoja, kad „Casa B“ rūsyje yra garažas ir namų kino teatras. Išoriniai betoniniai laipteliai veda prie pernelyg didelių medinių priekinių durų, kurios atsiveria į dvigubo aukšto įėjimą. Milžiniškas fojė jungia visus aukštus. Pakėlus akis matosi baseinas.

Šviesa užlieja gyvenamąsias erdves per didžiulį stiklinį fasadą. Beje, vietoje standartinės tvoros šio namo kiemas taip pat apsuptas stiklo sienų. Visi namo privatūs plotai išdėstyti sklypo pabaigoje, įskaitant mažą sporto salę ir miegamąjį, pirmame aukšte.

Stumdomos pertvaros sujungia miegamajį ir gėlių sodą, taip pat atskiria erdves tarp galinio fasado ir kampinės sienos. Pirmajame aukšte įrengta poilsio zona, kurioje galima rasti antrąjį miegamąjį ir vonios kambarį. Šis miegamasis taip pat atsiveria į terasą, nuo kurios matomas puikus sodo vaizdas ir yra priėjimas prie baseino.

Paprastais betono laiptais pakylama į antrąjį aukštą. Viršutiniame namo aukšte yra virtuvė ir valgomojo erdvė, kurios priekyje yra papildoma gyvenamoji erdvė, sujungta su baseinu ir su visu aukštu.  Iš terasos atsiveria vaizdai į kaimyninius stogus prie pakrantės ir Maltos sostinę Valetą.

Senas sprendimas naujoms funkcijoms

Jeigu žingsniuosime gatve palei namą, į akis kris tai, kad betono fasadas išplečiamas į viršų. Taip jis atlieka ne tik apsaugos nuo lietaus funkciją, tačiau ir sudaro vizualiai aukštesnio pastato, nei jis yra, vaizdą, taip pat jungia vidines ir išorines erdves.

Baseinai į architektūros objektus integruojami dažnai. Ši idėja nėra nauja, tačiau sprendimai vis modernesni ir įdomesni.  Štai, Marbeloje „Wiel Arets“ architektai suprojektavo stiklinį baseiną, kuris pakabinamas virš namų lauko terasos, o Havajuose verslo centras –  dangoraižis turi stiklinį baseiną, kuris įrengtas septintąjame aukšte. Baseinas iš šio aukšto lyg  tramplynas išsikiša ir dominuoja fasade.

Viduržemio jūros valstybėse baseinas yra neatsiejamas namų atributas. Deja nevaldoma urbanizacija diktuoja, kad architektams tenka dirbti su vis mažesniais namų plotais, todėl baseinai pradėti įrenginėti netikėčiausiose vietose. Tarkim, Olandų biuro „Wiel Arets Architects“ šalia įėjimo į namą įrengtas stogo baseinas su stiklo grindų konsolėmis, iš kurio atsiveria įspūdingi Viduržemio jūros vaizdai. Galinėje baseino sienoje taip pat yra didelis vidinis langas, leidžiantis pirmojo aukšto virtuvės gyventojams pažvelgti į draugus ir šeimos narius, kurie plaukioja baseine.

Tuo tarpu Izraelyje, architektas Pitsou Kedemo suprojektvo plaukimo baseiną ant stogo. Iš baseino atsiveria nuostabi Tel Avivo senamiesčio panorama. Beje, baseinu galima nuplaukti pas kaimynus ir atvirkščiai.

Moreno Maggi nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!