Marius Jovaiša: nuo mažens mane viliojo kūryba, kurią galima parduoti

2022 m. rugsėjo 20 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Per savo beveik penkiasdešimties metų gyvenimą, verslininkas ir autorius Marius Jovaiša išbandė daug skirtingų veiklų. Nuo istorijos ir kompiuterių mokslų, įvairių verslų, fotografijos, dokumentinių filmų kūrimo, knygų rašymo, iki sveiko gyvenimo būdo paieškų ir propagavimo, mokymų, motyvacinių paskaitų. Šiandien M. Jovaiša ir toliau nenustoja stebinti savo kūrybingumu, motyvacija ir naujais projektais, apie kuriuos pasakoja portalui Structum.lt.

 

Verslininkas ir autorius Marius Jovaiša yra gerai visiems žinomas dėl daugybės savo veiklų, naujų sugebėjimų ugdymo ir plataus savo nuotykių dalinimosi socialiniuose tinkluose bei tradicinėje žiniasklaidoje. Jo entuziazmas daugybę žmonių įkvėpia pokyčiams profesiniame kelyje, kūrybai, sveikesnei gyvensenai.

Paklaustas kaip save apibūdintų pats, vyras atsako, kad be visų įvardintų titulų ir profesijų, didžiuojasi tuo, kad yra tėvas, nes šeima, vaikai jo gyvenime užima pačią svarbiausią vietą, aplink juos sukasi visi kūrybos, verslo ir lavinimosi projektai.

 

Marius jovaiša šeima

 

Įkvėpimo ir kūrybiškumo verslininkui ir autoriui ilgai ieškoti nereikia. Jis pasakoja, kad ko gero labiausiai jį įkvepia ir motyvuoja – atradimo ir nuotykio troškimas. „Iš prigimties esu tyrinėtojas, man patinka išsiaiškinti, kaip atrodo vaizdas užlipus ant kalno ar aukščiausio miesto pastato, kaip tam tikro spektro elektromagnetinės bangos mūsų smegenyse virsta spalvos pojūčiu, kaip mūsų ląstelėse „elektronų malūnas“ įkrauna adenozino trifosfato (ATP) molekules.

Galima tai vadinti smalsumu, žingeidumu. Svarbu tai, kad mano smalsumas dažiausiai yra orientuotas į praktinį pritaikymą. Tyrinėji žmogaus psichologiją, kad galėtum sukurti veiksmingą marketingo kampaniją. Giliniesi į žmogaus kūno ir smegenų sandarą, kad galėtum geriau suprasti, kaip mažiau sirgti, nepatirti nugaros skausmų, tobulėti ir išmokti naujų sugebėjimų“, – sako M. Jovaiša.

 marius jovaiša nuotrauka gamta kalnai

 

Ne talentas, o darbas

Augęs Vilniuje, netoli dabartinio Kalvarijų turgaus, M. Jovaiša pasakoja, kad verslo gyslelę savyje pastebėjo dar vaikystėje. „Ten, kur gyvenau buvo galima būdavo rasti nemažai tuščių stiklo butelių, ir tai tapo mano pirmuoju „verslu“ dar mokykloje. Trylikos metų pradėjau mokytis programuoti, aštuoniolikos metų pardaviau savo pirmąją sukurtą programą, o dvidešimt vienerių pradėjau reklamos verslą. Nuo mažens mane viliojo kūryba, kurią galima parduoti, ypač knygos, kurias pats labai mėgdavau pirkti už parduotus butelius arba darbą kolūkyje“, – sako verslininkas.

Jau ankstyvame amžiuje jam sunkiai taikęsis su dogmomis ir stereotipais. Smalsiam vaikui patikdavo pačiam viską atrasti, įsigilinti, tad labai anksti atėjo supratimas, kad ne talentas, o darbas ir užsispyrimas atneša rezultatą.

„Žmonės labai dažnai slepiasi arba teisinasi, kad kažkam neturi sugebėjimų, bet iš tiesų viską padaro ne genijai, o paprasti žmonės, kurie pamėgo daryti tai, ką daro. O pamėgti ir išmokti gali kiekvienas. Fotografuoti, šokti breiką, vadovauti žmonių komandai, kalbėti kiniškai, bėgti maratoną ir visa kita“, – įsitikinęs M. Jovaiša.

 

Marius jovaiša sklandytuvas

 

Nesibaigiantis mokymasis ir mokymas

Motyvacijos nestingantis verslininkas stengiasi nuolat mokytis kažko naujo. Šiuo metu jau daugiau nei du metus jis mokosi mandarinų kalbos. „Visada norėjau išmokti kuo daugiau kalbų, o prasidėjus karantinui susidarė tinkamos sąlygos. Iš pradžių tiesiog pabandžiau suprasti, ar tai apskritai įmanoma, po kelių savaičių pripratau, pamėgau, ir dabar su malonumu kasdien tęsiu. Kai pajutau, kad galiu susikalbėti, nusprendžiau pamėginti sukurti vieną kitą verslo projektą Taivane – kad galėčiau ir laisvai išmokti kalbėti, ir naudingai pritaikyti šitą naują sugebėjimą“, – pasakoja M. Jovaiša.

Fotografuodamas „Neregėta Kuba“  albumą, kuris lietuvius kviečia į kelionę po kvapą griaužiančius Kubos vaizdus, vyras išmoko ispanų kalbos, taip pat kalba angliškai ir rusiškai. Ateityje jis planuoja išmokti laisvai kalbėti dar keliomis kalbomis – arabų, prancūzų, galbūt ir daugiau. Mokymasis, pasak M. Jovaišos yra didelis malonumas ir sukuria begales naujų galimybių. Prieš keletą metų jis ėmėsi ne tik nuolat mokytis pats, bet ir mokyti kitus.

 

marius jovaiša portretas

 

„Mane pradėjo kviestis įvairios įmonės ir organizacijos, mokymo įstaigos – kad pasidalinčiau savo tarptautinių verslo ir kūrybos projektų patyrimais, motyvacija keistis, lavintis, gyventi sveikai. Man labai patinka tokie renginiai, ypač gyvi, nors per karantiną visi puikiai išmokome tokias paskaitas vesti ir klausyti nuotoliniu būdu.

Priklausomai nuo auditorijos, mano paskaitos būna apie „Neregėtos Lietuvos“ kūrimą, marketingą, panašių projektų vystymą kitose šalyse (Meksikoje, Belize, Kuboje). Arba apie tai, kaip pamilti sveiką, aktyvų gyvenimo būdą, pradėti mokytis naujų dalykų, siekti labai tolimų, ilgalaikių tikslų. Šiomis temomis esu išleidęs ir knygą „Aistra gyventi sveikai“, ir nuotolinį kursą „Svajonė tavo rankose“, turiu daug teorinių žinių ir labai konkrečios praktinės patirties, kuria su malonumu dalinuosi. Mane šie motyvaciniai seminarai ir paskaitos labai įkvepia ir užveda, tikiu, kad panašius jausmus patiria ir renginių dalyviai“, – sako verslininkas ir autorius.

 

marius jovaiša nuotrauka gamta lietuva ežeras

 

Ateityje – inovatyvūs verslai, kelionės ir naujos knygos

Prieš keletą metų pardavęs savo du stambiausius verslus reklamos ir laikino įdarbinimo srityse, sukauptą kapitalą M. Jovaiša investuoja į saulės energetikos, infrastruktūros, gamybos, veterinarijos ir kitas sritis, akcijas. Kalbant apie ateities planus, vyras pasakoja, kad šiuo metu dirba keliomis kryptimis.

„Seniai svajojau sukurti programėlę bėgikams, kad dirbtinis intelektas padėtų nustatyti bėgimo formos klaidas ir jas ištaisyti. Daugiau nei pusė bėgikų kasmet patiria traumų, kurių galima išvengti bėgant taisyklinga forma ir laikantis krūvio ribojimų. Jau metai, kaip pagaliau realiai vyksta darbai – programėlė vadinsis GoodRun.AI, jau turime veikiantį prototipą.

Taip pat pradedu važinėti į Taivaną. Ten noriu labai gerai išmokti kinų kalbą, surengti „Neregėtos Lietuvos“ parodą, išleisti kinų kalba savo knygą „Aistra gyventi sveikai“ ir pritraukti investuotojų į Lietuvoje vykstančius projektus. Man tai – didelis naujas iššūkis ir laukiantis įdomus nuotykis. Tikiuosi greitai pasiekti tokį lygį, kad pats galėčiau savo knygą išversti į kinų kalbą ir Taivane organizuoti pristatymus, parodas ir interviu žiniasklaidai be jokių vertėjų“, – sako knygų autorius.

Dar vienas tęstinis projektas – „Neregėtos Lietuvos“ kelionė po pasaulį. Ši, Lietuva pasauliui pristatanti knyga jau apkeliavo daugiau kaip 40 šalių, kuriose buvo organizuojamos parodos. Ateinančiais metais „Neregėtos Lietuvos“ pristatymo renginiai planuojami ir Taivane, Izraelyje, Abu Dabyje, Sakartvele. Ateityje M. Jovaiša svajoja išleisti trečią savo knygos versiją su virtualiąja realybe ir įvairiais interaktyviais sprendimais. Šiuo metu autorius ieško tinkamos formos, į kurią galima būtų „įvilkti“ tokį kūrinį, kad jis taptų patogiu naudoti ir patraukliu produktu.

 

marius jovaiša

 

Svajonė tavo rankose

Tiems, kurie nori iš esmės pakeisti gyvenimo būdą ar karjeros kelią, M. Jovaiša siūlo kitomis akimis pažvelgti į žodį „talentas“. Pasak jo, tai tik paprastas žodis, kurį žmonės naudoja, kai reikia apibendrinti ilgo kruopštaus darbo rezultatą. „Jeigu tik norėsi, tai ir galėsi. Kai kalbame apie dalykus, priklausančius nuo mūsų pačių, tai viską galima pasiekti, jei tik žengsime pirmą žingsnį ir nesustosime. Esu tikras, kad daugybė žmonių galėtų pasiekti savo svajonių, jei tik nebijotų, jei tik jų nestabdytų mintis, kad kažkam neturi talento ar ypatingų sugebėjimų“, – teigia verslininkas.

Neseniai vyras išleido nuotolinį kursą „Svajonė tavo rankose“, kuris skirtas visiems, kurie labai nori pradėti naują karjeros, profesinės, kūrybinės ar sportinės veiklos etapą, bet nepasiryžta. Verslininko, knygų autoriaus ir tėčio ilgamete patirtimi paremta originali medžiaga skirta padėti svajones paversti ilgalaikiais tikslais, rasti būdus save motyvuoti, įveikti stabdžius, baimes ir aplinkos pasipriešinimą.

„Ir dar palinkėčiau visą gyvenimą nesustoti mokytis. Žmogaus smegenų galimybės nesuvokiamai plačios, kiekvienas iš mūsų galime išmokti ir nuveikti nuostabiausių dalykų. Sveikai ir aktyviai gyvenantys žmonės turi daugiau energijos, žvalumo ir proto aštrumo. Reguliaraus fizinio krūvio teigiamas poveikis be galo platus – nuo raumenų ir kaulų stiprinimo iki atminties pajėgumų didinimo.

Man labai patinka šūkis „nebūk pats sau priešu. Ir jokių paslapčių čia kaip nėra, žmonės visais laikais žinojo, kad ko nenaudosi – tą prarasi. Sąmoningas, atsakingas žmogus turi nuolat mankštinti tiek savo kūną, tiek protą.“

 

marius jovaiša portretas

Nuotr. asmeninis archyvas

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!