Mark Zuckerberg siūlo „miego dėžutę“

2019 m. gegužės 7 d.

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas pastatė medinę „miego dėžutę“, kurios ryte skleidžiama silpna šviesa įspėja žmoną, kad atėjo laikas keltis. Prietaisas yra maža medinė dėžutė, kurią galima uždėti ant naktinio stalelio, šalia lovos. Dėžutės pagrindas iškilęs maždaug centimetrą virš stalo paviršiaus. Būtent tas centimetras, auštant apšviečiamas vis ryškesne šviesa ir taip siunčia signalus už budrumą atsakingiems žmogaus jutimams, kad tuoj ateis laikas pabusti. Tai alternatyva didžiulį stresą sukeliančiam žadintuvo signalui.

Kiekvieną rytą nuo 6 iki 7 val. dėžutė skleidžia švelnią šviesą, kad jo žmona Priscilla žinotų, jog atėjo laikas keltis, nekreipiant dėmesio į telefoną.

Dėžutė sukurta ne pabusti

„Būti mama sunku. Kadangi mes turime vaikų Priscilla buvo sunku miegoti naktį ramiai. Ji atsibusdavo pasitikrinti kiek valandų liko, ar greitai pabus vaikai, o žinodama laiką negalėdavo vėl užmigti. Todėl nuolat buvo pavargusi. Jeigu trūko miego“, – sakė M. Zuckerberg savo „Instagram“ paskyroje („Instagram“ priklauso „Facebook“).

Įrenginys nėra skirtas pažadinti vartotoją. Jis tik nurodo paros metą, prisitaiko prie dienotvarkės. Vietoj to, kai M. Zuckerbergo žmona atsibunda naktį, o miego langelis nešvyti, ji žino, kad dar nereikia lipti iš lovos ir lengvai užmiega toliau.

„Kadangi dėžutė nerodo laiko, jei žmona atsibunda naktį, ji žino, kad dar gali ramiai eiti ilsėtis, nesirūpindama kiek valandų liko iki ryto. Rezultatas stulbinantis. Ji gali miegoti ramiai visą naktį“, – sakė M. Zuckerbergas.

Idėja bus gaminama

Be to, M. Zuckerbergas teigia, kad verslininkai gali norėti paversti šią idėją verslu, nes: „Mano draugai sakė, kad jie norėtų turėti kažką panašaus“.

„Šios dėžutės kūrimas yra vienas geriausių būtų išreikšti padėką ir meilę savo žmonai“, – sakė jis ir pridūrė, kad neatmeta galimybės parduoti prototipą kūrėjams, kurie pradėtų masinę gaminio gamybą. Greitėjantis gyvenimo tempas lėmė tai, kad miegas tapo problema daugeliui. Jeigu turite vaikų, ši problema proporcingai didėja sulig vaikų skaičiumi. Todėl daugelis garsiųjų technologinių gigantų bando pasiūlyti geriausius ramaus miego garanto gaminius.

Projektuoja miegą

Daugelis dizainerių ir gamintojų dirbo su produktais, kuriais siekiama padėti vartotojams miegoti. Štai „Nokia“ gamina miego jutiklį, kuris seka miegą ir reguliuoja miegamojo apšvietimą bei temperatūrą. „Bryte“ sukūrė lovą su „išmaniąja“ technologija, kuri leidžia sureguliuoti optimalų miegą. „Bryte smart“ lova visą naktį jaučia ir koreguoja vartotojo kūno temperatūrą, taip pat identifikuoja kūno svorio pasiskirstymą ir pritaiko atramą reikiamoms kūno vietoms.

Kompaniją „Bryte“ konsultuojantis miego mokslininkas Mattas Valkeris teigia, kad  žmogaus kūno temperatūros sumažėjimas nuo vieno iki dviejų laipsnių Celsijaus per pirmuosius du miego ciklus gali padidinti jo gilų miegą iki 40 kartų.

„Išmanioji“ lova reguliuoja jų temperatūrą per aušinimo ir šildymo sistemą ir reguliuoja atramas iki 100 skirtingų pozicijų vienu metu, išdėstytų aštuoniuose zonose vienam asmeniui arba 16 – dviem.

„Facebook“ teigia, kad „privatumas pirmiausia“. Todėl kol kas nėra atskleidžiami techniniai  „miego dėžutės“ gamybos parametrai ir sistemos veikimo principas, kuriuo „miego dėžutė“ reguliuoja šviesos ryškumą. Tiesiog aišku, kad natūraliai žmogui duodamas signalas pabusti, auštant, kai šviesos kiekis didėja. Mokslininkai sako, kad žadinimas šviesa, o ne garsu, yra gerokai efektyvesnis ir sveikesnis, nes nesukelia žadintuvo signalui būdingo streso. „Tai tiesiog geniali idėja. Ją būtina plėtoti“, – M. Zuckerberg socialinio tinklo paskyroje pasirodžiusį įrašą miego mokslininkas Mattas Valkeris.

Mark Zuckerberg nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!