Maskva pradėjo naujos ligoninės statybas

2020 m. kovo 19 d.

Plintant koronavirusui, didžiausiame Maskvos priemiestyje, pradeda naujos ligoninės statybas, gydytis nuo koronaviruso. Tam jau skyrė 135,7 milijono JAV dolerių. Pranešama, kad tai bus laikina ligoninė, pastatyta pagal modulinę sistemą.

Lėšos bus skirtos pastato statyboms ir nebus naudojamos medicininei įrangai pirkti, – sakė šaltinis netoli. Meras Sergejus Sobyaninas antradienį paskelbė apie naujos koronaviruso ligoninės statybą pietvakariuose Maskvoje. Tai taps trečiąja medicinos įstaiga, paskirta gydyti virusais užkrėstus pacientus Rusijos sostinėje.

Išsirikiavo statybų technika, toliau gabenamos mašinos. Darbai vyksta jau penktą dieną. Dabar statybininkai pila smėlį, lygina žemę, kad būtų galima statyti pamatus. Maskvos meras Sergejus Sobianinas pažadėjo, kad bus pastatyti keli nauji korpusai, taip pat – mokslinių tyrimų institutas. Planuojama nuotekų ir valymo įrenginius įrengti dar šį mėnesį.

Statybos vyksta sparčiai. Nauji korpusai statomi ir Maskvos rajone Komunarkoje, esančioje už 30 km, kur jau yra infekcinė ligoninė. Į ligoninę atveža žmones, įtariamus užsikrėtus kronavirusu. Statybų pabaigos datos (net preliminarios) oficialiai niekas neskelbia.

Rusijoje užregistruotas pirmas mirties nuo koronaviruso atvejis, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai. Mirė 79 metų moteris, hospitalizuota Maskvoje. Į ligoninę moteris, kuriai buvo nustatytas koronavirusas, pateko kovo 13 dieną, ji taip pat sirgo diabetu ir turėjo širdies problemų, socialiniuose tinkluose pranešė Maskvos reagavimo į koronavirusą darbo grupė.

Rusijoje užregistruoti 147 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Miesto valdžia trečiadienį pranešė, kad 1000 žmonių, kurie turėjo kontaktą ar keliavo su devyniais Maskvos koronaviruso pacientais, yra stebimi medikų. Jie pridūrė, kad informacija apie 700 kitų asmenų, kurie nuo to laiko išvyko iš Maskvos, buvo perduota kitiems Rusijos regionams.

Šiuo metu, Rusijos piliečiams grįžtantiems iš Kinijos, Pietų Korėjos, Irano, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos taškų, taikoma izoliacija.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!