Maskva rodo pavyzdį Lietuvai: naikins senus sovietinius daugiabučius, vietoje jų statys naujus

2021 m. lapkričio 17 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Ilgi metai okupacijoje meta savo šešėlį Lietuvoje net ir praėjus jau daugiau nei 30 metų nuo Nepriklausomybės atgavimo. Sunku būtų surasti tokį miestą ar miestelį, kuriame nestūksotų sovietinis palikimas – senas daugiabutis. Bet dabar Maskva rodo gerąjį pavyzdį ir Lietuvai: žada griauti senus sovietinius daugiabučius ir vietoje jų statyti naujus.

Maskvoje iki 2024 metų, taigi vos per kelerius metus, žadama perkelti daugiau nei 150 tūkst. gyventojų į naujus būstus. Manoma, kad tai turėtų paspartinti senųjų daugiabučių griovimą.

12 mln. gyventojų turinčios Maskvos atnaujinimo programoje numatyta, kad per artimiausius dvejus metus mieste bus pastatyta per 300 naujų namų. Jų plotas sieks 5 mln. kvad. m.

Būtent į juos bus perkelta daugiau kaip 150 tūkst. gyventojų. Nors tai yra vos 1,2 proc. iš visų miesto gyventojų, tai – gera pradžia siekiant atnaujinti Maskvos infrastruktūrą ir gyvenimo kokybę.

Skelbiama, kad per pastaruosius ketverius metus Rusijos sostinėje jau pastatyta per 150 naujų daugiabučių. Dar 150 jų yra statomi šiuo metu, toks pats daugiabučių skaičius – planavimo stadijoje.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!