Maskvos baldų gamykla virto palėpės stiliaus apartamentais

2019 m. rugpjūčio 30 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Pastaraisiais metais Maskvoje vienas po kito pasipylė modernūs daugiabučių kvartalai. Bendrame, labai pozityviame kontekste išsiskiria DNK architektūros grupė, kuri buvusį ir nuo devintojo dešimtmečio neveikusį baldų fabriką pavertė butais. Įdomu ne loftų gimimas, o architektų pasirinkimas surenkamųjų betoninių plokščių apkalą pakeisti rankų darbo plytomis.

Klinkerio plytų fasadas buvo kuriamas molį kaitinant labai aukštoje temperatūroje. Aukštesnėje nei būtų įprasta, taip paverčiant fasadą blizgiu. Plėtra vadinama „Rassvet Loft Studio“. DNK architektūros grupės atliktas šių pastatų pertvarkymas istoriniame raudonų plytų konstrukcijų kvartale buvo išrinktas „Dezeen“ apdovanojimui 2019 m. Beje, buvusi gamykla butais buvo paversta kiek anksčiau, paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Butuose buvo apgyvendinti darbininkai, bet tik laikinai.

Siekdama suskaidyti didesnės struktūros apimtį, „DNK architektūros grupė“ „Rassvet Loft Studio“ fasadus traktavo taip, lyg tai būtų individualių namų kvartalas. Ne Angliškų kotedžų principas „primena viduramžių suformuotas namų eiles“. Kodėl nelabai britiškas, britiškų kotedžų principas? Kaip patys architektai sako, tai dideli ir platūs, kelių (kai kur net trijų) aukštų kotedžai.


Architektai atkreipia dėmesį, kad kiekvienas namas turi savo veidą. Namai tarpusavyje skiriasi plytų, mūrinių langų ir balkonų tekstūra bei spalva. Abiejuose dideliuose daugiabučio koridoriaus galuose, centre, padaryta įstiklinta pertvara, kad butuose būtų pakankamai šviesos. Išpjaustyti plytų modeliai iš abiejų pusių sukuria šviesos ir šešėlio žaismą per visą jo paviršių.

Viduje išlaikyta originali betoninė pastato estetika. Šešių metrų aukščio gamyklos grindų plotai paversti dvigubo aukščio apartamentais. Viršuje pertvarkytuose palėpėse įrengti dvigubo aukščio butai, iš kurių atsiveria mažos terasos. Pirmojo aukšto lygyje, kiekvienas butas turi savo įėjimą ir nedidelį sodą, iškeltą ant plytų cokolio. „Rassvet Loft Studio“ logotipas yra saulės ratas, o apskritimo formos išpjova bloko pagrindinio įėjimo lubose užtikrina natūralios šviesos srautą, kuris juda visą dieną.

„Townhouse“ stiliaus apartamentai užima mažesnius blokus, kuriuose yra vieno, dviejų ir trijų lygių namai, kurių viršuje yra metalu padengti stoglangiai. Kiekvienas miestelio namas turi savo privažiavimą ir atskirą įėjimą, kai kurie iš jų turi naudos iš nedidelės sodo erdvės, apsuptos žemos sienos. Kiti nauji būsto projektai Maskvoje yra komandos „Paul de Vroom + Sputnik“ dangoraižiai ir „MVRDV“ konkurso laimėtojų konstruktyvistų įkvėptų daugiabučių projektai.

Architektų nuotr. Dezeen.com informacija

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!