Mažeikiuose planuoja įkurti gyvenvietę, kuri bus sudaryta iš modulinių namelių

2020 m. kovo 12 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Dalyvė: Gabrielė Kavaliauskaitė (VTDK, interjero dizainas, 2 kursas)

Vadovai: Rasa Mazūrienė, Asta Kazlauskienė

Pasirinkta teritorija: Mažeikių rajono savivaldybės Krakių kaimo pagrindinė mokykla

Lietuvoje tūkstančiai vaikų – beglobiai, dar dešimtys tūkstančių gyvena socialinės rizikos šeimose. Viena iš vietų, kur glaudžiasi kelios dešimtys tėvų globos netekusių vaikų, yra „SOS vaikų kaimas“, kurio plėtra šiandien itin svarbi. „SOS vaikų kaimo“ organizacijos tikslas – kad kiekvienas vaikas galėtų gyventi saugioje bei mylinčioje šeimoje ir turėtų tikrą vaikystę. Su čia gyvenančiais vaikais kasdien užsiima daugybė specialistų – logopedai, psichologai, socialiniai darbuotojai, todėl, mano nuomone, tam tinkamiausia vietovė yra Mažeikių rajono savivaldybės Krakių kaimo pagrindinė mokykla, kurią rekonstravus vaikai turėtų galimybę lankyti darželį, mokyklą, tobulėti įvairiuose būreliuose.

Mokykla įsikūrusi labai gražioje vietoje. Sklypo vakarinėje pusėje teka Venta, rytinėje – veši pušynas. Sklypo teritorijoje planuojame įkurti gyvenvietę, kuri būtų sudaryta iš modulinių namelių. Vienas iš mane įkvėpusių objektų – „Tus Design“ architekto suprojektuotas vaikų darželis Kinijoje, kuris tarsi sugrąžino mane į vaikystę ir įžiebė pirminę modulinių namelių įvaizdžio bei interjero idėją. Sukurta aplinka turi būti patraukli vaikams, todėl buvo ieškoma įdomių formų, medžiagų ir apšvietimo sprendimų, kurie padėtų toliau vystyti sumanymą.

Architektės iliustracijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2020 kovo 15

Lina

Tame pastate veikė mokykla ir darželis. Savivaldybė pasistengė, kad mokykla būtų uždaryta. Ją lankę vaikai išsibarstė po miesto mokyklas. O dabar Sos vaikų kaimą įkurti žada. Tai kam ardote vaikų namus ir kuriate sos vaikų kaimą kaime? Eilinis pinigų plovimas, o nauda vaikams kokia? Iš miesto bus perkelti į kaimą ir dar gal iš visos Lietuvos privešit? Gyventojai tokia kaiminyste patenkinti nebus.