Medienos apsauga nuo ugnies

2020 m. balandžio 30 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Ugnis gali vos per kelias akimirkas sunaikinti tai, kas buvo kurta dešimtmečius, todėl, ir statant naujus objektus, ir restauruojant senus, daug dėmesio skiriama patikimiausioms priešgaisrinėms priemonėms. Ieškantiesiems pačių naujausių technologijų kompanija „Tikkurila“ siūlo sprendimus medienos apsaugai nuo ugnies ir išorėje, ir viduje.

Aukščiausias standartas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vidutiniškai per metus Lietuvoje kyla daugiau nei 10 tūkst. gaisrų. Didžioji jų dalis, net 43 %, prasideda pastatų viduje.

Medienos naudojimas interjere ir pačiose pastato konstrukcijose gaisro atveju prisideda prie greitesnio ugnies plitimo. Būtent todėl kompanija „Tikkurila“ sukūrė vandeninį laką „Fontefire WF Clear“.

Tai vienas naujausių produktų, kuris pagal standartą EN 13501-1:2007+A1:2009 priskiriamas pačiai aukščiausiai medienos degumo klasei B-s1, d0. „Fontefire WF Clear“ leidžia naudoti medieną patalpose, kurioms keliami itin griežti gaisrinės saugos reikalavimai, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose.

Vandens pagrindu pagamintas lakas, suteikia medienai ypač didelį atsparumą ugniai: priemonė, veikiama karščio, plečiasi ir sudaro izoliacinį putų sluoksnį.

Kiekvienam vartotojui

Laku galima dengti bet kokį medinį paviršių, kurį reikia apsaugoti nuo ugnies: sienas, stogo konstrukcijas ir dailylentes. Svarbu ir tai, kad šis gaminys tinka įvairiems vartotojams, nes laką galima džiovinti ir kambario temperatūroje, ir džiovinimo kameroje.

Vandeninis lakas „Fontefire WF Clear“ užtikrina ypač veiksmingą patalpose esančių minkštos medienos paviršių apsaugą nuo ugnies ir suteikia medienai permatomą baltą atspalvį, nepaslėpdamas jos rašto.

Gaisro metu, kai visa pastate naudota mediena yra dengta šiuo laku, atsiranda daugiau laiko evakuacijai bei ugniagesiams atvykti. Dėl šios priežasties gerokai sumažinami nuostoliai.

Apsauga ir išorėje

Norintiesiems pastatus apsaugoti ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės „Tikkurila“ siūlo vandeninę vienkomponentę priešgaisrinę medinių lauko ir vidaus paviršių dangą „Fontefire WF“.

Gaminys suteikia medienai didžiausią atsparumą ugniai. Jis išbandytas akredituotoje laboratorijoje ir atitinka standartų EN 13823:2010+A1:2014 ir EN ISO 11925-2:2010 (taip pat ir B-s1, d0) reikalavimus.

Priešgaisrinė danga „Fontefire WF“ skirta įvairiems mediniams paviršiams, ją galima naudoti nedidelių namų ir kotedžų medinėms konstrukcijoms, taip pat mediniams viešosios paskirties ir aukštybiniams pastatams. Ši danga greitai džiūsta, todėl ją galima dengti purkštuvu ir vakuuminiu dengtuvu.

Be to, danga „Fontefire WF“ gali būti naudojama tiesiai ant medienos paviršiaus, kad apsaugotų ją nuo dumblių ir kitų mikrobų. Gaminio sudėtyje yra konservantų, neleidžiančių dangos paviršiuje susidaryti pelėsiui.

Medinio daugiabučio namo apsauga nuo gaisro

Vandeninė priešgaisrinė danga „Tikkurila Fontefire WF“ saugo Joensū miesto Suomijoje aukščiausio medinio daugiabučio namo fasadą.

Pirmasis šešiaaukštis medinis daugiabutis namas buvo baigtas statyti 2017 metais. Naudojant pramoniniu būdu pagamintas statybines konstrukcijas, statybų trukmė ir sąnaudos yra žymiai mažesnės, nei statant tradiciniu būdu.

Laikančiosios pastato konstrukcijos pagamintos iš kryžmai sluoksniuotos medienos (CLT) plokščių. Pirmojo aukšto korpusas, kurio dalis slypi šlaite po žeme, yra betoninis. Fasado dailylentės padengtos priešgaisrine danga ir vienu dažų „Tikkurila Ultra Pro“ sluoksniu – 110 g/m2 – statybinių konstrukcijų gamykloje „Siparila“.

„Iš džiovintos obliuotos medienos pagamintos dailylentės iš visų pusių buvo padengtos priešgaisrine danga „Tikkurila Fontefire WF“. Dangos išeiga 350 g/m², sausos dangos storis 130 µm. Vėliau priekinė dailylenčių pusė ir briaunos buvo padengtos dažais „Tikkurila Ultra Pro“ – 110 g/m2“, – pasakoja kompanijos „Siparila“ atstovas.

Kompanija „Siparila“ viena pirmųjų Suomijoje gavo teisę savo gaminamas ugniai atsparias lauko dailylentes ženklinti CE ženklu. Į atsparumą ugniai užtikrinančią jos gaminių dengimo sistemą įeina kompanijos „Tikkurila“ priešgaisrinė dangą „Fontefire WF“ – tai reiškia, kad apsaugai nuo ugnies užtikrinti naudojami sertifikuoti aukštos kokybės gaminiai. Be to, vandeninė priešgaisrinė danga „Tikkurila Fontefire WF“ yra pritaikyta dengti pramoniniu būdu.

Šiaurietiška kokybė nuo 1862 m. – nuo pradžios iki pabaigos

Kompanija „Tikkurila“ – Šiaurės šalių dažų rinkos lyderė, turinti dešimtmečius kauptą patirtį. Savo klientams ji siūlo tvarius sveikatą ir aplinką tausojančius sprendimus, laiko ir atšiauraus klimato išbandytus aukščiausios kokybės gaminius bei paslaugas.

Kompanija vykdo gamybą maždaug 10 šalių, 2,7 tūkst. atsidavusių specialistų kuria tvarią ateitį užtikrinančius gaminius. Lietuvoje kompanijai „Tikkurila“ atstovauja ir šio prekių ženklo gaminius platina UAB „Tikkurila“.

Daugiau informacijos ieškokite https://tikkurila.lt/pramonei arba kreipkitės į pardavimo atstovą tel. 8 620 62 282.

Temos:

statyba

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!