Meksikoje pristatytas „išmanusis” miestas


Italų architektas Stefano Boeri paviešino planus Kankūne, Meksikoje, sukurti miškingą „išmanųjį” miestą. Jame didžiausias dėmesys skiriamas ne inovacijoms, o ekologijai. Tai tvarių miestų pradininku laikomas projektas, kuriame planuojama natūralią biologinę įvairovę praturtinti net 7,5 milijonais augalų. Miesto plotas – 557 ha.

„Šis projektas yra lyg miestas botanikos sode arba botanikos sodas įkurdintas šiuolaikiniame mieste. Teritorijos planavimas paremtas majų paveldo santykiu su gamtiniu ir sakraliu pasauliu. Miesto ekosistema apima miestą mums suprantama plačiąja prasme ir gamtą. Čia viskas veikia kaip vienas, darnus organizmas”, – pasakoja Stefano Boeri.

Šią idėją architektas įgyvendina kurdamas augalais padengtus nulinės taršos pastatų projektus. S. Boeri tikisi, kad projektas bus pastatytas vietoje didžiulio prekybos centro.

„Šis projektas leis miestų teritorijas praktiškai gražinti gamtai ir vėl sugrąžinti natūralų žaliųjų plotų bei anglies emisijos pėdsakų pusiausvyrą”, – džiaugėsi architektas.

„Išmanusis miško miestas sugers 116 000 tonų anglies dioksido. Per metus sukaupiama 5800 tonų CO2“, – rašoma pranešime spaudai.

Didėjant susirūpinimui dėl klimato pokyčių, taršos, buveinių naikinimo ir gyvūnų išnykimo, įmonė mano, kad miestas gali būti ekologiškesnių projektų „pradininkas“.

Nuo duomenų saugos iki fasadų

Architekto siūlomas išmaniojo miesto projektas išsiskirs ne tik ekologija, tačiau ir visišku jo gyventojų bei svečių duomenų saugumu. Tai ypač svarbus elementas, po „Facebook – Cambridge Analytica“ skandalo, kurio metu tariamai buvo naudojami socialinio tinklo vartotojų duomenys, kad paveiktų rinkėjus politinėse kampanijose. Tačiau S. Boeri schemoje duomenys bus naudojami įvairiems miesto gyvenimo aspektams pagerinti.

„Didžiųjų duomenų valdymas yra sukonfiguruotas taip, kad būtų naudojamas pagerinti miesto valdymą, taigi ir jo piliečių gyvenimą. Į statybines medžiagas gali būti integruoti jutikliai, kurie dalijasi svarbia informacija. Duomenys perduodami į centrinį analizės centrą. Centre duomenys išanalizuojami ir pateikiami pasiūlymai, kaip pagerinti miesto tinklą, kad padidinti komforto lygį atskirose miesto dalyse“, – teigė architekto studijos atstovai.

Anot kitos įmonės, kuriant išmaniųjį miestą, jau galima užkirsti kelią ligų plitimui ir kuo geriau panaudoti energiją.

„Stebimi energijos srautai, siekiant pasiūlyti vartotojams tam tikras energijos vartojimo priemones, gali padėti užkirsti kelią ligoms“, – sakoma pranešime.

Architektas šį projektą suprojektavo kartu su Vokietijos inžinerijos įmone „Transsolar“. Mieste pritaikyti žiedinės ekonomikos principai, tokie kaip saulės baterijos ir dirbamos žemės, kurios bus drėkinamos įterptąja vandens sistema. Taip pat maisto atliekų mažinimas ir perdirbimas šilumai pagaminti.

Pusiau automatinė judėjimo sistema

Išmaniąjame mieste numatyta integruoti Milano miesto ir transporto planavimo įmonės MIC (mobilumas grandinėje) sukurta pusiau automatinė judėjimo sistema. Sistemos pagrindas apima skirtingų būstų tipologijas. Architektas skaičiuoja, kad išmaniąjame mieste 130 000 gyventojų galėtų lengvai įsigyti augalais dengtų būstų, skirtų įvairaus amžiaus ir socialinės padėties žmonėms, įskaitant profesorius, studentus, politikus, jaunas šeimas, samdomus tarnautojus…

„Mes sukūrėme įvairių tipų būstus, kurie gali apimti visų tipų gyventojus. Tai apims prieinamus pastatus jauniems studentams, tyrėjams, profesoriams”, – teigė įmonė.

Kompleksas apima pažangių tyrimų centrą, kurio užduotis būtų užtikrinti: biologinę sveikatą, tyrinėti astrofiziką, kurti regeneracines technologijas, robotiką ir mobilumo sprendinius.

„Šio projekto idėja yra sukurti rajoną, skirtą tyrimams ir inovacijoms (tai bus molekulinė biologija, robotika, IT ir kt.), kuriame susitinka akademinės institucijos ir tyrimų centrai, kartu su didelėmis daugianacionalinėmis korporacijomis ir studentais, tyrėjais iš viso pasaulio“, – skelbiama pranešime spaudai.

Kovo mėnesį architektas pristatė projektą savivaldybei ir laukia patvirtinimo. Jeigu savivaldybė patvirtins planą, projekto įgyvendinimas bus pradėtas jau kitąmet.

Išmaniųjų miestų projektavimo ir statybų bumas apėmė visą pasaulį. Tarp kitų projektų išsiskirai Toronto pakrantė, kuri vykdo „Google“ dukterinės įmonės „Sidewalk Labs“ projektus, milijardieriaus Billo Gateso numatytas projektas Arizonos dykumoje ir Nevados vystymasis, paremtas kriptovaliutos milijonieriaus Jeffrey Bernso idėjomis.

Architekto vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų