Meno kūrinio vieta interjere arba kaip namą paversti Namais


„Meno kūriniai žmogaus namuose komunikuoja jo pasaulėvoką, individualumą. Menas interjerą suasmenina, suteikia jam tam tikrą nuotaiką, paverčia jį geriau atpažįstamu. Todėl šiame bute modernūs paveikslai darniai įsiliejoir tapo neatskiriama šiuolaikinio interjero dalimi“, – paklausta apie sostinėje studijos „A Interiorkurto buto interjerą pasakoja dizainerė Asta Anusauskienė. 

 

Kalbame apie būstą, kuris priklauso daugiausiai užsienyje dirbančiam ir gyvenančiam žmogui, kuriam grįžus į Vilnių šis butas laikinai tampa Namais.

„Šį interjerą papildė ir užbaigė menininkės Agnės Kišonaitės triptikas „Poza”. Vos pradėjusi dirbti su šiuo projektu, turėjau drąsių ir modernių meno kūrinių viziją. Norėjau, kad jie taptų išskirtiniu interjero elementu. Todėl klientei pasiūliau susipažinti su A.Kišonaitės darbais, kurie žavi spalviniais deriniais ir netikėta darbų atlikimo technika. Moteriškumo temą interjere tęsiau jį papildydama dar vienu nedideliu menininkės A.Kišonaitės darbu – autorine paveikslo „Selfie” reprodukcija“, – sako dizainerė ir iškart skeptikams oponuoja, kad reprodukcijos įsigijimas yra gera alternatyva tiems, kas nori autorinio meno, bet nenori investuoti daug pinigų.

Kai iš namo virsta Namai

Pasak interjero dizainerės, Savanorių prospekte įrenginėjamo buto vizija buvo labai aiški nuo pat projekto pradžios, todėl įgyvendinimas vyko sklandžiai. A.Anusauskienė atsižvelgdama į kliento būdą, charakterį ir norus kūrė elegantišką, patogų interjerą, kuris papildytas tam tikrais elementais įgijo stipresnį, savitą charakterį.

Pašnekovė atvirauja, kad kiekvienas interjeras yra savitas, nes kuriamas individualiai. Žmogaus skonis atspindi jo asmenybę, nesvarbu ar kalbame apie madą, maistą, ar apie interjerą.

Dizainerio darbas ir yra kuo geriau pažinti klientus, jų norus ir sukurti būtent jiems tinkantį ir patinktantį interjerą. Tiesą pasakius tai ne visada yra lengva“, – šypsosi pašnekovė.

Čia svarbiausias – kompromisas. A.Anusauskienė pasakoja, kad „Naujamiesčio namų“ atveju tiek užsakovas, tiek dizainerių komanda dirbo kartu: kartu ieškojo patinkančių tekstūrų, spalvų, stiliaus.

Taip ir sugulė visos mozaikos dalys į vientisą dizainą, kuriame dominuoja prigesintos spalvos, subtilūs sprendimai. Kūrybinės laisvės gavau tiek, kiek reikėjo. Džiaugiuosi, kad man neteko savęs varžyti”, – teigia dizainerė.

Namų tekstilės ir achromatinių spalvų duetas

Menininkė teigia, kad namų jaukumą ir šilumą padėjo sukurti baldų audiniai, tekstilė ir taikliai pasirinktos spalvos. Pagrindinė būsto sienų spalva – švelnaus kapučino.

„Norėjosi šviesios, bet ne baltos spalvos, todėl parinkome šį šiltą ir jaukų atspalvį. Jis tapo puikiu pagrindu kitoms spalvoms.

Kertinis spalvų parinkimo principas yra neutralių, šviesių spalvų panaudojimas pagrindiniams sienų paviršiams ir baldams, o ryškesni spalvų pliūpsniai atsiranda tik per detales. Tai gana įprastas ir dažnai naudojamas modelis, nes interjero detales, tokias kaip lovos užklotas ar dekoratyvinės pagalvės, galima dažnai keisti.

Virtuvės ir valgomojo zona – achromatinių spalvų, taip ji vizualiai atskiriama nuo poilsio zonos. Apvalus stalas tapo šių zonų ašimi. Jis jas apjungia, lyg kviesdamas kartu susiburti. Korpusinių baldų fasadams parinktos neutralios spalvos. Sąmoningai atsisakėme rankenėlių, taip dar labiau sušvelninant ir niveliuojant paviršius“, – sako projektavimo studijos „A Interiordizainerė.

Tokiomis vizualinėmis priemonėmis susikūrus pagrindą beliko jį užpildyti likusiais baldais ir detalėmis. Tai jauki kampinė sofa, kuriai parinktas stambesnio audimo gobelenas  bei intensyvesnė nei sienų kapučino spalva. Švelnaus mėlio kilimas „atgaivino“ ir suteikė žaismingumo poilsio zonai.

Tiesa neišvengta ir įdomesnių situacijų. Kaip pavyzdžiui, vonios kambaryje dėl estetinių sumetimų norėta paslėpti skalbyklę. Kadangi buvo pasirinktas standartinio dydžio skalbyklės modelis, o labai plataus stalviršio nesinorėjo tad dalį skalbimo mašinos teko įmontuoti į tualeto bakeliui suformuotą angą. Rezultatas džiugino – optimalaus gylio stalviršis, vizualiai švarūs paviršiai ir optimalus skalbyklės dydis.

Projekto rezultatas – laikinas būstas, kurį klientas gali drąsiai vadinti namais, į kuriuos visada norisi sugrįžti.

 LINKEVIČIAUS IR GARBAČAUSKO NUOTR.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų