Metų gaminio medaliu apdovanota apšvietimo sistema užpildė spragą rinkoje

2021 m. vasario 22 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Lietuvoje sukurta linijinė apšvietimo sistema „Seagull“ pelnė metų gaminio apdovanojimą ir sėkmingai skinasi kelią į užsienio rinkas. LED technologijas vystančios įmonės „BaltLED“ produktas, sukurtas orientuojantis į saugumą klientui ir patogumą užpildė iki šiol rinkoje buvusią spragą – eliminavo montavimą bei priežiūrą apsunkindavusius procesus ir šiuos darbus supaprastino taip, kad jiems atlikti nebereikia sertifikuoto elektriko.

Montavimo kaštus sumažino supaprastinę darbus

„BaltLED“ vystymo komanda išanalizavo rinkoje esančias panašias apšvietimo sistemas, skirtas didelėms komercinėms ir logistikos patalpoms ir per 8 mėnesius sukūrė kur kas pažangesnę apšvietimo sistemą, kurią ir toliau nuolat tobulina.

Pasak „BaltLED“ vadovo Mindaugo Jasiulevičiaus, pirmiausia apšvietimo sistema „Seagull“ kelią rado į tas šalis, kuriose itin brangus sertifikuoto elektriko darbas – Vokietiją, Austriją, Jungtinę Karalystę. „Eksportuojame apie 70 proc. savo produkcijos ir ilgainiui pastebėjome, kad užsienio klientams viso projekto kainą ženkliai išaugina montavimo darbai, kuriems atlikti būtinas specialistas. Mūsų tikslas buvo pristatyti rinkai inovatyvią apšvietimo sistemą, kuri ne tik padėtų sutaupyti, bet ir būtų kuo paprastesnė klientui – montavimo ir priežiūros darbus gali saugiai atlikti bet kuris darbuotojas, sertifikuotas elektrikas nebebūtinas. Sistema atitinka „Zhaga“ standartą, kuris užtikrina komponentų prieinamumą įprastose elektronikos parduotuvėse bet kurioje šalyje“, – pasakoja M. Jasiulevičius.

Pritaikoma įvairios paskirties patalpose

„BaltLED“ vystymo skyriaus vadovas Mantas Kavaliauskas skaičiuoja, kad lyginant su kitomis panašiomis apšvietimo sistemomis, pastarosios montavimas greitesnis 4–6 kartus. Pavyzdžiui, jei įrenginėjant apšvietimą 11830 m2 plote įprastai reikėtų 1 tūkst. laidų sujungimų, tai su „Seagull“ sistema jų būtų vos 20.

„Linijinė apšvietimo sistema palaiko platų – 7 optikų – pasirinkimą, todėl yra lengvai pritaikoma skirtingos paskirties patalpoms: nuo parduotuvių žemomis lubomis iki aukštų sandėliavimo patalpų. Šviesos kampą galima reguliuoti, o keičiant šviečiančius modulius nereikia atjungti visos sistemos nuo elektros maitinimo, šį darbą lengvai gali atlikti bet kuris darbuotojas – tai paprasta, kaip pakeisti kaitrinę lemputę“, – aiškina M. Kavaliauskas.

Aukšta kartelė kokybei

Linijinės apšvietimo sistemos korpusų gamybai naudojamas aliuminis, pasak M. Kavaliausko, kur kas pranašesnis už įprastai daugelyje konkurentų gaminių naudojamą plastiką: lengviau perdirbamas, laidesnis šilumai, ženkliai patvaresnis, todėl užtikrina visos apšvietimo sistemos ilgaamžiškumą.

„Seagull“ apšvietimo sistema suprojektuota Vilniuje esančiame produktų vystymo padalinyje, o surenkama Vilkaviškio rajone įrengtoje „BaltLED“ gamybos bazėje. Pasak įmonės vadovo, tokia praktika per 15 darbo metų padėjo įsitikinti, kad tik nepaleidžiant proceso iš vienų rankų, galima garantuoti aukščiausią gaminių kokybę. Prieš siunčiant sistemą klientui, apšvietimo moduliai testuojami 24 val., siekiant įsitikinti, kad viskas veikia taip, kaip suplanuota.

Apie įmonę

UAB „BaltLED“ jau 15 metų vysto LED apšvietimo technologiją. Nuosava laboratorija Vilniuje ir gamybos bazė Vilkaviškio rajone suteikia galimybę visas produkto vystymo stadijas atlikti Lietuvoje. Įmonė beveik 70 proc. savo produkcijos eksportuoja, svarbiausios rinkos yra yra Didžioji Britanija, Prancūzija, Airija, Vokietija. UAB „BaltLED“ reklaminio apšvietimo sprendimus įgyvendina tokioms įmonėms, kaip „Toyota“, „Starbucks“, „Mazda“, „Huawei“, „Coca Cola“, „DNB“, „Škoda“, bendrojo apšvietimo projektai įgyvendinami „Rimi“, „Vilniaus Baldai“, „Girteka“ ir kt. įmonėse.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/02/SAUSIS_APPSAS_STRUCUTM_soninisbaneris.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!