Mies van der Rohe 2022 architektūros apdovanojimuose triumfavo universiteto pastato projektas Londone

2022 m. balandžio 27 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Antradienį Belgijos sostinėje Briuselyje paskelbti 2022 metų Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros premijos, Mies van der Rohe apdovanojimo nugalėtojai.

 

Pagrindinės nominacijos nugalėtojais tapo architektų biuro „Grafton Architects“ (Airija) darbas „Town House“, įgyvendintas Londono Kingstono universiteto teritorijoje.

Tai pirmas kartas prestižinio konkurso istorijoje, kuomet apdovanotas universiteto pastato projektas, demonstruojantis, jog kokybiškai įgyvendinami visuomeniniai švietimo projektai turi potencialą – jie gerina žmonių gyvenimo kokybę per švietimą ir bendruomeniškumą.

Skelbiama, jog projektas apdovanotas už aukštą aplinkos kokybę, kuriančią atmosferą mokymuisi ir susibūrimams. Derinant garso ir tylos zonas, pastate įrengtos šokių, bibliotekos ir studijų erdvės. Emocinė patirtis kuriama pasitelkiant daugiapakopę fasado kolonadą.
 

 

mies van der Rohe award town house

mies van der Rohe award town house

mies van der Rohe award town house

Dennis Gilbert nuotr.

mies van der rohe

Ed Reeve nuotr.

 

„Emerging architecture“ nominacijos prizas atiteko kooperaciniam projektui iš Barselonos – La borda. Jis grindžiamas bendros nuosavybės ir bendru išteklių valdymu bei vartojimu.

Šis modelis neapsiriboja vien konkrečiu kooperatinio būsto projektu: studija taip pat veikia kaip kooperatyvas, kuriame keturiolika skirtingas kompetencijas turinčių specialistų yra pavyzdys ir aktyvi priemonė, skatinanti politinius ir urbanistinius pokyčius sistemos viduje, grindžiamus socialiniu, ekologiniu ir ekonominiu tvarumu.

 

mies van der rohe

Lluc Miralles nuotr.

mies van der Rohe award town house

mies van der Rohe award town house

Alvaro Valdecantos nuotr.

 

Apdovanojimų ceremonija planuojama gegužės 12 d. Barselonoje veikiančiame Mies van der Rohe paviljone.

 

Pagr. nuotr.: Ed Reeve

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!