Milanas atšaukė tradicinę mugę „Salone del Mobile“. Greičiausiai bus atšaukta ir Milano dizaino savaitė

2020 m. vasario 26 d.

Milano „Salone del Mobile“ organizatoriai šią popietę paskelbė, kad tradicinė baldų mugė bus atidėta dėl koronaviruso protrūkio Italijoje. Kol kas renginys perkeltas į birželio mėnesį. Bus atšaukta ir Milano dizaino savaitė.

Renginio organizatorių susitikimas vyko vakar, 16 val. Italijos laiku, po to, kai šiaurinėje Italijoje nuo viruso mirė septyni žmonės, o vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį ir karantiną keliolikai mažų miestelių, esančių netoli Milano.

Daugelis dizainerių tikina suprantantys, kad mugė, didžiausias ir svarbiausias baldų renginys pasaulyje, bus atidėta, o rugsėjis buvo laikoma labiausiai tikėtina alternatyva. Vis dėlto, organizatoriai nusprendė renginį nukelti į birželį.

„Kai kurios didžiosios Italijos kompanijos stengiasi atidėti mugę. Šis įvykis yra labai svarbus Italijai, labai brangus prekės ženklams ir, jei yra didelis pavojus, manau, verta jį perkelti į kitą mėnesį“, – pasakojo vienas Milano dizaineris.

Vienas iš pirmaujančių dizainerių atidėjimą apibūdino kaip „neišvengiamą“. Socialiniuose tinkluose pasirodė žinučių, esą renginys „greičiausiai bus atšauktas neribotam laikui“. Tai būtų skaudus smūgis visiems dizaineriams.

Kai kurie prekių ženklai nelaukdami sprendimo, atsisakė dalyvauti mugėje ir kelti pavojų savo komandų narių sveikatai.

„Į Milaną atkeliauja daugybė laiškų su atšauktomis dalyvių anketomis, ypač iš Kinijos ir likusios Azijos“, – sakė „Confapi Matera“, prekybos įstaiga, atstovaujanti verslui pietų Italijos Matera regione. Tiesa, dalyviai vis tiek turės padengti dalyvio mokestį ir kai kurie dizaineriai dėl to nemažai piktinasi.

Suprantama, kad vietos politikai ir verslo atstovai nori mugę perkelti, kad renginys nebūtų laikomas viruso šešėliu. Net ir rizikuodami, kad lankytojai neliks nuošalyje ir renginys taps komercine nesėkme. Kita vertus, dizaineriai pranešė, kad net jeigu mugė nebūtų atšaukta, jai pasiruošti tampa vis sunkiau, nes sutriko medžiagų tiekimo grandinės. Sutrikimą lėmė dėl koronaviruso uždaromos gamyklos Kinijoje. Taip pat vis didėjančių judėjimo apribojimų šiaurės Italijos provincijose Lombardijoje ir Venete, kur daugelis projektavimo firmų turi gamyklas.

Milano gatvės ir parduotuvės ištuštėjo, nes darbuotojai, laikydamiesi atsargumo priemonių, lieka namuose.  Italijos valdžia greitai izoliavo viruso paveiktus miestus. Tai buvo apgalvota strategija, tačiau jos neužteko.

„Salone del Mobile“ yra pats svarbiausias ir pelningiausias įvykis Milano kalendoriuje. Praėjusiais metais renginys sulaukė daugiau nei 380 000 lankytojų iš daugiau nei 180 šalies. Iš 2 418 dalyvių 34 procentai buvo iš užsienio. Tačiau oficialus „Salone del Mobile“ yra tik dalis Milano dizaino savaitės, kurios metu vyksta šimtai renginių, vykstančių visame mieste. Šie renginiai nepriklauso nuo baldų mugės, tačiau daugelis Milano dizaino savaitės organizatorių teigia, kad visi renginiai bus atšaukti.

Apie koronaviruso protrūkį pirmą kartą buvo pranešta 2019 metų gruodžio mėn. Uhane, Kinijoje. Virusu užsikrėtė daugiau nei 80 000 žmonių 36 šalyse, o mirčių skaičius siekia daugiau nei 2700.

Europoje protrūkis taip pat paveikė dizaino muges. Didžiausio pasaulyje akinių renginio „MIDO“ organizatoriai paskelbė atidedantys savo 2020 m. renginį Milane. Atidėta ir „Light + Building“ mugė, vykstanti Frankfurte. Dizaino parodos Kinijoje, įskaitant Šanchajaus dizaino savaitę ir festivalį, atidėtos dėl koronaviruso protrūkio, dar praėjusį mėnesį.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!