MO – namas, kurį galima transformuoti bet kada

2018 m. gruodžio 3 d.

Agnė.

Nesakysiu, kad tai mažiausias planetos namas. Tikrai ne. Tačiau architekto iš Indonezijos Mande Austriono suprojektuotas 55 kvadratinių metrų namas yra pavyzdys tiems, kurie abejojo, kad mažos kvadratūros erdvė gali būti jauki, patogi ir ergonomiška. 

MO Namai pirmiausia sutelkia dėmesį į iššūkį: sukurti prieinamą namą jaunavedžių porai, kuri ketina augti ir didinti šeimai reikiamą plotą. DFORM architektas ir namo savininkai, nori propaguoti minimalistinį gyvenimo būdą. Todėl „MO House“ bando išlaikyti minimalizmą ir tam pasitelkia visus įmanomus ginklus: medžiagas, apšvietimą, detales.

Šio namo atvirumas ir sterilumas lemtas dėl vienos tradicinės patalpos atsisakymo – sandėliavimo. Namo savininkas neslepia, kad stengiasi atsisakyti visų su perdėtu vartojimų siejamų įpročių. Todėl dėkoja architektams, sukūrusiems tokią erdvę, kurios jie norėjo ir kiekvienas daiktas toje erdvėje turi savo sielą.

Architektai pasakoja, kad šis namas skirtas porai be vaikų, kuriai dar bent kelis metus nereikės vaikų miegamojo. Tačiau vaikų miegamasis yra lanksčiai sukonfigūruotas ir gali būti greitai prijungtas, pastatant vos kelias papildomas modulines konstrukcijas. Tai draugiškas biudžetui, aplinkai ir laikui projektas.

Pirmame namo etape numatytas paprastas dviejų aukštų kambarys, virtuvė, vonios kambarys, vidinis kiemas ir atskira gyvenamojo kambario erdvė.

Bokšto stiliaus miegamajame yra skliautinės lubos su stoglangiu, kuris praplečia miegamąjį aukštyn.

Atviros, plieninės laiptų konstrukcijos taip pat sukuria erdvės lankstumo pojūtį. Taigi, baldai yra judantys, kad atkurtų kai kurias įvairias programas ir erdvių derinius. Be to, laiptų turėklai pakeisti augalų vazonais, kurie atstoja buferį.

Namo gale yra sandėliukas, kurį atskiria dideli stikliniai langai. 

Antrajame etape namas gali išaugti į uždarą miegamąjį ir vaikų kambarį, kuris atsirastų prailginus gyvenamojo kambario erdvę. Tai galima padaryti lengvai atskyrus stiklą. 

Pranešimas redaguotas ir adaptuotas. Originalų pranešimo tekstą rasite čia. Nuotr. Mande Austriono Kanigoro

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!