Namas ir geltonos jo durys

2018 m. lapkričio 12 d.

Agnė.

Argentinoje ką tik baigtas nedidelio (vos 311,66 kvadratinių metrų) ploto projektas, kurio pagrindinis akcentas – geltonos durys. 

Projekto autorė Mariclé Scalambro pasakojo, kad projekto pradžioje įžengė į XX amžiaus pradžios Madeiros miesto senamiestyje jaukų namą. Šis namas taip kukliai glaudėsi prie šalia esančio savo brolio dvynio, kad susiliejęs aplinkoje, išnykdavo. Atrodė, kad jis nematomas, nepastebimas, nekrentantis į akis, bijantis ištransliuoti drąsesnę žinutę.

Senamiestyje esančių pastatų rekonstrukcija, kaip ir visur, taip ir Argentinoje yra labai griežtai reglamentuota, o projekto įgyvendinimui buvo skirti vos keli mėnesiai. Tad, kaip prisimena architektė, nebuvo laiko ir užsakovų poreikio įsisukti į visą biurokratizmo verpetą. Todėl buvo priimti paprasti, tačiau labai efektingi sprendimai.  

Architektė neslepia, kad intervencijos reikėjo, nes namo būklė buvo prasta. Iš to sukriošusio senuko reikėjo rekonstruoti individualų jaunuolio būstą. Todėl buvo išsaugotas visas fasadas ir originali vidinė namo struktūra.

Fasadas ir originali vidinė struktūra buvo išsaugoti. Tačiau siekiant išplėsti erdvę pašalintos erdves dalinančios sienos.

Pasinaudojant tuo, kad namas, kaip būdinga tokio amžiaus statiniams, turėjo aukštas lubas, buvo įrengtos antresolės. Jos funkcionalumas pritaikytas darbo zonai ir galimų svečių poilsio kambariui.

Virtuvė, vonios kambarys ir valgomojo erdvė funkcionuoja kaip atskiros zonos nuo socialinės srities.  Šios zonos orientuotos į vidinį pastato kiemelį. Tokiu būdu buvo išsaugotas  gyvenamajam rajonui būdingas privatumas.

Fasado (sienos ir durų) spalvos buvo parenkami bandant sukurti ribą tarp namo ir šalia jo esančio dvynio. Vienodumo pavyko išvengti duris dažant ryškia geltona, rėkiančia spalva. Beje, ši spalva, kaip vienas svarbiausių akcentų, dominuoja interjere.

Gonzalo Viramonte nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!