Namas, kuriame vertikaliai judėti padeda baldai


Trikampių ir stačiakampių platformų serija sukuria daugybę grindų lygių šiame name, esančiame Osakoje, Japonijoje. „Tato Architects“ suprojektuotas namas Takatsuki yra trijų aukštų pastatas, kuriame yra net 16 skirtingų grindų lygių.

Grindys švelniai kyla spirale, todėl žmonėms yra lengva judėti aukštyn ir žemyn. Laiptų nėra. Vietoje to, norėdami judėti tarp skirtingų lygių, gyventojai vaikšto per medinius blokus, lentynas ir kitus baldus.

„Užuot naudodamas sienas ir skirtingus grindų lygius, norėdamas aiškiai padalyti erdvę į įvairias funkcijas, erdves atskyriau per pakopines grindis. Idėja yra sukurti erdvės pojūtį mažo namo viduje, kad jūs vieną akimirką atsidurtumėte palėpėje, o kitą – galite klaidžioti rūsyje“, – aiškino „Tato Architects“ įkūrėjas Yo Shimada.

Architektas apibūdina interjerą kaip funkcinį namą, nors iš tikrųjų išdėstymas turi labai griežtą geometriją.

Pagal planą pastatas yra devynių metrų pločio ir 5,5 metro aukščio stačiakampis, tačiau trūksta dviejų jo kampų. Viduje visos pertvaros yra pasuktos 45 laipsnių kampu į išorines sienas. Tai padalija išdėstymą į trikampių ir stačiakampių sekas.

Įvairūs baldų elementai derina lygio pokyčius. Pavyzdžiui, valgomojo stalas virtuvėje sutampa su kito lygio grindimis. Architekto suprojektuotuose namuose stalai ir lentynos veikia kaip laiptai. Taip pat yra sandėliukai, išdėstyti po grindimis, kriauklė, esanti ant grindų, ir virtuvės spintelė, kuri tampa dar ir knygų lentyna.

„Mes naudojome tą pačią kompoziciją, kai keliuose kituose savo projektuose, ieškodami naujų galimybių. Matomumas name yra ribotas – yra tik užuomina apie erdves, kurios tęsiasi už savo vizijos. Perdengdami įstrižinį tinklelį, pasuktą 45 laipsnių kampu, bandėme sukurti paprastą, tačiau išskirtinį, geografinį ir olą primenantį labirintą, užfiksuotą mažo namo viduje“, – sakė A. Shimada.

Iš viso namas yra 96 ​​kvadratinių grindų metrų (visi šešiolika lygių telpa į šį skaičių). Užduotis nelengva, nors žinant, kad Japonijoje vienas kvadratinis metras kainuoja daugiau nei 14 tūkst. eurų, suprantama, kodėl buvo skaičiuojamas kiekvienas centimetras. Į šį plotą įeina trys miegamieji, svečių ir asmeninė vonia, bendrasis kambarys, virtuvė ir kiti atributai, tokie kaip „tamsusis“ kambarėlis. Pastato viršuje betoninis laiptelis ir plieninė lentyna veda į daugiapakopę stogo terasą.

Išoriškai namas plakiruotas juoda mediena. Mediena taip pat dominuoja pastato viduje, ja dengti paviršiai, kaip pavyzdžiui, grindys, baldai ir atviri konstrukciniai elementai.

Pastato įėjimas yra išdėstytas trikampio formos įduboje, kuri atitinka interjero geometriją.

Shinkenchiku Sha nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų