Nauja technologija leis perduoti duomenis per šviesą

2018 m. liepos 27 d.

Admin.

Prancūzų technologijų kompanija „Oledcomm“ pristatė „LiFi“ lempą, t. y. C-224 lempą, naudojančią „LiFi“ technologiją tam, kad perduotų duomenis per šviesą „Didėjant nuolatinio interneto paklausai, „LiFi“ galėtų padėti kurti pažangiuosius miestus, jei būtų platinama visoje miesto aplinkoje. Pavyzdžiui, tai galėtų būti daroma per gatvių apšvietimą arba viešojo transporto tinklus lubų žiburiuose“, – sako vienas iš šios technologijos kūrėjų, dizaineris Alexandre’as Picciotto ir čia pat priduria, kad „LiFi“ galėtų ilgainiui tapti nemokama technologija.

Žurnalistė Katie de Klee rašo, kad lemputė yra su šviesos diodais, kurie perduoda duomenis per matomas šviesos bangas prietaisams. Ji veikia su infraraudonaisiais spinduliais, kad „LiFi“ jungtis išliktų aktyvi net tada, kai šviesa išjungiama.

Ši technologija gali transformuoti mūsų bendravimo formas: žaibišku greičiu atsiųsti duomenis, suteikti prieigą prie internetinių filmų. Iki šiol naudojamas „Wi-Fi“ veikia radijo bangų principu. Tačiau „Wi–Fi“ ne visada pavyksta patenkinti interneto poreikį, jeigu prisijungti bando daug įrenginių. Kaip pasakoja kūrėjai, taip yra dėl radijo bangų pralaidumo. Kita vertus, „Wi–Fi“ tinklus riboja ne tik greitis, bet ir duomenų saugos problemos.

Pasak žurnalistės K. de Klee, „LiFi“ siūlo šių problemų sprendimą. Šviesa keliauja daug greičiau nei radijo bangos, be to, šviesos bangų spektras yra daug didesnis nei radijo bangų.

„LiFi“ gali būti 100 kartų spartesnis nei „Wi-Fi“ ir pasiekti signalą.

„Šviesos sklaidytuvo forma buvo suprojektuota taip, kad apimtų visą šviesos plotą, – aiškina A. Picciotto. – C–224 buvo sukurtas naudoti viešosiose bibliotekose.“ C-224 lempos galvutė pagaminta iš aliuminio su „Plexiglass Satinice“ sklaidytuvu, kad lygiai paskleistų šviesą. Infraraudonieji spinduliai yra padengti keturiais skyriais, veidrodžiu apdorotu stiklu, kad apsaugotų žmogaus akis nuo pažeidimų. Šie keturi skydai matomi kaip tamsūs taškai ant sklaidytuvo.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!