Nauja technologija pakeitė darbo vietos standartus

2018 m. balandžio 23 d.

Agnietė Vilkišienė.

Ergonomikos tikslas – daugiau komforto, mažiau nuovargio, produktyvesnis darbas. Visa tai – sveikesnės darbo vietos koncepcija. Deja, suaugęs žmogus vidutiniškai 60 % paros laiko praleidžia sėdėdamas. Kaip kompensuoti trūkstamo judėjimo poreikį darbe, pasiūlė UAB „Narbutas“. Kompanija kaip pagrindinį partnerį pasirinko vokiečių gamintoją INTERSTUHL, kovo mėnesį pristatė kolekciją VINTAGE ir S 4.0 inovaciją, pakeisiančią požiūrį į biurų kėdes.

Bendrovės „Narbutas“ partneris – daugiausia darbo kėdžių Europoje parduodantis gamintojas: INTERSTUHL per dieną pagamina net 4 tūkst. savo produkcijos vienetų. „Kompanija šį kėdžių gamintoją pasirinko dėl nepriekaištingos vokiečių kokybės. INTERSTUHL yra viena iš nedaugelio įmonių, savo produkcijai suteikiančių net 10 metų garantiją – tai išskirtinis profesionalumas“, –atskleidžia bendrovės „Narbutas“ rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė, klientams, architektams ir dizaineriams pristatydama naują INTERSTUHL kėdžių kolekciją.

Renginyje „Narbutas“ ir INTERSTUHL pristatė naujausią kėdžių kolekciją VINTAGE. INTERSTUHL pardavimų vadovas Europoje Marcas Lehmannas svečiams pasakojo apie kėdėse VINTAGE integruotas tris pasaulines inovacijas:

  • judesių mechanizmą (angl. smart motion technology) – judantis atlošas leidžia judėti intuityviai, net ir sėdint;
  • automatinius kėdės porankius (angl. auto flow) – tai technologinė naujovė, palaikanti dinaminį sėdėjimą;
  • juosteles tinklelyje, veikiančias kaip papildoma juosmens atrama.

Renginio metu buvo pristatytas ir kėdėse integruotas inovatyvus jutiklis S 4.0.

Dinamiška kėdė

Anot M. Lehmanno, svarbiau suprasti taisyklingo sėdėjimo principus, nei kurti taisykles. Biuro dizainas ir įrengimo funkcionalumas turi įtakos darbuotojų efektyvumui. Aplinkoje viskas skaitmenizuojama ir tai keičia mūsų įpročius. Todėl INTERSTUHL, bendradarbiaudama su kompanija GARMIN, biuro kėdei sukūrė išmanųjį jutiklį S 4.0.

„Jutiklis matuoja, ar taisyklingai sėdime ant kėdės, ir teikia informaciją, kaip galime patobulinti sėdėjimo įpročius, siunčia priminimus padaryti pertraukas, keisti sėdėjimo poziciją, rodo vaizdo įrašus, kokią mankštą galima daryti sėdint. Ši technologija saugo ne tik mūsų sveikatą, bet ir padeda išlikti produktyvesniems“, – sako G. Vaitonytė.

UAB „Narbutas“ rinkodaros vadovė pasakoja, kad jutiklio veikimo principas yra ypač paprastas. S 4.0 pritvirtinamas prie bet kurios kėdės, kuri turi sinchroninį mechanizmą. Į kompiuterį atsiunčiama programa, kurioje renkami duomenys apie sėdinčiojo kūno padėtį ir jos pokyčius darbo vietoje.

S 4.0 inovacijos:

  • jutiklis perspėja, kada reikia keisti sėdėjimo padėtį;
  • padeda išlaikyti stuburą taisyklingoje padėtyje;
  • jutiklis suteikia prieigą prie duomenų bazės, kurioje darbuotojas gali paskaityti apie sveiką gyvenimo būdą, gauti duomenis, ar kūno padėtis per visą dieną, savaitę buvo taisyklinga, atlikti mankštą sėdėdamas ant kėdės.

S 4.0 ir VINTAGE keičia mūsų požiūrį į darbo vietą. Kaip atkreipia dėmesį M. Lehmannas, nuo šiol ir per sporto treniruotę, ir sėdint galima išsikelti sau tikslus ir tobulinti savo sėdėjimo įpročius. Taip dirbti efektyviau, jaustis geriau ir pasiekti daugiau.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!