Naujais ribojimais Kinijos valdžia sieks piginti būstą

2021 m. rugsėjo 7 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Kinijos valdžia nusprendė pradėti taikyti naujus ribojimus būsto nuomai, taip bandoma užtikrinti pigesnį būstą ir didesnį jo prieinamumą gyventojams.

Teigiama, kad pagal naujus Kinijos vyriausybės įvestus ribojimus būsto nuomos kaina miestuose per vienerius metus negalės augti daugiau kaip 5 proc. Šie pakeitimai turėtų teigiamai atsiliepti mažas pajamas gaunančių asmenų ir šeimų padėčiai.

Skaičiuojama, kad Kinijos didmiesčiuose net 70 proc. naujų gyventojų ir jaunų žmonių dėl finansinės padėties renkasi ne pirkti, o nuomotis būstą. Taip yra ne tik dėl ribotų finansų – pastebima, kad patrauklesnėse teritorijose būstas tokiems asmenims yra paprasčiausiai neįperkamas.

Visgi pastaruoju metu būsto nuomos kainos Kinijos miestuose nežymiai mažėjo. Pavyzdžiui rugpjūtį jos sumažėjo maždaug 0,35 proc. Didžiausias pagerėjimas fiksuotas Kinijos sostinėje Pekine.

Iki šiol priimta ir daugiau būsto nuomininkams palankių įstatymų pakeitimų. Pavyzdžiui draudžiama savininkams iš nuomininkų prašyti didesnio nei vienas mėnuo užstato, taip užkertant kelią piktnaudžiavimui.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!