Naujajame „Oginski Hotel“ – senųjų laikų dydybė, susijungianti su šiuolaikiniu komfortu


Kunigaikščių Oginskių vardas nuo šiol Plungėje skambės dar dažniau. Čia, visai netoli vieno gražiausių Lietuvos kultūrinių paminklų, Oginskių dvaro rūmų, duris atvėrė 4 žvaigždučių įvertinimą gavęs naujas šeimos viešbutis „Oginski Hotel“ ir restoranas „Flow“. Juose kaskart besilankydami miesto gyventojai ir svečiai galės netiesiogiai prisiliesti prie miesto praeities ir bent dalele pajusti didingų laikų atmosferą.

OBJEKTO PAVADINIMAS: „Oginski Hotel“

ADRESAS: Dariaus ir Girėno g. 10, Plungė

TIPAS: viešbutis

PROJEKTO VYSTYTOJAS: UAB „Alda Silver“

ARCHITEKTAI: Projektavimo studija „Archera“

PLOTAS: 1,17 tūkst. kv. m

RESTORANO VIETŲ SKAIČIUS: 110 vietų

INTERJERAS: studija „PS Studio“ (Skaistė Pesenkaitė-Švėgždienė) ir „Mild Studio“ (Lina Bakienė, Ieva Klimašauskaitė).

STATYBOS DARBŲ PRADŽIA: 2019 m.

STATYBOS DARBŲ PABAIGA: 2021 m. IV ketv.

Viešbučio projektavimas patikėtas perspektyviems architektams, kurių svarbiausias laimėjimas – išlaikytas autentiškumas ir sugebėjimas sukurti harmoningą derinį tarp seno ir naujo. Dvaro aplinkoje darniai dera objekte suprojektuoti dideli langai, akį traukiančiu akcentu tampa stilingi baldai ir kitos preciziškai apgalvotos detalės. Nedidėlėje, tačiau funkcionaliai suplanuotoje teritorijoje įkurta viešbučio erdvė su 23 kambariais, kuriame gali tilpti iki 48 suaugusių asmenų, įkurta lauko terasa, 250 kv. m restorano „Flow“ erdvė, kuri suskirstyta į pagrindinę salę, talpinančią apie 80 žmonių, ir konferencijų salę, galinčią priimti apie 40 žmonių. Bendras objekto plotas – 1,88 tūkst. kv. m.

Vieta, atkartojanti Oginskių dvaro rūmų istoriją

Vietos verslininkų svajonė sukurti jaukią laisvalaikio oazę gimtoje Plungėje išsipildė. Pasak viešbučio vadovės Ritos Ramanauskienės, 23 numerių komplekso vieta pasirinkta apgalvotai. Naujas statinys puikiai įsilieja į dvaro kraštovaizdį, yra pastatytas netoli esančio krioklio. Kuriant viešbučio eksterjerą ir interjerą buvo vadovaujamasi Oginskių šeimos stiliumi, tų laikų interjero detalėmis, puošybos elementais.

„Svečiai per viešbučio langus gali grožėtis vieninteliu mieste kriokliu, čiurlenančiu žiemą, vasarą, taip pat lauke įrengta lauko terasa, nuo kurios atsiveria gražiausias vaizdas į Babrungo upę. Kurdami viešbutį ir nusprendę jį pavadinti „Oginski Hotel“ turėjome ieškoti bendrystės su Oginskių dvaru. Interjere parinktos spalvos remiantis Oginskių šeimos istorinėmis nuotraukomis – atkreipiant dėmesį į interjere vyravusias spalvas, aprangos stilistiką, simboliką. Kambariuose parinktos interjero detalės taip pat mena senus laikus ir Oginskių istoriją. Visa tai apskritai puikiai dera su moderniu viešbučio interjeru“, – apie įgyvendintus sprendimus pasakoja R. Ramanauskienė.

Viešbutį projektavo UAB „Archera“ architektų komanda, interjeru rūpinosi architektė Skaistė Pesenkaitė-Švėgždienė, „PS Studio“ ir „Mild Studio“ komanda – Lina Bakienė ir Ieva Klimašauskaitė.

Seniai puoselėta svajonė buvo įgyvendinta

Pavadinimas ir vietovė, kuriame įsikūrė naujas viešbutis, – asmeninę reikšmę savininkams turintis pasirinkimas. Plungė, gimtasis įkūrėjų miestas, kuris, pasak R. Ramanauskienės, gali pasiūlyti ne vieną įdomų ir vertingą lankytiną objektą bei papasakoti didingą istoriją.

„Net nekilo minčių investuoti didesniame ar jokių sąsajų neturinčiame mieste. Ši vieta, kurioje seniau stūksojo pirmoji Plungės elektrinė, vėliau ilgus metus veikė laikraščio „Žemaitis“ redakcija, – mano daugybę metų puoselėtos svajonės vieta. Dešimtmetį svarsčiau ir kūriau planus šiam projektui, šeimai patikėjus idėja, įkūrėme viešbutį. Be to, ir pavadinimą išrinkome neatsitiktinai – taip stengiamės garsinti Plungę, jos kraštą bei kultūrines vertybes, kurias paliko ankstesnės kartos“, – dalijasi R. Ramanauskienė

Autentika ir prabanga alsuojantis interjeras

Interjero dizaino studijos „Mild Studio“ komandai buvo patikėta užduotis sukurti istorija, solidumu ir prabanga alsuojantį interjerą. Pastato architektai puikiai rekonstravo senąjį pastatą ir pritaikė naujai paskirčiai, todėl svarbiu tikslu tapo viduje išlaikyti panašią estetiką bei perteikti vietos istoriją.

Pasak „Mild Studio“ įkūrėjos ir dizainerės Linos Bakienės, interjerui buvo keliami aukšti reikalavimai, nes tikslas buvo sukurti keturių žvaigždučių viešbutį. Daug dėmesio skirta ne tik estetikai ir grožiui, bet ir kokybei bei funkcionalumui. Kadangi viešbučiai turi gana griežtus reikalavimus, todėl norint gauti pageidaujamą žvaigždžių skaičių būtina juos visus įgyvendinti.

„Projekto įgyvendinimo metu buvo svarbu išlaikyti kuo vientisesnę estetiką, tačiau kartu ir aiškiai išskirti skirtingas erdves. Vientisumą kūrėme per spalvas, formas, dekoro elementus ir jų stilistiką. Vienas pagrindinių jungiamųjų elementų – aukso detalės. Kontrastus stengėmės sukurti per grindų dangas, individualiai kurtus baldus. Įdomų ir kartu gana paprastą sprendimą panaudojome sienų dekorui – restorano ir laiptinių sienas dekoravo vietinis menininkas su dviem skirtingų atspalvių dažais. Menininkas, pagrindą išdažęs viena spalva, kita ant viršaus suteikė sienoms margumo ir tekstūriškumo“, – pasakoja L. Bakienė.

Dizainerė patikina, kad tikriausiai negalėtų atsiminti projekto be individualiai gamintų ir specialią paskirtį ar užsakovo viziją atitinkančių baldų. Šis projektas ne išimtis – šiam viešbučiui buvo individualiai pagamintos spintos, rašomieji staleliai, kriauklės baldai į kambarius. „Turbūt sudėtingiausias ir daugiausia dėmesio pareikalavęs buvo recepcijos ir baro baldo sprendimas. Užsakovai norėjų tvirtų ir ilgai tarnaujančių baldų, todėl šiuos objektus formavome iš metalo karkaso, kuris buvo apsiūtas gipsu ir padengtas mikrocemento danga. Tokį sprendimą pasirinkome, nes norėjome vientiso baldo vaizdo be jungimo siūlių. Taip pat ši technika leido gana lengvai suformuoti lenktas baldo dalis“, – pasakoja L. Bakienė.

Projekte įgyvendintos ne visos užsakovo ir dizainerių turėtos idėjos. „Norėjome viešbučio restorane įrengti glamžyto metalo tinklo lubas, kurios svečiams primintų debesis ar krioklio purslus. Visgi dėl sprendinio sudėtingumo ir laiko stokos šios idėjos teko atsisakyti“, – dalijasi specialistė.

Pastato koncepciją padiktavo urbanistinė aplinka

Suprojektuoto naujojo „Oginski Hotel“ pastato sklypas yra įsiterpęs tarp Plungės dvaro sodybos, Mykolo Oginskio rūmų ir rekreacinės Babrungo upės slėnio teritorijos.

Pasak projektą kūrusio Projektavimo studijos „Archera“, UAB projektų vadovo, architekto Egidijaus Narmonto, pagrindinę pastato koncepciją padiktavo urbanistinė aplinka. „Sklype buvęs senas stačiakampio formos pastatas buvo tinkamai orientuotas į Babrungo upėje esantį krioklį. Rekonstruojant seną pastatą, esamas stačiakampis tūris išlaikytas, ant jo užstatytas antstatas ir taip išplėstas viešbučio kambarių skaičius. Restorano erdvė sukurta pridedant netaisyklingos formos priestatą, orientuotą į Babrungo upės krioklį, taip maksimaliai išnaudojant vizualinius ryšius, esančius šalia sklypo, – apie unikalius architektūrinius sprendimus pasakoja E. Narmontas. – Architektūrinius estetinius elementus diktavo ne tik esama aplinka, bet ir veiklos sritis bei komplekso pavadinimas „Oginski Hotel“. Taip buvo sukurtas klasikinį bruožą turintis pastatas.“

Architektūrinę objekto formą, tūrį ir struktūrą lėmė esamas jo užstatymas. Kadangi pastatas buvo rekonstruojamas, numatomai pastato paskirčiai – viešbučiui – esami elementai puikiai tiko koridorinei kambarių planinei struktūrai, kuri buvo integruota į stačiakampį pastato tūrį.

Kiekvienas komponentas turi argumentuotą funkciją

Nuo pat projekto pradžios užsakovas turėjo ambiciją sukurti aukštos architektūrinės kokybės, estetikos ir patogios funkcinės struktūros viešbutį, kuriam būtų suteiktas 4 žvaigždučių įvertinimas. Projekto vieta ir noras įkvėpti šiam kompleksui gyvybės tiesiogiai lėmė visus architektūrinius sprendinius.

„Terasų ir restorano priestatas atsirado siekiant sujungti Babrungo upės rekreacines erdves. Palei visą Babrungo upės slėnį yra suprojektuotos viešosios erdvės su pėsčiųjų takais, kurios greitu metu bus įgyvendinamos. Babrungo upės slėnio projekto įgyvendinimo ribos baigiasi ties pastatytu viešbučiu. Projektuojant viešbučio sklypo sutvarkymą buvo sukurta idėja, kad Babrungo slėnio viešoji erdvė galėtų užsibaigti terasomis su apžvalgos aikštele į upės krioklį ir restoranu. Ši idėja buvo įgyvendinta privačiomis Užsakovo lėšomis ir terasa su apžvalgos aikštele padovanotos savivaldybei naudoti viešai“, – paaiškina E. Narmontas.

Fasado medžiagų ir architektūrinių elementų klasikiniai motyvai radosi iš greta esančio Mykolo Oginskio dvaro teritorijos, veiklos srities bei komplekso pavadinimo „Oginski Hotel“ ir taip buvo sukurtas klasikinį bruožą turintis pastatas.

Be to, siekiant maksimaliai išlaikyti estetinį vaizdą ir išvengti vizualinio triukšmo, visa lauke statoma inžinerinė įranga, šilumos siurbliai, kondicionierių blokai ir kita įranga buvo paslėpta po sklype suprojektuota automobilių statymo aikštele, įrengiant techninį aukštą po žeme.

Viešbutį projektavo Projektavimo studijos „Archera“, UAB architektų ir inžinierių komanda. Architektūrinės idėjos bendraautoriai projekto vadovas Egidijus Narmontas ir architektas Gvidas Šalkauskis, konstrukcinės dalies vadovas Laurynas Tautavičius. Interjeru rūpinosi architektė Skaistė Pesenkaitė-Švėgždienė, „PS Studio“ ir „Mild Studio“ komanda – Lina Bakienė ir Ieva Klimašauskaitė.

JUNG sprendimuose – kokybės ir prabangos garantas

Įspūdingo kraštovaizdžio apsuptyje neseniai įsikūręs „Oginski Hotel“– tradicijas ir svetingumo kultūrą puoselėjantis Plungės miesto deimantas. Viešbučio baldai, spalvos ir kitos interjero detalės ne tik kuria ypatingą ir elegantišką gyvenamąją aplinką, žavinčią net išrankiausio skonio svečius, bet ir suteikia ypatingą atmosferą, leidžiančią pajusti Oginskių giminės istorijos bei kultūros dvelksmą.

Didingą, kunigaikštišką atmosferą „Oginski Hotel“ interjere puikiai pratęsia nemirštančios klasikos, elegantiški ir ilgaamžiški JUNG „LS 990“ serijos jungikliai. Klasikinis, plokščias, griežtų linijų ir paprastos formos jungiklių dizainas tarsi nepastebimai įsilieja į prabangiai atrodančių kambarių sprendimus bei papildo modernų viešbučio interjerą. „Laikui nepavaldūs „LS 990“ serijos JUNGikliai – dažniausias architektų pasirinkimas, padedantis sukurti spalviškai ir vizualiai vientisą interjero vaizdą. Nors ši serija – visiška JUNGiklių klasika, būtent ji padeda kurti modernumu ir prabanga alsuojančius interjero sprendimus“, – dalijasi Raimundas Skurdenis, jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas.

Siauri jungiklių rėmeliai ir didelis valdymo klavišo paviršius ne tik puošia kambarį, bet yra patogus naudoti dėl savo lygaus paviršiaus bei aiškios konstrukcijos. Iš duroplasto arba kelių rūšių metalų gaminami „LS 990“ serijos jungikliai įprasmina kokybės ir prabangos jauseną išskirtinio dizaino viešbučio erdvėse.

Savitumo interjerui suteikia detalės

Tam, kad padarytum įspūdį viešbučio svečiui, vien tradicinių sprendimų nebeužtenka. Lankytojas tikisi ne tik kokybiško poilsio, bet ir įsimintinų įspūdžių. Pirmą gerą įspūdį apie poilsio vietą gali suteikti tinkamai parinkti interjero ir dizaino sprendimai, kiekvienas jų – nuo sienų ir lubų iki apšvietimo ir baldų sukuria bendrą įspūdį apie vietą, kurioje ketina ilsėtis, dirbti ar leisti brangų laiką su šeima.

Pasak dizainerės L. Bakienės, baldų ir kitų dekoro elementų paieškose kartu ieškota ir geriausio sprendimo jungiančio visus šiuos dalykus –  kokybę, patogumą, dizainą ir kainą. Dar vienas svarbus aspektas kuriam buvo skiriamas ypatingas dėmesys – tai nesudėtinga baldų priežiūra bei atsparumas nusidėvėjimui. Dizainerė patikina, kad gausiai lankomam viešbučiui, tai bene svarbiausi aspektai.

Šiuos kriterijus idealiai atitiko interjero salono „Jurdecohome“ siūlomi sprendimai. Prireikė dviejų metų, kad savo vietas surastų ir viešbučio „Oginski Hotel“ interjerą padėtų užbaigti kruopščiai atrinkti šviestuvai, krėslai, pufai, kėdės, konsolės, staliukai ir kiti interjero akcentai. Oginskių šeimos istoriją stengtasi atspindėti klasikiniais baldais, tačiau erdvės papuoštos ir kitų stilių deriniu – darniai įsilieja modernas ir skandinaviški motyvai. Gamintojų įvairovė taip pat didelė ir plati –  nuo dizainerių sukurtų gaminių iki vakarų rinkai gerai žinomų gamintojų – Safahiev, Kare Desig, Hubisch, Santagio Pons, Port maine.

„Mūsų bendravimas ir bendradarbiavimas truko kelerius metus. Buvo labai lengva ir malonu dirbti šiame projekte, nes šeimininkai puikiai žinojo ir matė savo viziją. Džiaugiamės, kad mūsų siūlomi sprendimai papuošė unikalias ir turinčias savitą charakterį viešbučio erdves.“, – sako „Jurdecohome“ įkūrėja Jurgita Valukonienė.

Dažams – tvarumo ir ilgaamžiškumo dermė

„Oginski Hotel“ išsiskiria nepamirštama atmosfera, kurią padeda sukurti įstabios interjero detalės, inovatyvūs sprendimai ir itin kruopščiai pasirinktos medžiagos. Sienų ir lubų apdailai kelti konkretūs reikalavimai, tad pasirinkti koncerno „AkzoNobel“ gaminami, aukštus higienos ir tvarumo reikalavimus atitinkantys dažai.

Viešbučio sienoms dažyti buvo naudojami nešvarumus atstumiantys matiniai sienų dažai „Sadolin EasyCare“. Dažai puikiai dengia, yra itin lengvai plaunami dėl savo sudėtyje esančio vaško.

„Dėl nešvarumus atstumiančių savybių ir lengvo dėmių valymo šis produktas puikiai tinka visuomeninėms patalpoms. Kai ant sienos patenka skysčio, mūsų unikali nešvarumus atstumianti technologija paverčia jį lašeliais, kurie lieka ant dažyto paviršiaus, tačiau į jį neįsiskverbia. Dėl šios priežasties dėmes nuvalyti galima kur kas greičiau ir lengviau“, – sako UAB „Akzo Nobel Baltics“ marketingo specialistė Agnė Sperskė.

Taip pat naudoti ir kiti „AkzoNobel“ koncerno gaminami sienų ir lubų dažai „Nordsjö Professional P6“, kuriems yra suteiktas „Nordic Swan“ („Šiaurės gulbės“) sertifikatas, išsiskiriantys aukščiausiais kokybiniais parametrais, itin geru dengiamumu, atsparumu dėvėjimui bei drėgmei.

Objekte naudoti dažai atitinka tvarumo reikalavimus, nes gaminiuose beveik nėra arba yra itin mažas lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis, pavyzdžiui, „Sadolin EasyCare“ – LOJ < 4 g/l, o „Nordsjö Professional P6“ – LOJ < 1g /l. ES leidžiamas ribinis LOJ kiekis gaminyje pogr. A/a – 30 g/l. Tai reiškia, kad dažai į atmosferą išskiria itin mažą lakiųjų junginių kiekį, todėl yra saugesni žmonėms ir aplinkai.

UAB „Akzo Nobel Baltics“ priklauso koncernui „AkzoNobel“, kuris yra pirmaujantis ir vienas iš didžiausių pasaulyje dažų, paviršiaus apdailos medžiagų ir specialiųjų chemikalų gamintojų. Bendrovė, remdamasi savo šimtamete patirtimi, įmones ir vartotojus visame pasaulyje aprūpina novatoriškais produktais, gaminamais taikant tvarias technologijas.

Unikalaus dizaino restorane – išmani ir aukštos klasės įranga

Oginskių dvaro ansamblio pašonėje savo vietą rado ir prabangus, pasaulio virtuvių skonių įkvėptas viešbučio restoranas „Flow“. Bendrovės „Audores Baltic“ komanda savo sprendimų įvairove prisidėjo prie restorano įrengimo, kuriam tiekė Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje pagamintą maisto kepimo, paruošimo, šaldymo bei plovimo įrangas, taip pat patys suprojektavo ir pagamino nerūdijančiojo plieno gaminius, darbastalius, plautuves ir ventiliacijos gaubtus.

Dėl objekto specifikos ir ypatingos pastato lokacijos jame įsikūrusiam restoranui buvo taikomi ypač aukšti reikalavimai. „Pagrindiniai užsakovo lūkesčiai, kurių sulaukė mūsų komanda, – pagaminti ir sumontuoti kokybišką bei patvarią įrangą, kuri užtikrintų sklandžią restorano veiklą. Virtuvėje sumontuoti pasaulyje gerai žinomi gamintojai, tokie kaip „Palux“, „Asber“, „ATA“, „Mach“ ir daugelis kitų“, – patvirtina UAB „Audores Baltic“ direktorius Robertas Ragauskas.

UAB „Audores Baltic“ profesionalų komandai buvo patikėta išties atsakinga užduotis – sustatyti įrangą taip, kad kiekvienas profesionalios virtuvės plotas būtų išnaudotas produktyviai, įvertinus patogumą darbuotojams, srautus bei VMVT keliamų reikalavimų atitikimą.

Pasak įmonės vadovo, iššūkiu tapo tikslus virtuvės technologinio plano sudarymas. „Šis etapas ypač svarbus bei aktualus restorano personalui, virtuvė suprojektuota taip, kad joje būtų patogu dirbti. Kiekviena virtuvės zona paruošta taip, kad darbuotojui viskas būtų po ranka ir nesikirstų srautai su kitomis zonomis“, – sako R. Ragauskas.

Kadangi užsakovas rinkosi tik aukštos kokybės medžiagas ir įrenginius, objekte nebuvo taupoma nei kokybės, nei komforto aspektu. Pavyzdžiui, restorano virtuvei buvo pasirinkta „Palux“ gamintojo išmanioji konvekcinė krosnis. „Tai ne tik kepimo funkcija, bet ir galimybė nustatyti visą kepimo ciklą skirtingomis programomis. Nereikia perjunginėti ar nustatyti tam tikras funkcijas, nes jas galima numatyti kepimo pradžioje ir taip išvengti klaidų ar papildomo laiko sugaišimo“, – pasakoja pašnekovas.

Ir užsakovą, ir visą dirbusią komandą džiugina galutinis rezultatas: projektas užbaigtas sėkmingai, nes jame pavyko įgyvendinti visus kliento lūkesčius ir užtikrinti stabilų restoranų įrangos veikimą.

Inžineriniai sprendimai, tausojantys gamtą ir energinius resursus

Viešbučio „Oginski Hotel“ užsakovai nuo pat projekto pradžios akcentavo, kad pastatas turi būti itin šiuolaikiškas, inovatyvus. Energiją tausojančioms inžinerinėms sistemoms montuoti ieškota patikimų partnerių. Vidaus mechaninių inžinerinių sistemų projektavimo ir įrengimo darbus, apimančius pastato šildymą, vėdinimą ir kondicionavimą, atliko įmonė „Eurosistema ir Ko“.

 „Vienas svarbiausių užsakovo reikalavimų – įdiegti ekonomišką ir ekologišką šildymo sistemą, kuri aprūpintų pastatą karštu vandeniu, šiluma, o vasaromis vėsintų, naudodama atsinaujinančius energijos išteklius, – pasakoja įmonės „Eurosistema ir Ko“ direktorius Vygandas Ivanauskas. – Pasirinkti „oras-vanduo“ šildymo siurbliai, kurie išgauna sukauptą šiluminę energiją iš oro ir vandens bei perduoda į gyvenamąsias patalpas grindiniam bei radiatoriniam šildymui ir buitiniam vandeniui ruošti.“

Pasak specialisto, prisitaikant prie aukštų tvarumo reikalavimų pasirinkti įrenginiai leidžia efektyviai tiekti karštą vandenį sunaudojant 4 kartus mažiau energijos.

Išskirtinių techninių sprendinių kūrimas, įrengti inžinerines sistemas po žeme, atokesnėje vietoje, nutolusioje nuo pagrindinio pastato, kėlė naujų iššūkių, tačiau, pasak įmonės „Eurosistema ir Ko“ vadovo V. Ivanausko, visus darbus pavyko atlikti sklandžiai.

Solidus ir išraiškingas pastato fasadas, natūralios ir ilgalaikės apdailos medžiagos, elegantiški interjerai su subtiliais prabangos akcentais sukūrė patrauklią ir užsakovo ambiciją atitinkančią aplinką, kviečiančią užeiti miesto gyventojus ir svečius.

Nuotr.: Martynas Galdikas | Galdikasphoto


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų