Naujajame „Wix“ biure – kirpykla ir miego kambarys

2021 m. gruodžio 28 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Po šešis mėnesius trukusių statybos darbų jau vasarą Vilniaus širdyje, Rotušės aikštėje, atvertos modernios erdvės, kuriose patogu ir jauku dirbti ir ilsėtis. „Wix“ biure buvo įgyvendinti nauji sprendimai: pirmame aukšte įsikūrė erdvė „Whaaat“, kur darbuotojai gali mėgautis kavos baru, grožio ir kitomis įvairiomis paslaugomis bei 180 kv. m stogo terasa, nuo kurios atsiveria senamiesčio vaizdas.

PAVADINIMAS: ofiso paslaugų ir prekių erdvė „Wix Whaaat“ ir stogo terasa

ADRESAS: Didžioji g. 28, Vilnius

ARCHITEKTAI: Studija „Inblum“ (partneris Dmitrij Kudin)

PLOTAS: 610 kv. m („Whaaat“), 180 kv. m (stogo terasa).

STATYBOS PABAIGA: 2021 m. birželis

INVESTICIJOS: 600 tūkst. Eur.

Daugiau kaip 3,4 tūkst. kv. m bendro ploto „Wix“ biuras plėtėsi pamažu nuo 2020 m. Projektas įdomus suprojektuotomis netipinėmis biurui erdvėmis. Darbuotojų gerovei palaikyti įrengtos erdvės, kol kas dar retai pasitaikančios net ir moderniausiuose sostinės verslo centruose: „pop-up“ parduotuvės, masažo kambarys, kirpyklos salonas, amfiteatras, kino salė, baro zona ir net miego bei meditacijų kambarys.

Monika Laukaitė, „Wix“ padalinio Lietuvoje vadovė, įsitikinusi – dabar IT specialistų vien atlyginimas nebemotyvuoja. Svarbu inspiruojanti erdvė, kurioje jie dirba, bendruomeniškumo jausmas ir kuriama atmosfera. Tik taip, anot jos, gali gimti kūrybiški sprendimai.

„Wix“ filosofija – tikime, kad tada, kai žmogus jaučiasi komfortabiliai, jo rezultatas ir sukuriami produktai yra geresni. Ką mes galime pasiūlyti? Visos komandos tikslas turi būti – kaip sudėlioti infrastruktūrą, kad būtų įmanoma pasiekti maksimalių rezultatų, dirbant bet kurioje pozicijoje“, – teigia M. Laukaitė.

Naujosios biuro erdvės pranašumus papildo ir prie pastato įrengta 180 kv. m stogo terasa, skirta pietauti su kolegomis, rytinėms treniruotėms ir komandų renginiams.

Pasak pašnekovės, svarbiausiu tikslu tapo sukurti namų pojūčio oazę darbinėje aplinkoje, kur darbuotojai galėtų prie kavos susitikti su kolegomis, su kuriais darbiniais klausimais bendrauti netenka. „Wix Whaaat“ – tai vieta, kur galima pakeisti dienos ritmą, susikaupti meditacijos kambaryje, pasikviesti antrąją pusę ar draugą kavos, be to, atsivesti vaikus.

Sudėtingiausiai vyko buvusio nuomininko įrangos griovimas. Ilgai svarstėme, kaip panaudoti nepatogias patalpas rūsyje (galvojome net apie sporto salę arba pirtį), tačiau po pokalbių su darbuotojais ir diskusijų buvo nuspręsta įrengti miego kapsulę ir meditacijos kambarį, kuriuos darbuotojai ilgainiui itin pamėgo ir džiaugiasi jų nauda.

Spalvotos detalės tapo neatsiejama interjero dalimi

Architektų biuro „Inblum“ komanda įgyvendino jau penktąjį projektą, atspindintį kompanijos „Wix“ filosofiją ir poreikius. Visų biurų interjerus vienija panaši atmosfera ir nuotaika, o naujausiosios „Wix Whaaat“ erdvės išlaikė ir pratęsė kitų stilistinę idėją. Daugiau bendro naudojimo erdvių yra nauja tendencija biurų interjero kūrime, tai atsispindi ir „Wix“ pasirinkimuose.

Studijos „Inblum“ partneris, architektas Dmitrijus Kudinas pasakoja, kad „Wix Whaaat“ koncepciją diktavo pats pastatas ir jo paskirtis. Vilniaus senamiestyje, Rotušės aikštėje, esančiame pastate kadaise veikė kino teatras „Maskva“. Vėliau pastatas buvo rekonstruotas, o pastaraisiais metais jame veikė naktinis klubas.

Išlikę senieji kino teatro architektūriniai sprendiniai projekto autoriams padiktavo naujos erdvės interjero kryptį. Buvusi kino salės erdvė, vėliau transformuota į masyvaus baro erdvę, tapo svarbiausiu, dominuojančiu naujojo biuro objektu, gerokai besiskiriančiu iš kitų patalpų.

Tokį sumanymą atitiko ir užsakovo pageidavimas turėti didelę erdvę, skirtą susirinkimams, renginiams.

Aplink centrinį objektą – kavos barą išdėstytos kitos laisvalaikio ir paslaugų erdvės papildo bendrą interjero nuotaiką ir išlaiko laisvą, žaismingą ir kūrybišką stilistiką. Jose vyrauja šviesūs, balti ir pilki atspalviai, papildyti ryškiais baldų ir dekoro akcentais.

Darbo ir poilsio erdvės – elegantiškos ir patogios

UAB „Narbutas Lietuva“ komanda naujosiose „Wix“ biurų erdvėse įrengė 38 komfortiškas darbo vietas, taip pat įgyvendino baldų sprendimus poilsio ir paslaugų erdvėse.

„Wix“ Vilniaus biuras, įsikūręs Vilniaus širdyje, Rotušės aikštėje, įdomus suprojektuotomis netipinėmis biurui erdvėmis. Darbuotojų gerovei palaikyti apgyvendinome baldus masažo kambaryje, kirpėjo salone, amfiteatre, kino salėje, baro zonoje ir net miego bei meditacijų kambaryje. Įdomaus nestandartinio sprendimo reikalavo ir „Pop-up“ partnerių ir klientų parduotuvėlės baldas, skirtas ,,Wix“ partnerių produktams eksponuoti“, – pasakoja UAB „Narbutas Lietuva“ rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė-Galdikienė.

Siekiant sukurti maksimaliai komfortišką ir ergonomišką darbo aplinką, pasirinkti „Narbuto“ ACTIVE reguliuojamo aukščio stalai, pagaminti Ukmergės gamykloje. Taip pat neapsieita ir be užsienio tiekėjų baldų kolekcijų. Patogumas ir spalvos dominuoja poilsio ir maisto zonose: PROSTORIA sofos, pagamintos kroatų gamintojo, italų INFINITI foteliai ir baro kėdės, danų gamintojo SOFTLINE ir italų ARPER minkštasuoliai. Subtiliai elegantiška darbo zona papildyta švedų „Lintex“ rašymo lentomis. Paslaugų erdvėse – italų gamintojo ,PEDRALI spintelės, skirtos kirpėjų įrankiams susidėti.

UAB „Narbutas Lietuva“ komanda įgyvendino šį projektą sėkmingai. „Džiaugiamės naujose erdvėse galėję įgyvendinti modernius baldų sprendimus ir sukūrę inovatyvias, praktiškas ir moderniai papuoštas darbo bei poilsio erdves“, – komentuoja pašnekovė.

Išmanus biuro apšvietimo sprendimas

Geras apšvietimas padeda atlikti regos reikalaujančius darbus, bet taip daro įtaką mūsų gebėjimui sutelkti dėmesį ar atsipalaiduoti. Tai svarbus veiksnys aukštesniam darbo efektyvumui pasiekti, o technologijų kompanijose net nedidelis produktyvumo pokytis sukuria didelę pridėtinę vertę. Šiuolaikiniuose biuruose gausu erdvių, skirtų darbuotojų gerovei, taip pat tokių, kurios naudojamos kelioms paskirtims, todėl apšvietimo sprendimai turi maksimaliai prisitaikyti prie įvairių aplinkybių ir poreikių.

UAB „Delight LT“ jau daugiau kaip 10 metų sėkmingai diegia naujausius apšvietimo sprendimus, kuriuose geriausių pasaulyje gamintojų „know-how“, estetika ir kokybė. Šios bendrovės apšvietimo sprendimai įdiegti jau septintajame „Wix“ biure. Darbo vietų apšvietimui buvo naudojami „hi-end“ austrų gamintojo XAL šviestuvai su integruotais būvio ir apšvietos davikliais, pasižyminčiais ypač aukštu efektyvumu ir labai žemu akinimo rodikliu. Hole panaudoti garsą absorbuojantys šviestuvai „Lily“, paslėptam apšvietimui panaudotos lietuvių prekės ženklo „Holectron“ linijinės sistemos su japonų gamintojo „Nichia“ diodais.

Pasak UAB „Delight LT“ direktoriaus Laimono Juciaus, kiekviename „Wix“ biure ypatingas dėmesys skiriamas darbuotojų komfortui, todėl buvo renkami aukščiausio lygio apšvietimo ir jo valdymo sprendimai.

„Kadangi „Wix“ yra technologijų kompanija, apšvietimo valdymo sprendimui skirtas ypatingas dėmesys. Šiame biure, kaip ir ankstesniuose dviejuose, panaudojome suomių startuolio „Casambi“ „Bluetooth“ bangomis veikiantį apšvietimo valdymo sprendimą. Tai vienas inovatyviausių ir vartotojui draugiškiausių sprendimų, leidžiančių įgyvendinti net pačias sudėtingiausias apšvietimo valdymo užduotis be jokių laidų. „Casambi“ ekosistema apima šimtų gamintojų produktus (šviestuvus, valdiklius, maitinimo šaltinius, sensorius, reles, jungiklius ir pan.), kurie yra visiškai suderinami. Nustatymai ir programinės įrangos atnaujinimai į prietaisus atsiunčiami per mobilųjį įrenginį, o visa informacija apie nustatymus saugoma „debesyje“, – sako L. Jucius.

Kiekvieną šviestuvą galima valdyti / nustatyti, o tai ypač svarbu šiuolaikiniame biure. Galima suprogramuoti, kada šviestuvai įsijungs, kada bus pritemdyti, o kada švies visu pajėgumu. Taip užtikrinamas komfortas ir energinis efektyvumas. Taip pat telefonu arba programuojamais jungikliais galima įsiterpti į automatinį apšvietimo valdymą ir priderinti jį prie aplinkybių – aktyvuoti vakarėlio, prezentacijos ar kokį kitą iš anksto numatytą apšvietimo scenarijų ar animaciją.

Nuotraukos: Norbert Tukaj

Temos:

Wix
https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/05/Soninis-05-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!