Naujamiestyje plėtoja naują gyvenamąjį pastatą su lauko kino teatru

2020 m. birželio 25 d.

Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect“.

Projektuoja architektų studija „Infostudija“. Projektas „Storyline“ suprojektuotas prisilaikant bendrų Naujamiesčio dėsnių, stengiantis išlaikyti gatvės perimetrą, o pastato architektūra formuojama remiantis postmodernizmo idėja bei to laikmečio architektūriniais analogais.

Architektai pasakoja, kad atsižvelgiant į sklypo padėtį bei numatomą gretuminį užstatymą, pastatas projektuojamas „L“ formos plane, formuojant perimetrinį užstatymą. Ilgoji pastato kraštinė numatoma iš Geležinkelio gatvės pusės, o trumpoji – nuo Algirdo gatvės. Septynių aukštų pastato dalis orientuota į pietus, o aštuonių aukštų pastato dalis  orientuota į Algirdo gatvę, atitolinant ją nuo sankryžos. Taip formuojamas vizualus perėjimas link planuojamo aukštesnio užstatymo šiaurinėje sklypo dalyje.

„Daugiabučio tūrinė kompozicija –  vieno aukšto jungiantis  stilobatas su žemesniu ir ilgesniu 7 aukštų tūriu  bei 8 aukštų trumpesniu tūriu, kurio antro aukšto dalis –  tamsios faktūros. Taip vizualiai sumažinamas tūris. Pastato dalys jungiamos perstumiant jas, o ilgasis tūris skaidomas „iškertant“ centrinę dalį. Taip suformuojama aliuzija į kurdonerą ir simetrinę tūrio kompoziciją. Langai ir balkonai išdėstomi metrinės kompozicijos principais, o tamsios faktūros intarpai – ritminės kompozicijos principais“, – sakė architektai.

„Naujamiestis tampa traukos centru aktyviems, laisvę ir saviraišką vertinantiems žmonėms. Į jų poreikius atsižvelgėme kurdami „Storyline“, – sako „Baltic Asset Management“ vadovas Ugnius Latvys.

Būsimi naujakuriai galės rinktis butus su grindiniu šildymu ir rekuperacija nuo 25 iki 66 kv. m. Visi butai turės terasas arba balkonus. Vidiniame kieme suplanuotos poilsio ir laisvalaikio erdvės skirtingų amžiaus grupių gyventojams – nuo žaidimų aikštelių vaikams iki stalo teniso tėvams. Žaliuojanti aštuonių aukštų pastato stogo terasa turės bendradarbystės erdvių, lauko kino teatrą ir įspūdingą panoramą su geležinkelio depu, senamiesčio stogais, Gedimino ir Trijų Kryžių kalnais.

„Storyline“ projektas bus užbaigtas antrąjį ateinančių metų ketvirtį. Tais pačiais 2021 metais planuojami ir pirmieji „Vilnius Connect“ įgyvendinimo darbai – jau dabar visuomenei pristatomos trys galimos teritorijos vystymo alternatyvos. Kad ir kokią pasirinktų visuomenė, urbanistėje projekto vizijoje numatoma sukurti modernų mobilumo centrą su verslo ir laisvalaikio erdvėmis,  įrengti viešąsias zonas.

Pasak U. Latvio, nors kai kurie plėtotojai dėl Covid-19 pandemijos pristabdė naujų projektų vystymą, o rinkoje girdimos abejonės dėl galimų nekilnojamojo turto kainų svyravimų, „Baltic Asset Management“ investicijų nestabdė ir laiko jas racionaliai pasvertomis. „Naujamiestis turi savo žmones, kurie jį renkasi, o pasirinkę labai retai keičia rajoną. Be to, čia trūksta įvairesnių projektų – nauja statyba Vilniaus centro apylinkėse apskritai orientuojama į aukštesnes pajamas gaunančius gyventojus, lengviau įperkamų kokybiškų būstų trūksta, o mes turime ką pasiūlyti“, – teigia „Baltic Asset Management“ vadovas.

A+ energinės klasės projekte „Storyline“, įsikūrusiame Algirdo g. 85,  būstų kainos sieks nuo 63 tūkst. iki 161 tūkst. eurų, kvadratinio metro kaina – nuo 1798 eurų.

@Bendrovės vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!