Naujausias Heningo Larseno projektas – Paryžiaus Operos transformacija

2019 m. vasario 6 d.

Agnė.

Heningo Larseno („Henning Larsen Architects„) komanda laimėjo Paryžiaus operos „Opéra Bastille“ rekonstrukcijos projektą po ilgiau nei metus trukusio viešojo konkurso. Planuojama, kad po transformacijos didžiausia Prancūzijos opera lankytojus pasitiks su beveik dvigubai didesne fojė, moderniomis erdvėmis spektakliams, naujomis kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Bastilijos operos teatro administracija skelbė konkursą, siekdama sugrąžinti pirminį pastato vaizdą, kuris neatpažįstamai buvo pakeistas 1989 metais. Todėl bus plečiama infrastruktūra, dirbtuvių patalpos. Auditorijos padidintos iki 800 vietų. Scenos turės būti skirtos ne tik spektakliams, bet ir repeticijoms, o prireikus pavirsti kūrybinių dirbtuvių vieta.

Pasak „Henning Larsen“ partnerio ir dizaino direktoriaus Søren Øllgaardo, išplėsti Operos rūmai bus neatsiejama miesto gyvenimo dalimi viename iš populiariausių Paryžiaus rajonų.

„Mūsų tikslas – sugrąžinti originalią „Opéra Bastille“ viziją ir užtikrinti esamos architektūros potencialo išplėtimą. Mes norime Operos rūmus paversti populiaria miesto gyvenimo vieta ir panaikinti ribą tarp aukštosios mados, meno ir kasdienybės. Mums tai yra galimybė sukurti naują patrauklią vietą į miesto žemėlapį taip, kaip mūsų architektūrinė tapatybė susilieja su Carloso Otto palikimu “, – sako architektas.

Urugvajaus architektas Carlos Ott sukūrė „Opéra Bastille“ 1983 metais. Tai turėjo būti didysis kultūros paminklas („Grands Projects“). Tarp istorinės Bastilijos aikštės ir sodų iškilusi Opera tapo 12-ojo rajono orientyru. „Henning Larsen“ architektai siekia pabrėžti šios unikalios aplinkos ir statinio neatsiejamumą. Opera turi tapti slenksčiu leidžiančiu pereiti iš miesto šurmulio į vieną romantiškiausių meilės miesto sodų.

Fojė bus pertvarkyta pagal sukurtą dvigubo lygio patalpų išdėstymo planą, kuris suteiks  galimybes organizuoti įvairius bendruomeninius renginius bet kurioje pastato teritorijos vietoje.

Vizija apima skandinavišką dėmesį į tvarias medžiagas ir demokratinį dizainą į architekto C. Ott originalių brėžinių architektūrinę medžiagą. Paryžiaus gimtoji „Franck Fdida“ vadovaus „Henning Larsen“ projekto komandai glaudžiai bendradarbiaudama su Reichen & Robert architektais“, DUCKS scenografijos apšvietimo specialistais, PEUTZ akustiniais konsultantais ir CET Engineering“.

Planuojama, kad „Opéra Bastille“ statyba prasidės 2019 metais. Projektą planuojama pabaigti iki 2023–iųjų.

„Henning Larsen Architects“ nuotr. ir vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!