Naujoji kiliminė danga, leidžianti darbuotojams lengviau kvėpuoti 1


„Niekas nežino, iš kur atsiranda dulkės, ir kur dingsta pinigai“ – egzistuoja toks posakis. Na, iš kur atsiranda dulkės, kol kas neatskleisime, tačiau jau atrasta medžiaga, kurioje dulkės dingsta! Tai – naujoviška, lengvai perdirbama kiliminė danga, kuria susidomėjo aplinkai draugiškus biurus (tokius kaip DELTA korpusas Ozo „Technopolyje“) statantys rangovai.

Oro užterštumas – dažna sveikatos problemų priežastis. Įrodyta, kad prastos kokybės oras pražudo daugiau žmonių negu eismo nelaimės keliuose. Naujausio Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atlikto tyrimo duomenimis, 2012 m. maždaug 7 mln., arba aštuntadalio visų per metus mirusių žmonių, mirties priežastis – užterštas patalpų ir lauko oras.

Oro kokybę lemia kietųjų dalelių arba smulkiųjų dulkių kiekis ore, taip pat – jų dydis. Kuo dalelės mažesnės – tuo pavojingesnės sveikatai. Jos gali paveikti širdį ir plaučius, sukelti rimtas fiziologines problemas (pavyzdžiui, pabloginti plaučių funkcionavimą, sukelti uždegimą).Vokietijos alerginių ligų ir astmos asociacijos tyrimo duomenys rodo, kad dėl smulkiųjų dulkių kylančių bėdų būna mažiau, jei patalpose paklojama ne kieta, o kiliminė danga.

Rinkoje atsiradusios dangos „DESSO AirMaster®“ kilstelėjo kiliminę biurų dangą į aukštesnį lygį. Ši danga sukurta taip, kad sugautų ir sulaikytų kietąsias daleles. Ji smulkiąsias dulkes sugauna ir sulaiko aštuonis kartus veiksmingiau negu kietoji grindų danga ir keturis kartus veiksmingiau negu įprastos kiliminės dangos

Dangos „DESSO AirMaster®“: smulkiąsias dulkeles sugauna patentuota technologija

Apskaičiuota, kad darbuotojas per metus biure praleidžia apie 1 880 valandų (daugiau kaip penktadalį savo laiko). Todėl darbovietės patalpų vidaus oro kokybė turi didžiausią poveikį darbuotojų sveikatai ir gerai savijautai. Mokslininkai nustatė, kad, pagerinus biurų oro kokybę, gauta finansinė nauda (pavyzdžiui, retesnis neatvykimas į darbą dėl ligos) gali būti 8–17 kartų didesnė negu įrengiant biurą patirtos išlaidos.

Dulkės pritraukiamos dėl kiliminės dangos struktūros. Ši savybė veikia nuolat ir nesukelia šalutinio poveikio. 7 700 m2 „AirMaster®“ dangos „Technopolyje“ išklojo bendrovė „Kitoks požiūris“. Bendrovės atstovo Romo Mizero teigimu, šiai dangai nereikia kokios nors ypatingos priežiūros, užtenka ją išsiurbti siurbliu. Virtuvių zonos, holai iškloti gamintojo „Tarkett“ vinilinėmis plytelėmis.

Neseniai DESSO kartu su tyrimų organizacija TNO nusprendė atlikti praktinį tyrimą vienoje Nyderlandų mokyklų. Tyrimas parodė, kad, paklojus dangą „AirMaster®“, smulkiųjų dulkių koncentracija sumažėjo.

Pastaruoju metu biurų pastatai atsisako ritininės kiliminės dangos ir naudoja kilimines plyteles, kurias, esant poreikiui, ypač lengva pakeisti, jas paprasčiau sukloti ir jų reikia mažiau. Didelį plotą naujajame „Technopolio“ pastate išsinuomojusios kompanijos „Western Union“ patalpose buvo panaudotos dangos iš kelių skirtingų DESSO plytelių kolekcijų. Įvertinę visus kiliminės dangos „DESSO AirMaster®“ pranašumus, bendrovės atstovai nusprendė šią dangą naudoti savo biuruose visame pasaulyje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų