Naujų statinių ir renovacijos projektų įgyvendinimo tendencijos

2019 m. kovo 27 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Nuotr. aut. Scenos Techninis Servisas

 

Ko reikia, kad idėja būtų įgyvendinta sėkmingai, būtų inovatyvi ir dar ilgai išliktų aktuali? Kokios pastebimos tendencijos visuomeninių, kultūrinių ar privačių objektų įgyvendinimo procesuose? Komentuoja inovatyvių integracinių šou verslo projektų rengėjos ir įgyvendintojos UAB „Scenos techninis servisas“ (STS) vadovas Laurynas Paškevičius.

„Jau beveik tris dešimtmečius dirbame vystydami integracinius šou verslo projektus Lietuvoje ir užsienyje. Matome, kaip tobulėja ne tik patys įrenginiai, technologijos, bet ir įrankiai, padedantys itin preciziškai projektuoti objektų technologinius sprendinius bei valdyti tokius projektus. Labiausiai džiugina ir besikeičiantis požiūris į projekto vystymo eigą, kai visos suinteresuotosios šalys prie įgyvendinimo stalo sėda ankstyvojoje jo stadijoje“, – pasakoja L. Paškevičius.

 

Bendradarbiavimas nuo pirmųjų žingsnių

Pašnekovas išskiria naują ir itin efektyvų požiūrį – bendrą projekto vystytojų, architektų ir technologinės dalies įgyvendintojų darbą jau nuo pat pirmųjų žingsnių – projektavimo stadijos.

„Puikus to pavyzdys – Vilniuje jau veikiantis MO muziejus. Nuo pat pradžių buvome įtraukti į objekto koncepcijos išpildymo procesą. Dar projektavimo stadijoje buvome kviečiami kalbėtis apie optimalius sprendinius, siekiant kuo efektingiau panaudoti pastatą ir integruoti technologijas į jį. Mūsų specialistai galėjo iš anksto apskaičiuoti, įvertinti visus sumanymus ir parinkti tinkamiausius tai situacijai. Toks bendradarbiavimas yra labai efektyvus ir taip dirbant galima pasiekti maksimalų rezultatą“, – sako STS vadovas.

 

Nauji vėjai programinėje įrangoje

STS specialistų komanda nuolat stebi naujoves, kas vyksta pasaulyje. Taip jau kurį laiką yra įvaldę specifinius įrankius, kurie vis dažniau naudojami ir rengiant projektus, ir juos vystant.

„Nestandartiniams sumanymams projektuoti naudojame „SCIA Engineer“. Tai ateities koncepcija, pasaulyje pradedama naudoti vis plačiau. Ji sujungia viską: nuo statinio modeliavimo, analizės, projektavimo iki ataskaitų teikimo. Ši efektyvi ir tiksli inžinierių konstruktorių programinė įranga leidžia kūrėjams atlikti išsamią struktūrinę objekto analizę, suprojektuoti, apskaičiuoti ir sukurti 3D projekto modelį“, – pasakoja L. Paškevičius.

Nuo 2020 m. liepos svarbių visuomeninių statinių projektavimas ir statyba bus atliekami taikant BIM (angl. Building Information Modeling) metodus ir technologijas. Tai statinio funkcinis ir fizinis atvaizdavimas skaitmeninėje erdvėje, kurioje pateikiama visa objekto informacija, reikalinga sprendimams priimti viso objekto egzistavimo metu.

„Dirbame su BIM jau kurį laiką. Pastebime, kad tai gana nauja praktika Lietuvos rinkoje, kai visa informacija iš visų projektą įgyvendinančių šalių sukeliauja į vieną platformą. Visi turi užduotis, terminus, matoma, kas su kuo turi bendrauti, kad darbai vyktų. Tai ir projekto valdymo sistema, nereikia skambintis, rašyti laiškų – visa komunikacija vyksta toje skaitmeninėje erdvėje. Visos šalys įtraukiamos projekto pradžioje ir tai padeda pagreitinti sprendimų priėmimą, kas yra labai efektyvu“, – sako L. Paškevičius.

 

Universalumas ir daugiafunkciškumas

STS vadovas pastebi, kad įgyvendinant kompleksinius integracinius projektus jau kurį laiką stengiamasi erdves ir ten esančias technologijas pritaikyti kuo universalesniam naudojimui. Ši daugiafunkcė paskirtis leidžia vykdyti daugiau ir įvairesnių veiklų vietoje. Formuojamos erdves sujungiančios ar atskiriančios technologijos su funkcijas išpildančia specialia įranga.

„Tokia yra STS ir mūsų partnerių įrengta daugiafunkcė koncertų salė Gruzijoje „Black Sea Arena“, taip pat atsinaujinęs Šakių kultūros centras, Rygos nacionalinis meno muziejus ar jau minėtasis MO muziejus“, – sako pašnekovas, net neabejojantis, kad tokių universalių, daugiafunkcių objektų atsiras vis daugiau.

L. Paškevičius pabrėžia, kad siekia kurti vertę klientams, teikiant profesionalias ir kokybiškas šou verslo objektų techninės dalies parengimo ir įgyvendinimo paslaugas. Visuomet kviečiame projektų rengėjus – architektus, vystytojus – konsultuotis dar ankstyvosiose, idėjinėse stadijose. Patirtis rodo, kad toks ankstyvas bendradarbiavimas atneša inovatyvių ir efektyvių sprendimų.

 

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!