Netradiciniai sprendimai, arba kaip muziejai masina architektų vaizduotę

2020 m. lapkričio 16 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Projektuodami muziejus, architektai dažnai siekia pabrėžti meninę objekto pusę, todėl pasaulyje galima išvysti ne vieną unikalų pastatą. JAV, Los Andželo mieste, esantis šiuolaikinio meno muziejus „The Broad” taip pat išsiskiria savo dramatiška architektūra.

Muziejus buvo įkurtas filantropų Eli ir Edythe Broadų iniciatyva ir duris atvėrė 2015 metais rugsėjo mėnesį. Netradicinį objektą suprojektavo dizaino ir architektūros studija „Diller Scofidio + Renfro”. Pastate, kuriame yra apie 2000 meno kūrinių, yra du aukštai. Juose įsikūrusios ekspozicijoms skirtos erdvės.

Muziejaus „The Broad“ tikslas šiuolaikinį meną paversti prieinamu plačiajai auditorijai. Nuo atidarymo dienos muziejuje apsilankė ne vienas milijonas lankytojų. Teigiama, kad „The Broad“ renkasi jauna ir skirtingas meno šakas propaguojanti auditorija. Muziejus atgaivino kultūrinį gyvenimą Los Andželo centre.

„The Broad“ muziejus buvo įvertintas LEED aukso sertifikatu. Jo viduje yra elektrinių automobilių įkrovimo stotis, dviračių stovėjimo aikštelės, efektyvi vandentiekio sistema, kurios pagalba vandens sunaudojimas sumažėja 40 procentų.

Skaičiuojama, kad visas projektas kainavo apie 140 milijonų dolerių. Pastatas išsiskiria išraiškingu metaliniu perforuotu eksterjeru, kuris panašus į medaus korį. Muziejaus stogas turi 318 stoglangių, pro kuriuos patenka saulės šviesa.

Vestibiulyje nėra jokio stalo, su svečiais yra sveikinasi mobilių prietaisų pagalba. Vestibiulis ir parodų erdvė sujungti eskalatoriais ir stikliniu liftu.

Diller Scofidio + Renfro nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!