Niujorko centriniame parke atidaroma ligoninė, sergantiems COVID-19


Apie Niujorko centrinį parką žino visi, net ir tie, kurie nėra niekada lankęsi Niujorke. Tai JAV „didžiojo obuolio“ „žvaigždė“, vienas pagrindinių orientyrų, kartu su Manhetenu sudarančiu tandemą, kuris prisideda prie JAV galybės simbolių. Artimiausius kelis mėnesius šioje vietoje bus atidaryta Skubios pagalbos lauko ligoninė, sergantiems koronavirusu (COVID19).

Kadangi koronavirusas plinta per Niujorką, valdžios institucijos nusprendė centriniame parke įsteigti skubios pagalbos ligoninę, nes rajonų ligoninių pajėgumas sumažėjo. Kita vertus, tikimasi, atskirti ir suteikti kokybiškas gydymo paslaugas ne tik sergantiems koronavirusus, bet ir atvykstantiems planinių vizitų.

Ankstyvą sekmadienio popietę parko lankytojai stebėjo, kaip darbuotojai rytinėje pievoje, netoli 99-osios gatvės ir 5-osios alėjos, stato ilgas baltas palapines. Pasak skubios pagalbos lauko ligoninės, joje bus 68 lovos, taip pat intensyvios pagalbos skyrius ir ICU skyrius. Iš viso padedant JAV kariuomenei, miesto centras bus paverstas lauko ligonine, talpinančia beveik 3000 lovų.

Infekcinių ligų gydytojai ir slaugytojai dislokuoti šiose palapinėse rotacijos principu, – spaudai sakė dr. Elliott Tenpenny, operacijos vadovas.

Lauko ligoninė priklauso Niujorko Mount Sinai ligoninei ir Šiaurės Karolinoje įsikūrusiai krikščioniškajaiorganizacijai „Samaritan’s Purse“. Organizacija padėjo pastatyti analogišką lauko ligoninę ir Šiaurės Italijoje.

Kadangi ekipažai dirba visą parą, tikėtina, kad skubios pagalbos ligoninė bus atidaryta ir pacientus galės priimti jau ryto.

„Tai yra tik keli peizažą keičiantys objektai, kuriuos pamatysite dabar, kai ši krizė tęsiasi ir gilėja“, – sekmadienį žiniasklaidai sakė Niujorko meras Billas de Blasio.

Centrinio parko greitosios medicinos pagalbos ligoninė sulaukė pranešimų, kad jūrų laivyno ligoninės „USNS Comfort“ laivas (su 1 000 lovų, vaistine, optometrijos laboratorija, radiologija, su CAT skenavimo įranga, dviemdeguonies įrenginiais ir sraigtasparnio deniu, bei 90 operacinių) netrukus bus priplaukę prie 90-ojo prieplaukos.

Visa ši įranga taip pat bus panaudota gydyti, tačiau ne koronavirusu sergančius žmones. Amerikiečiai ruošiasi, čia gydyti žmones, kuriems reikės skubios pagalbos arba planinių operacijų ir taip siekiama visiškai sumažinti galimą kontaktą tarp žmonių, kurie neserga koronavirusu, tačiau jiems reikia medikų pagalbos, ir sergančiuosius COVID-19.

„The New York Times“ nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų