Novatoriškos kėdžių sistemos ne tik salių erdvėms

2017 m. rugsėjo 29 d.

Admin.

Pasak UAB „Scenos techninis servisas“ (StS) direktoriaus Lauryno Paškevičiaus, ispanų įmonės „Figueras“, kurios specializacija – auditorinių, teatro, kino, konferencijų salių, laukiamojo kėdžių gamyba, atstovo mūsų šalyje, gaminiai išsiskiria technologiniais parametrais, dizaino novatoriškumu, o gamintojas yra parengęs 40 tūkst. projektų visame pasaulyje.

Kuo „Figueras“ produktai geresni už kitų gamintojų, kad UAB „Scenos techninis servisas“ tapo jų platintoju?

Dirbame su geriausiais. Patys galime pasiūlyti didžiausią Lietuvoje įvairaus dydžio standartinių ir nestandartinių scenų pasirinkimą, esame ne vienos įsimintinos šventės, spektaklio, koncerto, skirto tiek mažoms, tiek tūkstantinėms minioms, rengimo ašis. Tad sukaupta patirtis leidžia rinktis ir novatoriškus sprendimus galintį pasiūlyti 85 metus rinkoje esantį, aukštus standartus ir kokybišką asortimentą turintį, lankstumu, greitai atliktu darbu ir profesionalumu išsiskiriantį partnerį. Kėdžių gamintojų yra tikrai ne vienas, bet galinčių pasiūlyti jas viso pasaulio rinkai – vos keturi. „Figueras“ specializacija – nuo vienetinių rankų darbo kėdžių, skirtų arabų šeichams, iki judančių ar fiksuotų šių gaminių, jų sistemų, kurios gali būti montuojamos auditorijose, universitetuose, klasėse, koncertų, kino salėse, gamyba. Įmonė taip pat turi atskirą grupę gaminių viešojo laukimo erdvėms: oro uostams, ligoninėms, autobusų stotims, prekybos centrams, bei kėdžių, skirtų vietoms, kuriose reikia, kad gaminiai būtų gerokai labiau atsparūs aplinkos poveikiui, t. y. arenoms, stadionams.

Mūsų partnerio gaminiams būdingas patogumas, lankstumas, komfortas, ergonomika, jiems suteikiama nuo dvejų metų garantija minkštosioms dalims ir ketverių metų garantija struktūrinėms dalims. Norėtųsi pabrėžti techninius jų kėdžių bruožus. Vienas svarbiausių – bet kur atpažįstamas dizainas. Antras pranašumas – techninis aspektas. Sėdynės pagamintos iš ypač atsparių medžiagų, nes paprastai įrengiamos intensyviai naudojamose vietose, todėl turi būti patvarios. Dauguma kėdžių gaminamos naudojant integruotos formos sistemą. Tai reiškia, kad sėdynės ir atlošai kuriami iš suformuotų poliuretano putų, kuriose yra vidinė metalinė struktūra su plokščiomis spyruoklėmis ir apmušalais, visiškai integruotais putose to paties proceso metu, kai jos gaminamos. Dėl šios sistemos kiekviena sėdynė gali būti kompaktiška, be siūlių ir dygsnių, kurie gali nutrūkti. Tai leidžia išlaikyti struktūrą, net bėgant metams. Vienas svarbiausių „Figueras“ sėdynių vidinių bruožų, dėl kurio jos yra ypač atsparios – sėdynę, atlošą ir šoninio skydelio bloką prilaikanti centrinė plieninio tiltelio atrama.

Viešosiose erdvėse svarbus saugumas. Ar gamintojas sprendžia šį klausimą?

Naudojant kėdes bendrosiose patalpose, siekiant išvengti pavojaus, be abejonės, turi būti atsižvelgta į saugą. Jos neturi jokių pavojaus atveju trukdančių elementų, montuojant griežtai laikomasi visų šalies, kurioje montuojama, saugos normų. Naudojamos gaisrui atsparios medžiagos ir į daugumą modelių, siekiant papildomo saugumo, galima integruoti TS ugnies barjerą. Visi „Figueras“ produktai atitinka tarptautinius gaisrinės saugos ir atsparumo ugniai reglamentus.

Ar dirbama ir su akustikos specialistais?

Įmonė bendradarbiauja su akustikos planuotojais. Naudojamos teatruose, auditorijose ir filharmonijose, scenos menų centruose specialiai šiam segmentui sukurtos kėdės turi tenkinti akustikos reikalavimus. Su „Figueras“ projektais kartu dirba ir akustikos specialistai, kad būtų tenkinami erdvei keliami standartai. Įvairų akustinį efektyvumą specialistai gali išgauti naudodami parinktą tam tikrą naudojamų medžiagų, t. y. putų, apmušalų, medienos, plastiko, derinį. Specialiai apskaičiuojamos ir derinamos garso sugerties reikšmės, kad būtų pasiektas pageidaujamas rezultatas. Pavyzdžiui, putos gali būti storesnės arba plonesnės, daugiau arba mažiau akytos, sėdynėse ir atlošuose esantys medienos ir plastiko korpusai gali būti perforuoti mikroskylutėmis, kad sugertų stipriau arba silpniau.

Pagaliau neseniai įmonė gavo papildomą ekologiško dizaino sertifikatą. Jis taikomas produktų dizainui, atsižvelgiant į aplinkosaugos aspektus, pavyzdžiui, gamybai naudojamų medžiagų tvarumą, ekologiškus gamybos procesus, netoksiškų medžiagų naudojimą.

Ar automatinių (judamųjų) kėdžių sistemų valdiklius patogu naudoti?

Taip. Mūsų atstovaujamos įmonės „Figueras“ judamosios sėdynių sistemos gali būti automatinės arba rankinės. Automatinės sistemos paremtos atskirų sėdynių eilių judėjimo sistema, valdoma srieginės pavaros variklio su loginiu valdikliu ir centriniu kompiuteriu, leidžiančiu konfigūruoti sėdynių eiles. Komunikacijos tarp kiekvienos vientisos sėdynės arba sėdynių eilės sistema naudoja technologiją „Wi-Fi“, leidžiančią valdyti sėdynių padėties nustatymo judesius be laidų. Sistemai nereikalingos jokios specifinės priežiūros operacijos, išskyrus kasmetes valdymo dėžės elektrinių komponentų saugos patikras. Sistemos išbandytos beveik visomis sąlygomis ir taikomos įvairios technologijos, kad galima būtų sukurti dar geresnes.

Ar lengva sumontuoti eilę? Kokia montavimo trukmė?

Sėdynes montuoti lengva, jei tai daro profesionalūs montuotojai. Pavyzdžiui, mūsų įmonės darbuotojai, kurie išklausė specialius mokymus gamintojo techninėje bazėje, išlaikė kvalifikacinius egzaminus bei gavo kvalifikaciją patvirtinančius sertifikatus. Taip pat, jei montavimo proceso metu laikomasi sudaryto plano, griežtų matavimų ir atstumų. Vidutinis montavimo laikas priklauso nuo sėdynių tipo ir plano sudėtingumo, tačiau kiekvienas montuotojas gali sumontuoti nuo 15 iki 25 kėdžių per dieną. Atsižvelgiant į kėdžių tipą ir vietos matmenis, montavimas gali užtrukti nuo vienos dienos iki vieno mėnesio.

Ar yra specialių kėdžių, sukurtų riboto mobilumo žmonėms?

Daugumą „Figueras“ modelių galima pritaikyti neįgaliesiems, kad tenkintų visus nustatytus įstatyminius reikalavimus. Sukurta valdoma elektroninė pasukimo sistema leis atidaryti porankį į šoną, kad būtų lengviau atsisėsti riboto mobilumo žmonėms. Ši sistema, kurią galima įtraukti į gamybą ir kuri nepaveikia kėdės estetikos, buvo sėkmingai sumontuota „Hamer Hall“ (Melburne), „TV Academy“ Los Andžele ir panašiuose projektuose. Esant poreikiui, galima sumontuoti lengvai išimamas sėdynes, kad neįgaliųjų vežimėliai galėtų užimti bet kurią sėdynių vietą (paprastai sėdynių eilės pradžioje). Tai įprastas sprendimas daugumoje šalių.

UAB „StS“, Aukštaičių g. 6, LT-11341 Vilnius, el. p.: mail@sts.lt, tel.: +370 5 275 2219, www.sts.lt

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!