Inovatyvios apsaugos nuo triukšmo sistemos

2016 m. kovo 24 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

 

„Norint, kad ramybės netrikdytų nepageidaujamas triukšmas, viską reikia apgalvoti dar projektavimo metu. Tinkamai suprojektuoti konstrukcijų jungčių mazgai, parinktos tinkamos sistemos ir medžiagos jau nuo projektavimo stadijos užtikrina gerą pastato garso izoliaciją. Žinoma, didžiausią dėmesį reikėtų atkreipti į konstrukcijų jungtis tam, kad išvengtume didelių izoliacijos nuostolių, – sakė bendrovės „Knauf“ sausosios statybos produktų grupės vadovas Kęstutis Janeika. – Projektuojant ir statant naują pastatą, užtenka žinoti garso izoliacijos reikalavimus, pagal tai parenkamos medžiagos pertvaroms, perdangoms ar kitoms konstrukcijoms. Šios būna išbandytos laboratorijose, ten nustatomos jų garso izoliavimo galimybės.“ Tačiau specialistai akcentuoja, kad laboratorijų duomenis reikėtų vertinti atsargiai, nes galimi konstrukciniai garso izoliavimo nuostoliai. Garsui izoliuoti skirtos konstrukcijos, ypač kai taikomi šiek tiek aukštesni reikalavimai, montuojamos naudojant produktus, suteikiančius sistemai reikiamas garso izoliacijos ypatybes. Todėl būtina atkreipti dėmesį, kokie produktai ir medžiagos naudojami.

Medžiagos garso izoliacijai

Garso izoliacijai užtikrinti gali būti pasirenkami keli atitvarų variantai. „Tačiau optimizuojant naujos sta­tybos produktų gamybą vis dažniau blokeliai (plytos) gaminami iš lengvų medžiagų (akytojo betono, keramzitbe­tonio ir pan.) arba lengvesnio tipo, t. y. su tuštumomis (keramika, silikatiniai blokai). Tokie statybos produktai pato­gūs, palyginti nebrangūs, tačiau neturi svarbiausios ypatybės – masyvumo“, – aiškino „Knauf“ specialistai. Todėl efektyviau įrengti daugias­luoksnes karkasines konstrukcijas, ku­rios ne tik nenusileidžia vienalytėms masyviosioms, bet ir kai kuriais atvejais labai jas lenkia. Tokioms konstrukcijoms įrengti paprastai naudojamos gipso plokščių karkasinės konstrukcijos, t. y. metali­nių profilių karkasas, specialios, masy­vesnės gipso plokštės, mineralinė vata karkasui užpildyti. Praktika rodo, kad gipso plokščių konstrukcijos yra įvairiai naudojamos ir naujos statybos pastatuose, ypač kur garso izo­liacijos problemos ypač juntamos. „Be to, labai svarbūs pro­duktai, kurie lyg ir nėra pagrindiniai, bet turi didelę įtaką izoliuojant triukš­mą. Tai specialios pakabos / tvirtini­mo elementai su garso izoliacinėmis tarpinėmis, naudojami lubų arba esamų sienų aptaisymo konstrukcijo­se, arba specialus hermetikas „Knauf Trennwandkitt“, sulaikantis garso skli­dimą aplinkkeliais“, – tvirtino bendrovės „Knauf“ ekspertas Kastytis Vaseris.

Tylą užtikrinantys sprendimai

Ne visuomet prie sienos, už kurios gyvena kaimynai, užtenka sumontuoti papildomą gipskartonio konstrukciją, nes garsas gali sklisti perdanga ar kitomis bendromis atitvaromis. Todėl dažnai geri garso izoliacijos rodikliai pasiekiami pasitelkus kompleksinį sprendimą, t. y. ne tik prie sienos sumontavus papildomą gipskartonio konstrukciją, bet ir kabinant garsą sulaikančias lubas. O gal dar ir įrengiant sausųjų grindų konstrukciją. Patartina atkreipti dėmesį į tai, kad abiejų sluoksnių siūles tarp gipskartonio plokščių būtinai reikia užpildyti gipsiniu glaistu „Knauf Uniflott“, kuris sustingęs ypatybėmis beveik atitinka gipskartonio plokštes. Todėl plokštumoje nebelieka silpnų vietų triukšmui skverbtis. Be abejo, sienoje, kuri, tikimasi, išsiskirs gera garso izoliacija, negali būti elektros lizdų ar kitokių įrangos skylių. Montuojant lubas būtina naudoti specialias pakabinamąsias detales su guminėmis tarpinėmis. Perimetrinius profilius reikia atskirti nuo esamų konstrukcijų. Montuojant privalu laikytis technologinių reikalavimų, kitaip gali atsirasti trūkių. Luboms montuoti taip pat turi būti naudojami du gipskartonio sluoksniai – konstrukcijos stabilumui ir garso izoliacijai užtikrinti. Abiejų sluoksnių siūles reikia glaistyti „Knauf Uniflott“ glaistu. Būna atvejų, kai norint dar labiau pagerinti garso izoliacijos ypatybes montuojami trys gipskartonio plokščių sluoksniai.

Bendrovė „Knauf“ siūlo inovatyvias apsaugos nuo triukšmo sistemas: gipskartonio plokštes, glaistus ir įvairius profilius. Šios medžiagos turi didelį pranašumą, palyginti su monolitinės statybos priemonėmis. Nepaisant mažesnio sienų storio, „Knauf“ sistemos suteikia tokią pačią ar net geresnę garso izoliaciją.

Jei Jums reikia konsultacijos, visada galite kreiptis į „Knauf“ specialistus telefonu +370 5 213 2222.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/soninis.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!