Nuo Babrungo slėnio iki garsiosios „Paskutinės vakarienės“: žemaičių dėmesį traukia išskirtinės akmeniu puoštos erdvės

2021 m. birželio 15 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Jau ne vienerius metus Žemaitijos gyventojai džiaugiasi atnaujintomis ir akį traukiančiu akmeniu papuoštomis erdvėmis.

Viena tokių – Babrungo upės slėnio estrados teritorija Plungės mieste, kurią sutvarkė akmens apdirbimo įmonė „Marmo Arc“.

„Tai buvo vienas iš sudėtingesnių projektų. Specialiai jam pagaminta net 195 tonos akmens, atvežto iš Suomijos. Dėl savo techninių savybių ir charakteristikos, šis akmuo puikiai tinka lietuviškoms oro sąlygomis“, – sako „Marmo Arc“ komercijos direktorius Gediminas Bieliauskas.

Projektui iš viso pagaminta 700 m² akmens dangos, 110 m² laiptų ir laiptų pandusų, 240 m² fontano apdailos detalių, 4 vnt. Gediminaičių stulpų masyvų bei 2 vnt. geriamojo vandens stotelių.


Šie akmens apdirbėjai Žemaitijos kraštui atliko ir daugiau įspūdingų projektų.

„Vienas iš naujausiai įgyvendintų eksterjero projektų – pirmoji tokia Lietuvoje akmeninė „Paskutinės vakarienės“ skulptūra, kuria pasipuošė Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija. Tai – pagal Leonardo da Vinčio garsiąją freską sukurta skulptūra, kurios ilgis – net 4 metrai, o svoris – 6 tonos“, – teigia G. Bieliauskas.

Įveikiami net patys sudėtingiausi projektai

Rietave įsikūrusi „Marmo Arc“ – patyrusi akmens apdirbimo įmonė, kuri siūlo moderniausius meniškus dirbinius iš kvarco, granito, marmuro ar onikso. Klientams siūlomi išskirtiniai, nestandartinio dydžio akmens gaminiai, naudojami tiek moderniuose, tiek klasikiniuose interjeruose ir eksterjeruose pagal individualius užsakymus.

„Pasitelkus naujausią akmens apdirbimo įrangą, įveikiami net patys sudėtingiausi projektai. Pagal graikiškus,  romėniškus ar kitų raižinių stilius įmonė gamina fontanus, suoliukus, laiptus, skulptūras bei kolonas, tarp jų ir suktas, kurios puošia ne tik viešąsias erdves, bet taip pat ir privačius namus.

Gaminius papildo įvairūs architektūriniai raižiniai ir papuošimai, akmens grindinį galime pagyvinti atlikdami įvairius išraižymus, įpjovas ar įspaudimus. Apdirbant akmenį ir pritaikant jį konkrečiam objektui, atsižvelgiame į akmens savybes, jo panaudojimą unikaliems sprendimams įgyvendinti“, – sako „Marmo Arc“ vadovas.

Aukštą standartą užtikrina pažangios technologijos

Pasauliui koja kojon žengiant su technologijomis, ne išimtimi tampa ir akmens apdirbimas, kuriam nepakanka vien tik darbščių žmogaus rankų. Siekdami aukštų standartų, Rietave įsikūrę „Marmo Arc“ specialistai naudoja naujausią akmens pjovimo įrangą.

„Granito, marmuro blokus pjaustome deimantiniu pjovimo trosu į įvairaus storio ir dydžio plokštes. Natūralaus akmens plokštes apdirbame skirtingai, išgaunant įvairias paviršių apdailas. Automatizuotomis staklėmis akmens plokštes poliruojame, šlifuojame, šiaušiame.

Gamybos procese naudojame moderniausiais 5 ašių CNC stakles, kuriomis apdirbame didelio gabarito akmens ruošinius bei akmens plokštes.

Akmens paviršiaus reljefą pagyviname atlikdami įvairius išraižymus bei įpjovas. Nuolatos investuojame į gamybos procesą bei naujausią akmens apdirbimo įrangą, todėl šiuo metu gamybos liniją papildo dvi naujos akmens apdirbimo staklės: dar vienos naujos kartos CNC staklės ir automatinės kraštų apdirbimo staklės. Galutinius štrichus užbaigia darbštaus žmogaus rankos“, – savo įmonės privalumus vardija G. Bieliauskas.

Pasitiki pirmaujantys Amerikos gamintojai

Dėl tokių aukštų standartų akmens apdirbėjai iš Rietavo žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse: Lenkijoje, Baltijos ir Skandinavijos šalyse. Jais pasitiki ir pirmaujantys Jungtinių Valstijų gamintojai. „Marmo Arc“ vieninteliai Baltijos šalyse atstovauja visame pasaulyje vertinamą „Cambria“ produkciją.

„Tai neabejotinai mūsų populiariausias natūralaus kvarco akmuo. Tarp daugelio akmens apdirbimo įmonių šis ženklas yra gerai žinomas bei išsiskiria savo unikaliu dizainu, funkcionalumu ir ilgaamžiškumu.

„Cambria“ siūlo naujausias mados tendencijas  atitinkančią  produkcijos paletę, įmantraus dizaino ir spalvų  gaminius, kurių stilius svyruoja nuo tradicinio iki šiuolaikiško, nuo drąsaus iki eklektiško“, – teigia G. Bieliauskas.

Akmens apdirbimo ekspertas atskleidžia ir kitas šio sezono tendencijas.

„Itin populiarus sprendimas – dažnai nemaria klasika vadinami marmuro raštai bei abejingų nepaliekanti naujovė – „bookmatch“ dizainai. Tai įmantrūs veidrodinio atspindžio dizainai, kurie apjungia namų interjero sprendimus vientisumu bei unikalumu“, – tikina „Marmo Arc“ vadovas.

Išskirtinis dėmesys tvarumui

Rietave įsikūrę akmens apdirbėjai dirba su plačiu užsakovų spektru – nuo individualių užsakymų, gautų iš fizinių asmenų bei žinomų baldų studijų iki stambių viešųjų projektų. Todėl daug dėmesio skiriama tvarumui.

„Vieni iš pagrindinių mūsų gaminamų produktų yra interjero gaminiai – virtuvės stalviršiai, salos, vonios kambario apdaila, židiniai, taip pat gaminame gaminius ir eksterjero projektams.

Aplinkosauga – mūsų atstovaujamo prekės ženklo  „Cambria“ prioritetas. Savo  darbe  „Cambria“  taiko  pažangiausias  veiklos  praktikas,  pradedant  mineralinių  žaliavų  įsigijimu,  gamyba ir baigiant apdailos procesais tam, kad sukurtų gražius natūralaus akmens paviršius. Jie papuoš bet kurią erdvę ir nekenks aplinkai“, – teigia G. Bieliauskas.

Jis priduria, kad „Cambria“ atsakingai kasa žaliavas,  po kvarco gavybos kiekviena karjero vieta yra visiškai atkuriama. Įdomu tai, kad perdirbama 100 proc.  gamyboje naudojamo vandens, o taip kasmet sutaupoma apie 1,6 mlrd. galonų jo išteklių.

„Cambria“ turi „Declare“ ir NSF 51 sertifikatą, nurodantį, kad jos gaminių paviršiai yra saugūs naudoti ruošiant maistą, o įmonės turimas „Greenquard“ sertifikatas nurodo į nedidelį išmetamųjų LOJ kiekį.

Klientams – dar daugiau patogumo

„Marmo Arc“ taiko aukštus standartus ne tik savo gaminiams, bet ir klientų patirčiai. Nuo šiol ji – dar patogesnė.

„Mūsų naujovė – internetinė parduotuvė, kurioje siūlome išskirtines interjero detales bei unikalaus dizaino kavos staliukus. O ir asortimentas platus: net 14 skirtingų „Cambria“ dizainų bei 12 metalo kojų variacijų.

Taip pat, šių metų gale planuojame atidaryti mūsų pirmąją ekspozicijos studiją. Ji atvers duris visiems klientams ir partneriams, kurie galės ne tik sužinoti daugiau informacijos apie akmens panaudojimą bei jo beribes pritaikymo galimybes interjere ar eksterjere, bet taip pat ir pamatyti visus mūsų gaminius bei siūlomus gamybos sprendimus“, – sako G. Bieliauskas.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/06/IMDECO2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!