Nuo ryškiaspalvių kupolų – Persijos įlankos vaizdai


Spalvingas Hormuzo sąsiaurio peizažas tapo dar ryškesnis. Irano architektūros studija „ZAV Architects“ šioje vietoje projektavo pastatus, kurie išsiskiria ryškiaspalviais kupolais, iš kurių atsiveria Persijos įlankos vaizdai.

„ZAV Architects“ savo projektą vadina „kultūros rezidencija“. Tai pastatų grupė, kuri yra maždaug aštuonių kilometrų atstumu nuo Irano sostinės.

Tokie poilsio nameliai buvo suprojektuoti ir pastatyti siekiant turistus paskatinti apsilankyti Hormuzo sąsiauryje. Toks dizainas yra puiki alternatyva standartiniams daugiaaukščiams apartamentams, kuriuos dažniausiai renkasi atostogautojai.

„Hormuzo sąsiauris lankytojų yra pamirštas nepelnytai. Būtent architektūros pagalba siekiama padidinti šalies ir vietos BVP. Architektai projektuodami pastatus pajūryje neretai renkasi aukštus statinius, iš kurių atsiveria vaizdą į kraštovaizdį. Šioje vietoje teritorija suskirstoma į mažesnius erdvinius vienetus“, – sakė architektūros studijos atstovai.

Pakrantėje iš viso buvo pastatyta 15 poilsio vietų, kurias tarpusavyje jungia įvairaus dydžio kupolai. Ne visi nameliai naudojami kaip nakvynės vietos, kai kuriuose jų įsikūrė restoranai, kavinės, suvenyrų parduotuvės, informacijos centras, registracijos zonos.

Studija „ZAV Architects“ kupolus panaudojo, siekdama sukurti tvirtesnį bendruomeniškumo jausmą. Tai pastatų grupei suteikia ir išskirtinį kontūrą, kuris tarsi atkartoja natūralias salos formas.

Visi kupolai buvo nudažyti ryškiomis spalvomis: raudona, geltona, mėlyna, žalia. Toks pat drąsus spalvų naudojimas tęsiamas ir namelių interjere. Ryškios spalvos dominuoja ne tik ant vidinių sienų, bet ir ant baldų.

„Iš Hormuzo sąsiaurio pakrantės negalime atimti spalvų. Spalva taip pat yra svarbi išraiškos priemonė. Ir visai nesvarbu, ar ji ant drabužio, ar namų interjere. Hormuzo sąsiaurio pakrantės spalvos suteikė mums drąsos“, – pasakojo studijos atstovai.

„ZAV Architects“ tikisi, kad projektas prisidės prie turizmo skatinimo ir vietos bendruomenė galės lengviau atsikvėpti.

„Architektūra yra pasaulio keitimo platforma. Kad tai vyktų, mes turime projektuoti procesus, o ne objektus. Būtent procesas projektą gali nuvesti ten, apie ką mes pradėję darbą nė numatėme. Mes nuolat siekiame architektūrą išvesti iš komforto zonos“, – sakė idėjos autoriai.

Tahmineh Monzavi, Soroush Majidi, Payman Barkhordari nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

„See Sea Park“: šviesos buveinė

„Osamu Morishita Architect and Associates“ priėmė iššūkį Fukui prefektūroje (Japonija) sukurti vietą, kurioje žmonės galėtų diegti naujoves ir plėtoti naujus…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų