Nuo šiol apibūdinimas „mažas namas“ įgys naują prasmę

2018 m. rugpjūčio 17 d.

Agnė Vilkišienė.

15 kvadratinių metrų – tiek pakako pastatyti mažą namelį. Tiesa, interjero dizaineris Michael Lamprel moduliniame namelyje sugebėjo įkomponuoti ir antrą aukštą.  

Interjero dizaineris sako, kad namo vieta apsvaigino iškart ją pamačius. Tai mažiau nei valanda kelio nuo Adelaidės miesto, kalnuose esančiame parke. Čia pat ežeras, vynuogynas, senovinės pilies griuvėsiai, kriokliai, naktinis dangus ir paukščių čiulbėjimas.  Tai nedidelis, ekologiškas namelis, pastatytas įspūdingiausiame Pietų Australijos kraštovaizdyje. Toli nuo šiuolaikinio gyvenimo realybės, kuri iškraipo mūsų egzistencijos pagrindą, ryšį su gamta, visuomene.  

Moduliniai namai yra modernūs ir išlaikantys geriausias tradicijas. Be abejo, pagrindinis jų pranašumas – trumpas gamybos laikas ir aukšta kokybė, nes namas gaminamas gamykloje po stogu, išvengiant galimo atmosferos poveikio. Paruošti namo skydai izoliuojami nuo aplinkos poveikio ir transportavimo metu. Atvežti į statybų vietą jie surenkami per keletą dienų. Sakysite tai laikina? Anaiptol, MLamprel sako, kad pastatytas toks namas tarnaus ne vienai kartai – tinkamai prižiūrimas jis išsilaikys net 200 metų. Reiktų priminti, kad gelžbetonio konstrukcijas renovuoti reikia praėjus vos 50 metų.  

Namelyje yra virtuvė (5 kvadratinių metrų), vonia (5 kvadratinių metrų), antrame aukšte įrengtas miegamasis.  

Namo interjeras – medinis, fasadas – stiklinis. Todėl praktiškai panaikinama riba tarp išorės ir vidaus.  

Standartinė vagonėlio forma su ratais sukuria ne tik laikinumo įspūdį. Be to, toks sprendimas turi praktinę paskirtį – vagonėlį galima tiesiog perkelti kitur. 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!