Oro kondicionierius – daugiau jokių šalto oro gūsių

2019 m. birželio 12 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Karštą vasaros dieną, kiekvienas iš mūsų svajojame atsivėsinti patys ir atvėsinti patalpą, kurioje esame. Neretai išgirdus žodžių junginį oro kondicionierius nukrečia šiurpas vien pagalvojus apie šaltus oro gūsius, kurios skleidžia oro kondicionierius. Dažnu atveju atsisakoma oro kondicionierių dėl keletos priežasčių: padidėjusios galimybės peršalti, tiesioginio pūtimo sukeliamo diskomforto ir noro apsaugoti vaikus nuo tiesioginių šalto oro gūsių.

Netinkamai naudojamas kondicionierius – tiesiausias kelias į ligas

Skaudanti gerklė, išsausėję kvėpavimo takai, išsausėjusios akys ir skaudanti galva – simptomai, kuriuos vasaros metu pajaučia dažnas gyventojas. Dažniausiai pasitaikanti priežastis – netinkamai naudojamas arba prižiūrimas kondicionierius. Paminėti simptomai yra tik keli iš nedaugelio, o viskas gali komplikuotis į kur kas rimtesnes ligas, tokias kaip tarpšonkaulinių nervų uždegimas, plaučių uždegimas, angina ar įvairios alergijos. Dažniausios susirgimų priežastys yra staigūs temperatūrų pokyčiai, blogas mikroklimatas, ne laiku atliktas kondicionieriaus techninis aptarnavimas.

Netinkamas kondicionieriaus naudojimas

Lauke +30°C, o mes keliaujame namo ir svajojame, kaip įsijungus oro kondicionierių, tiesiog mėgausimės gaiva. Tokie malonumai gali ne tik atgaivinti, bet ir turėti rimtų pasekmių jūsų sveikatai. Jei  kondicionierius veikia pakankamai stipriu pajėgumu, mūsų organizmas gauna staigų vėsos gūsį ir tokiu būdu patiria šoką. Mūsų kūne esančios periferinės kraujagyslės susitraukia, siekdamos išlaikyti kūno ir smegenų temperatūrą. Kartu su krauju nuo kūno paviršiaus – įskaitant ir nosies bei gerklės gleivinę – atsitraukia ir nuo infekcijų mus saugantys baltieji kraujo kūneliai. Šitokiu būdu mūsų imuninė susistema silpnėja ir mes tampame labiau pažeidžiami.

Kaip to išvengti?

Reikėtų stengtis nebūti patalpoje, kurioje jaučiamas tiesioginis šalto vėjo pūtimas. Jei jau esate tokioje patalpoje, patartina apsirengti, siekiant apsaugoti kaklą, krūtinę. Jei kondicionierius pažangesnis, patartina patalpas šaldyti palaipsniui, naudojant atitinkamas funkcijas. Taip pat patartina pakeisti kondicionieriuose esančius filtrus, siekiant išgauti švaresnį orą namuose. Prie viso to, derėtų atkreipti dėmesį, kokią įrangą naudojate. Jei jūsų kondicionieriui 15 metų, tikėtina, kad jis jūsų sveikatai labiau kenkia nei padeda. Tokie kondicionieriai dažniausiai neturi oro valymo filtrų ar paprasčiausių funkcijų, skirtų sukurti geresnį mikroklimatą.

„Samsung“ atkreipė dėmesį į mikroklimatą

„Samsung“ sukūrė visiškai unikalią oro kondicionierių technologiją – „Wind-Free™“. Pirmieji pasaulyje ir vieninteliai oro kodicionieriai, kurie geba vėsinti patalpą nenaudojant nemalonaus tiesioginio šalto oro pūtimo. Tai technologijia, kuri švelniai ir tolygiai vėsų orą paskirsto patalpoje per 21.000 mikroskylučių, esančių oro kondicionieriaus korpuse. Pagrindinė savybė, jog vėsaus oro greitis siekia vos 0,15 m/s, kas uždaro visus kelius atsirasti tiesioginiams šalto oro gūsiams. Esant patalpoje, kurioje veikia šis oro kondicionierius, galima nesibaiminti peršalimo ligų bei stipriai sumažėja alergijų rizika, kadangi kondicionierius turi filtrus, sukurtus naudojant pažangiausias technologijas.

Kiti privalumai

 Pagrindinis „Samsung“ tikslas sukurti idealų mikroklimatą, kuris leistų kiekvienam esančiam patalpoje jaustis maloniai. Tačiau, tai ne vieninteliai oro kondicionierius „Wind-Free™“ privalumai:

  • Dėka savo 8 polių technologijos, šis įrenginys veikia itin tyliai. Tik 19 dB garsas prilygstantis triukšmui bibliotekoje, vadinasi net ir einant miegoti, jūs kondicionieriaus negirdėsite.
  • Smart Things. Ši funkcija leis išmanius „Samsung“ įrengimus valdyti su viena mobilia aplikacija. (Televizorius, šaldytuvas, skalbimo mašina ir t.t.)
  • Wi-Fi. Galėsite valdyti kondicionierių nuotoliniu būdų.
  • Oro jonizatorius. Oras patalpose bus švaresnis.
  • Energetinė klasė A+++. Aukščiausia energetinė klasė užtikrins ekonomišką vartojimą, o prietaisas naudos tik tiek energijos, kokiu pajėgumu veiks.
  • R32 Šaldymo agentas. Ekologijos standartus atitinkantis šaldymo agentas, naudojantis kur kas mažiau energijos.

 „Samsung“ nuotr. ir iliustracijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!