Oro uoste kuria meditacijos erdves – verslo kelionėms be streso

2018 m. lapkričio 30 d.

Agnė.

Dažnai keliaujantiems verslininkams, kelionė tampa gyvenimo būdu. Būtent jiems Amsterdamo Šipolio (Schiphol) oro uoste atidaryta nauja – meditacijos erdvė. Šis pavyzdys dar kartą įrodo, kad menui nėra netinkamos erdvės. 

Remiantis naujausiu Sveikatos žurnalo  „Occupational Health Journal“ tyrimu, žmonės, kelionėse praleidžiantys daugiau nei 14 dienų per mėnesį, turi didesnę riziką susirgti depresija, nerimu, priklausomybe nuo alkoholio, miego sutrikimu. Kaip sako Kolumbijos universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos profesorius Andrius Rundle, neigiamas sveikatos poveikis pasireiškia per kelias savaites, o kovoti su šiais padariniais, padės tik meditacija ir sveikų įpročių kelionėje kūrimas.

Ekspertai pataria pradėti nuo sveikų užkandžių ir sveikuoliškų įpročių formavimo. Tarkim, laukdami skrydžio ar registracijos viešbutyje pasistenkite atsispirti norui kristi į šalia stovintį minkštą krėslą. Žingsniuokite mintyse nubraižytu ratu arba trypčiokite vietoje, bet tik nesėdėkite.

Antra ir svarbiausia keliautojų rutinos dalimi turėtų tapti santykių su artimaisiais palaikymas. Bendraukite su sutuoktiniu ir vaikais vaizdo pokalbiais, paskambinkite broliui, sesei, tėvams ar pusbroliui.

 „Kai keliaujate daug, galite patekti į autopiloto stadiją ir pradėti daryti dalykus tik todėl, kad tai įprasta. Kodėl valgyti tą patį didelį patiekalą tame pačiame restorane, nesikalbant su savo partneriu?“ – sako Andrius Rundle.

Menui nėra netinkamos erdvės

Visi tokie pikti stovi eilėje prie vartų? Jūs leiskite sau šypsotis. Jeigu jaučiate įtampą – tai natūrali bendroji reakcija į keliones. Kaip liga, kurią galima pagydyti giliai kvėpuojant ar skanaujant savo mėgstamą desertą.

Beje, Šipolio oro uostas keliautojus stebina jau ne pirmą kartą. Nuo 2017 metų rugsėjo mėnesio Amsterdamo valstybinis muziejus Rijksmuseum pristato olandų meno šedevrus naujoje Nyderlandų tarptautinio Šipolio oro uosto galerijoje. Kiekvienas skrendantis iš ar į Šipolio oro uostą kviečiamas užsukti pasigrožėti olandų Aukso amžiaus meno kūrinių originalais.

2002 metais Amsterdamo valstybinis muziejus tapo pirmuoju pasaulyje, atvėrusiu savo padalinį oro uoste. Rugsėjo mėnesį nauja dešimties vertingų XVII amžiaus paveikslų galerija atverta neseniai baigtoje restauruoti, Olandijos bulvaru (angl. Holland Boulevard) pavadintoje poilsio zonoje tarp 2-os ir 3-ios skrydžių laukiamųjų salių. Tarp dešimties paveikslų – peizažai, portretai, natiurmortai, sukurti meno žinovams pažįstamų olandų meistrų, tokių kaip Jan van Goyen, Willem van de Velde ir kitų.

Pranešime spaudai teigiama, kad nors čia neišvysime Rembrandto, Vermerio ar Van Gogo paveikslų. Tačiau šių bei kitų garsiausių olandų tapytojų paveikslų vaizdus bus galima matyti atsiimant lagaminus 3-iojoje bagažo atsiėmimo salėje.

Pranešimas redaguotas ir adaptuotas. Originalų pranešimą rasite čia: goo.gl/3uvYmX ir  goo.gl/HK9UFJ, Nuotr. čia: goo.gl/HK9UFJ

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!