Paaiškėjo, kaip Vilniuje atrodys naujas darželis Pašilaičiuose: konkurse triumfavo „4 Plius architektai“

2022 m. rugpjūčio 9 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Pernai gruodį Vilniaus vystymo kompanija paskelbė tris architektūros konkursus naujoms ugdymo įstaigoms projektuoti – dviem darželiams ir mokyklai. Vienas jų – lopšelis-darželis sostinės Pašilaičių rajone (Žemynos g. 2 C), sulaukė trijų pasiūlymų. Portalo Structum.lt žiniomis, pirmąją vietą užėmė architektų studijos „4 Plius architektų“ ir „Panevėžio statybos trestas“ bendras projektas.

 

Atviro architektūrinio konkurso vertinimo komisijos sudėtis neskelbiama.

„Mūsų organizuotame konkurse ekspertai laimėtoja pripažino idėją, turinčią daugiausiai perspektyvų būti tobulinama iki tol, kol visiškai atitiks miesto švietimo įstaigų architektūrai keliamą standartą. Kelias nebuvo lengvas, siekėme išrinkti geriausią projektą ir matome, kad su juo atliepsime tiek užsakovo – Vilniaus miesto savivaldybės, tiek Pašilaičiuose gyvenančių tėvų lūkesčius, kad vaikai augtų modernioje, šviesioje ir saugioje aplinkoje“, – sako „Vilniaus vystymo kompanijos“ generalinis direktorius Saulius Barauskas.

Architekto Donaldo Trainausko vadovaujamo biuro „4 Plius architektai“ projektuotas lopšelis-darželis buvo kuriamas taip, kad būtų išlaikoma Pašilaičiuose dominuojanti pagrindinių tūrių orientacija rytų – vakarų kryptimi, taip sukuriant visumą su esamu mokyklos pastatu į vieną mokymo įstaigų ansamblį. Taip pat išnaudojamas charakteringas sklypo reljefas bei išsaugomi beveik visi sklype augantys medžiai, papildant nauju apželdinimu.

 

zemynos g 2c darzelis 4plius architektai

zemynos g 2c darzelis 4plius architektai

 

„Pagrindinė projektuojamo pastato idėja – aiški racionali forma, padiktuota pastato funkcijos. Mūsų siūlomas sprendimas – „pastatas – Lego kaladėlės“, kuris atspindi objekto paskirtį ir leidžia jį plėsti etapais – lopšelis-darželis + baseinas. Jautriai išnaudotas reljefas. Kompleksiškumas, kontekstualumas, funkcionalumas, racionalumas – tai pagrindiniai kriterijai, kuriais vadovavomės kurdami pastatą“, – teigia projekto autoriai.

 

zemynos g 2c darzelis 4plius architektai

zemynos g 2c darzelis 4plius architektai

 

A++ klasės darželio pastatas skirtas 280 vaikų. Interjere numatomos natūralios apdailos medžiagos, šviesios spalvos, akustinės lubos, ant sienų vaikų darbų ekspozicijos ir t.t. Detalės ir baldai, atitinkantys šiuolaikinio lopšelio darželio poreikius.

„Pastatas ir sklypo planas suprojektuoti taip, kad silpniausia lankytojų grandis, t. y. maži vaikai, mamos su vežimėliais bei senjorai galėtų lengvai patekti į bet kurią sklypo vietą ir į bet kurią patalpą, esančią pastate. Pastate ir sklype visa infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia.

Patalpos, kuriose bus vykdomas mokinių švietimo formalusis ir neformalusis ugdymas, suprojektuotos su natūraliu apšvietimu. Visos erdvės, tiek grupės, tiek vestibiuliai, tiek salės – suprojektuotos universalios, patalpos gali būti lengvai transformuojamos pagal poreikį“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

 

zemynos g 2c darzelis 4plius architektai

zemynos g 2c darzelis 4plius architektai

 

Su laimėtojais bus pasirašomos projektavimo sutartys, tai padaryti buvo tikimasi iki vasaros vidurio. Projektavimui numatomas 12 mėn. terminas. Darželis bus pastatytas 2025 m., buvo teigiama Vilniaus vystymo kompanijos pranešime.

Geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti premijomis: pirmos vietos laimėtojui skiriama 9 tūkstančių eurų, antros – 7 tūkstančių eurų, trečiosios vietos – 4 tūkstančių eurų premijos.  

 

Daugiau apie laimėjusį projektą rasite aiškinajame rašte.

 

Kiti konkurso dalyvių projektai:

 

AS1 – aiškinamasis raštas

zemynos g 2c darzelis konkursas

zemynos g 2c darzelis konkursas

zemynos g 2c darzelis konkursas

 

JENGA – aiškinamasis raštas

zemynos g 2c darzelis konkursas

zemynos g 2c darzelis konkursas

zemynos g 2c darzelis konkursas

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!