Pagal nacionalinę pastatų tvarumo vertinimo sistemą sertifikuotas pirmasis verslo centras

2020 m. birželio 19 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Vilniuje, Rinktinės gatvėje pastatytas verslo centras „Business Stadium West“ tapo pirmuoju biurų pastatu, sertifikuotu pagal Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą (LPTVS). Surinkus 71% visų galimų balų, verslo centro pastatui suteiktas – puikus – įvertinimas. Tarptautinėse tvarumo vertinimo sistemose jis prilygsta excellent įvertinimui.

Pastatas buvo vertinamas pagal 29 kriterijus: sveikatos, energijos, transporto, sklypo naudojimo ir ekologijos, medžiagų, atliekų tvarkymo, vandentvarkos bei projekto valdymo, skelbia bendrovė.

 „Business Stadium West“, greta kitų inovatyvių ir tvarių sprendimų, aprūpintas naujausiomis aplinkos kontrolės sistemomis, po pastatu įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra elektromobilių krovimo stotelė. Verslo centro darbuotojai gali dalytis elektromobiliais ir elektriniais paspirtukais.

Ant A+ energinės klasės pastato stogo yra sumontuota 80 kW galios saulės elektrinė, kuri turėtų patenkinti apie 5 proc. viso pastato metinio elektros poreikio. Patalpų išplanavimas užtikrina maksimalų komfortą darbuotojams, pavyzdžiui, visos darbo vietos yra nutolusios nuo natūralios šviesos ne mažiau nei 3,6 m, skelbiama pranešime spaudai.

„Tarptautinės tvarumo vertinimo sistemos BREEAM ir LEED yra labiau skirtos būsimiems pastatų pirkėjams ar investuotojams. „Hanner“ pasirinko nacionalinį pastatų tvarumo vertinimo standartą, nes ketiname patys valdyti šį biurų kompleksą. Pastato sertifikavimas ne tik leido sistemiškai įvertinti pastato poveikį žmogui ir aplinkai, bet ir geriau suvokti jo vertę ir naudą“,  –  sako A. Avulis.

„Business Stadium West“ yra pirmasis iš suplanuotų  8-ių verslo centrų šiame kvartale. Šalia Šeimyniškių gatvės rugsėjį baigiamas statyti antrasis – „Business Stadium North“. Prieš dvejus metus atidarytas beveik 200 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“.

Šoje teritorijoje planuojama sukurti bene didžiausią – apie 100 000 kv. m – verslo kvartalą Vilniuje, kuriam suplanuota 200 mln. eurų investicijų.

@Norbert Tukaj nuotr. 

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!