Pagarba istorijai: Kijevo restoranas įsikūrė XVIII amžiaus pastate

2021 m. sausio 14 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Istoriniame Kijevo centre, Ukrainoje, du 1797 metais statyto dvaro aukštai transformavosi į restoraną. Anksčiau pastatas priklausė svarbiam turkų valstybės veikėjui, kuris pabėgo į Kijevą po nesėkmingo bandymo išlaisvinti Graikiją iš Osmanų imperijos.

Restorano estetiką kuria vientisos plytų sienos ir arkiniai kupolai. Dizaineriai panaudojo keletą autentiškų elementų, kurių pagrindu sukūrė naują šiuolaikinį interjerą. Jie turėjo paslėpti visas inžinerines sistemas, kad išryškėtų vietos unikalumas. Taigi salėse nematyti jokio laido ar kabelio.

Patalpa turi penkias sales, kuriose yra 120 vietų. Svečiai restorane pasitinkami bare, kur patiekiami aperityvai, tada jie gali eiti į vieną iš trijų pagrindinių salių. Pavalgę jie gali pabūti salėje su variniu tiltu. Tai puiki vieta pabendrauti skambant muzikos garsams.

Restorano interjere yra daug vario. Jis pabrėžia vietos kilnumą ir kontrastuoja su lakoniškomis baro formomis, konsoliniais staliukais ir stiklinėmis lentynomis. Švelnus vario atspalvis vyrauja ir restorano apšvietime. Prožektorių šviesos atsispindi nuo varinių, po lubomis pakabintų plokščių. Toks apšvietimas patogiai sklinda erdvėje ir neapsunkina regėjimo.

Be vario, interjere galima pamatyti ir kitokių medžiagų – ąžuolą, plieną, odos. Šias medžiagas dizaineriai pasirinko dėl to, kad jos buvo ypač populiarios tuo laiku, kai buvo pastatytas pastatas.

„Seni pastatai kalba patys už save. Jie iš dizainerio reikalauja pagarbos. Vienas iš iššūkių buvo patalpas pritaikyti prie šiuolaikinių komunikacijos poreikių. Tokios komunikacijos neegzistavo statant namą, todėl jos ant sienų atrodė svetimos. Šį klausimą išsprendėme autentiškos architektūros naudai“, – sakė „YOD group“ įkūrėjas Volodymyras Nepiyoda.

Andriy Bezuglov nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!