Pagrindinis ekovatos trūkumas – jūs mažai apie ją žinote


 Ar po kurio laiko ekovata nenusėda tarp sienų?

Celiuliozinės vatos gamintojai sertifikuodami produktą nepriklausomose laboratorijose atlieka bandymus, kurių metu nustatomos eksploatacinės savybės ir jų vertės. Meistrai, kurie laikosi šių reikalavimų, pasiekia gamintojo deklaruojamus rezultatus. Statybos produktų sertifikavimo centras kaip vieną iš eksploatacinių celiuliozinės vatos savybių nurodė, kad vertikaliose karkasinėse konstrukcijose, tuščiavidurėse sienose, kai gaminio tankis 45 kg/m³, – nusėdimo nėra.

Kokios medžiagos apsaugo nuo pelėsių, graužikų įsiveisimo? Ar jos nekenksmingos žmogui?

Pirmą kartą pamačius ekovatą susidaro įspūdis, kad tai rojus pelėms, o mintis, kad ji gaminama iš laikraščių, verčia galvoti, kad ekovata degi. Ekovata susideda iš 81 % celiuliozės pluošto, 12 % boro rūgšties ir 7 % borakso. Boro rūgštis – tai antiseptikas, ji saugo ne tik ekovatą, bet ir paviršius, su kuriais liečiasi, nuo pelėsių, grybelių. Apsaugo nuo graužikų ir vabzdžių. Boraksas – tai natūralios druskos, saugančios ekovatą nuo degimo, todėl ekovata priskiriama prie sunkiai degių medžiagų. Šios medžiagos nelakios ir sveikatai nepavojingos. Boro junginiai nepriskiriami mutageniškoms ar kancerogeniškoms medžiagoms.

Kuo ekovata pranašesnė už akmens vatos plokštę?

Tai dvi skirtingos šiltinimo medžiagos ir, nors gamintojų deklaruojamose savybėse šių medžiagų šilumos laidumas panašus, eksploatacijos metu jų savybės skirtingos. Daugelis atkreipia dėmesį į akmens vatos mažesnę kainą, neįvertindami darbo sąnaudų, laiko ir įkainių. Tačiau vis dažniau individualių namų statytojai, esant pakankamam atsiliepimų srautui, įžvelgia ekovatos pranašumus:

greitai ir lengvai montuojama, užpildo visus tarpelius ir nepalieka šalčio tiltų, absorbuoja perteklinę drėgmę, yra atsparesnė nusėdimui, geresnis garso izoliatorius. Tad kaip galutinis rezultatas ji nėra brangesnė už akmens vatą.

Darbo laiko prasme akmens vatos dėjimo laiko sąnaudos dvigubai ar net trigubai didesnės nei pučiant ekovatą.

Ar ši medžiaga tinka daugiaaukščių namų renovacijai? Ar galima ją purkšti į senų namų tarpus?

Be abejo, daugiabučių namų renovacijai ekovata tinka, kaimynai lenkai ir čekai intensyviai pučia celiuliozę į daugiabučių namų tarpą po plokščiuoju stogu. Šiltinti sienas perspektyvos nematau, nes šiltinimo technologija būtų sudėtingesnė, nei dabar naudojama. Individualių namų sektoriuje renovacinis darbas, pučiant ekovatą į oro tarpus tarp sienų, vyksta intensyviai.

Užsiimate ir ventiliacijos sistemomis?

Turime didelį galimybių ir sprendimų spektrą mechaninio rekuperacinio vėdinimo klausimais. Ypatingą dėmesį kreipiame į populiarėjančias lanksčiųjų ortakių sistemas. UAB „Ekova“ siūlo kompleksinę paslaugą pastato šiltinimo ir vėdinimo srityje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų