Palėpės laiptai, kuriuos galima paslėpti

2018 m. gruodžio 5 d.

Admin.

Neretai virš palėpės lubų dar lieka užtektinai vietos pastogėje, kuri kaip tik tinkama geriems, tačiau retai naudojamiems daiktams susikrauti. Kadangi į pastogę lipti reikia retai, į ją vedančių stacionarių rimtų laiptų, kurie užima daug vietos ir nemažai kainuoja, dažniausiai niekas neįrengia – kur kas patogiau naudotis specialiais palėpių laiptais. Tokių pagrindinis pranašumas – galimybė paslėpti, kai jų nereikia: įmontuoti į lubų konstrukciją laiptai turi specialų pakėlimo ir nuleidimo mechanizmą, o visą konstrukciją, kai laiptai nenaudojami, dengia liuko dangtis.

Laiptų konstrukcijos

FAKRO gaminamų palėpių laiptų yra įvairiausių: su medinėmis ar metalinėmis pakopomis, ištraukiamų, išlankstomų ir išskleidžiamų žirklių principu. Yra visai paprastų arba pritaikytų pagal ypač aukštus energiškai efektyviems pastatams keliamus termoizoliacijos reikalavimus, taip pat – ypač sandarių, skirtų pasyviesiems namams, arba atsparių ugniai.

FAKRO laiptų konstrukcijos pagrindas – pušies medienos ir plieno rėmas, palengvinantis montavimą. Patentuoti kampiniai vyriai ir spyruokle

sutvirtina laiptų dėžę, todėl ji neišsikraipo ir nesideformuoja, o laiptai lankstomi lengvai, bet išlieka tvirti. Saugų varstymą užtikrina specialus mechanizmas, kuris pamažu tolygiai atveria laiptus, palaiko juos, kai yra visiškai atidaryti, užkerta kelią spontaniškam užsidarymui. Laiptuose su metalinėmis kopėčiomis šis pakėlimo mechanizmas padeda laiptus išlaikyti ir esant pusiau atidarytai padėčiai.

Žirklių principu išskleidžiami laiptai idealiai tinka, kai vietos nedaug – jų ilgį lengva reguliuoti pagal patalpos aukštį, o kopėčias sulankstyti taip, kad tilptų net į labai mažas angas (mažiausia 50 × 70 cm). Tai tvirti laiptai su metaline pakopų konstrukcija, kuri kartu yra ir turėklas.

Paprastų laiptų dangčio storis – 3,6 cm, jame esančios termoizoliacinės medžiagos sluoksnio storis – 3 cm. Jei laiptai šiltesni ir atsparūs ugniai, šie skaičiai daugiau nei dvigubai didesni: termoizoliacinio sluoksnio storis siekia net 7,4 cm, o bendras dangčio storis – 8 cm.


Trys FAKRO palėpių laiptų naujienos

Šilti

„LWZ Plius“– tai naujas FAKRO palėpės laiptų modelis. Jie ne tik patogūs naudoti ir šilti (U = 1,1 W/(m2K), bet ir turi ypatingus vyrius, kurie kontroliuoja laiptų palaipsnį atidarymą, ir plieninį sutvirtintą rėmą, padedantį laiptus sumontuoti greičiau bei paprasčiau.

Šiltesni

Dar viena naujiena – modelis „LTK Energy“. Šiems laiptams būdinga labai gera šilumos izoliacija (U = 0,68 W/(m2K) ir ypač aukštas sandarumas – tokie parametrai pasiekti naudojant dvigubą izoliacinį sluoksnį ir tris dangčio tarpines.

Šilčiausi

Geriausios charakteristikos priklauso naujausiems LWT laiptų modeliams. Jie rekomenduojami naudoti aukščiausios energinio naudingumo klasės namuose, kuriuose didžiausias dėmesys skiriamas šilumos izoliacijai ir ypatingam sandarumui. Šių laiptų šilumos perdavimo koeficientas – vos 0,51 W/(m2K)!

Tinka visiems poreikiams

Tarp FAKRO siūlomų modelių yra ištraukiami laiptai LDK, kuriems reikia mažiau vietos nei išlankstant segmentinius laiptus. Jei bus naudojami dažnai, geriausiai rinktis LMS laiptus su metalinėmis kopėčiomis. Jie atlaiko net iki 200 kg apkrovą. Na, o jei reikia ugniai atsparių modelių, galima rinktis iš trijų variantų: „LWF 45“ (su medinėmis kopėčiomis), LMF (su metalinėmis kopėčiomis) arba LSF (išskleidžiami žirklių principu). Atsižvelgiant į pasirinktą modelį, laiptai ugnį ir dūmus gali sulaikyti iš abiejų pusių iki 45, 60 arba 120 minučių: speciali dangčio tarpinė plečiasi nuo aukštų temperatūrų ir visiškai sandarina liuką.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!